Borsele scherpt regels wonen Stelleplas aan Voorzitter niet blij met anoniem schotschrift SCHOUWEN DUIVELAND 21 Nieuw college Middelburg begint op 12 mei van de grotere bedrijven in het Sloegebied tijdens onderhouds- stops worden ingehuurd, geldt een uitzondering. Dat geldt ook voor mensen die als gevolg van een echtscheiding tijdelijk huis vesting nodig hebben en voor mensen die door bijvoorbeeld een grote verbouwing even niet thuis kunnen wonen. Die krijgen een gedoogvergunning voor een bepaalde tijd. „Het blijkt echter dat de regels door de bewoners wat ruimer worden uitgelegd. De toetsingscri teria zijn niet duidelijk omschre ven", zegt Weststrate. „Dat gaan we veranderen." de dankzij hem, het Oranjefeest in Veere uitgegroeid is tot een groots feest 'waar heel veel men sen aan deelnemen en plezier aan- beleven'. En hij snapt dat het niet mogelijk is om bij het organise ren van een dergelijk feest met al le belangen rekening te houden. „Er zijn altijd mensen die mis schien wat overlast zullen erva ren. Maar één keer in het jaar moet het toch mogelijk zijn om een dergelijk volksfeest te organi seren." Franke stopt met het voor zitterschap maar blijft op de ach tergrond wel actief voor de vereni ging. „Ik roep blijkbaar te veel weerstand op." Franke denkt te weten wie de schrijver is, maar zekerheid heeft hij niet. Hij vindt het echter wel zeer kwalijk dat beleid, dat door de vereniging wordt uitgedragen, hem persoonlijk wordt aangere kend. Franke is er trots op dat, me- Tijdens recente controles is geble ken dat de regels wat ruimer wor den geïnterpreteerd dan de bedoe ling is. „Stelleplas mag geen op vangcentrum worden voor heel Zuid-West-Nederland", aldus wethouder Kees Weststrate. Op het recreatiepark mag niet per manent worden gewoond. Voor werknemers die tijdelijk door één Presentatie over beheer duingebied De Natuur- en Vogelwacht houdt morgen haar algeme ne ledenvergadering. Na de pauze geeft boswachter Ted Sluijter een presentatie over beheer en onderhoud van het duingebied. Ook niet-le- den zijn welkom vanaf 19.30 uur in het NME centrum (voormalige Ecoscope) naast het Transferium in Renesse. Fanfare geeft Oranjeconcert Muziekvereniging Ooster- lands Fanfare geeft morgen een Oranjeconcert in dorps huis Oosterhof aan de Sint- Joostdijk te Oosterland. Aan dit concert werkt ook het Bruinisser Visserskoor mee. Het concert begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Nieuwe Kerk gratis te bezoeken In de aanloop naar Open Mo numentendag, dit jaar op 13 en 14 september^ wordt iede re maand een monument op Schouwen-Duiveland gratis opengesteld voor het pu bliek. In de maand april is gekozen voor de Nieuwe Kerk te Zierikzee. De kerk is zaterdag open tus sen 10.00 uur en 15.00 uur. De Nieuwe Kerk werd on langs feestelijk heropend. Swing and Easy in d'Ouwe Smisse Het nieuwe Zeeuwse jazzge- zelschap Swing and Easy speelt zondag in d'Ouwe Smisse in Zonnemaire tij dens de jazzclubmiddag. Het optreden begint om 14.30 uur. Swing and easy speelt beken de jazz-standards. Szarafinski, die al wethouder was in het oude college, sprak onlangs het streven uit de nieuwe wethou- dersploeg nog voor de meivakan tie - die volgende week begint en twee weken duurt - te laten instal leren. Vanwege die vakantie gebeurt dat pas erna. De vorming van een nieuwe coali tie is bijna rond. De afgelopen twee weken is gewerkt,aan een verbond van PvdA, CDA, WD, SGP en Christenunie, die samen 16 van de 29 zetels hebben. Volgens Szarafinski is vandaag nieuws te verwachten over de coa litievorming en het collegepro gramma. DONDERDAG 24 APRIL 2014 T; Schematische weergave van de werking van de nieuwe techniek in de noordelijke Krammerjachtensluis Gesloten sluisdeur Volkerak-Zoommeer (zoet) Open sluisdeur Oosterschelde (zout) door Frank van Cooten VEERE - Scheidend voorzitter Adri Franke van de Oranjevereniging Veere vindt het triest dat er huis-aan-huis in Veere een ano niem schotschrift is verspreid waar in kritiek wordt geuit op zijn beleid als voorzitter zonder dat de schrij ver hem een kans op een weer woord heeft gegeven. „Want ik kan alle kritiek weerleggen." HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele scherpt de regels omtrent tij delijke huisvesting op recreatie park Stelleplas in Heinkenszand aan. RENESSE OOSTERLAND ZIERIKZEE ZONNEMAIRE MIDDELBURG - Het nieuwe college van burgemeester en wethouders van Middelburg treedt op 12 mei aan. Dat is de planning die forma teur Saskia Szarafinski (PvdA) nu voor ogen staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70