Film die onder de huid kruipt en klinkt als een bluesy folknummer Spinnemans met gebruikelijk hak- breek en sloopwerk UIT 11 Tussen 2002 en 2007 kwam er door de 'Spider-man'-trilo- gie van Sam Raimi een nieu we standaard voor superhelden films. Hij zette een geloofwaardi ge versie neer van een door super schurken geteisterd New York. In Tobey Maguire vond Raimi boven dien de ideale vertolker van Peter Parker: een nerd die door een spinnenbeet een superheld wordt, maar toch in de sociale om gang wat klunzig blijft. In 2012 zaten we niet echt te wach ten op een hernieuwde kennisma king met spinnemans. Niet dat die film van regisseur Marc Webb zo slecht was. Andrew Garfield zette een wat geliktere Peter Par ker neer dan Maguire, maar kwam alleszins sympathiek over. Dat gold ook voor zijn grote liefde Gwen, met charme gespeeld door Emma Stone. Gewoon geslaagd amusement, niets meer en niets minder. Dat kun je ook zeggen over Garfields tweede optreden als spider-man. De film volgt deels de verhaallijn van Raimi's eerste twee films, met centraal de gespannen relatie tussen de in een arbeidersgezin opgegroeide Peter en industriëlenzoon Harry Osborn. Helaas richt Webb de fo cus vooral op een andere super schurk, stroomslurper Electro. De ze nogal eendimensionale slechte rik spreekt niet heel erg tot de ver beelding en de actiescènes bieden vooral hak-, breek- en sloopwerk. De film Ain't them bodies saints van re gisseur David Lowery is als een lied. Geen vrolijk deuntje maar een bluesy folknummer. Traag en doordrenkt van lijden, dromen en verlangen. De film is een gedoemd liefdesrelaas in het Amerikaanse zuiden. Ergens in de vroe ge jaren zeventig, hoewel je je vinger daar nooit exact op kunt leggen. Want wuiven de maïsvelden, ruitjeshemden en cowboy hoeden zijn tijdloos. Na een Bonnie Cly- de-achtige reeks overvallen, worden Bob (Casey Affleck) en Ruth (sterke rol van Rooney Mara) gepakt. Zij schiet een agent neer, hij neemt de schuld op zich. Na jaren van gescreende brieven vanuit de gevangenis weet Bob te ontsnappen. Niets houdt hem tegen weer bij zijn grote liefde te zijn en bij het dochtertje dat hij nooit zag. Ruth wordt nu verscheurd door twij fel tussen verantwoordelijkheid en verlan gen naar de onbezonnen jongen van wie ze zoveel hield. Lowery zet het drama extra aan met verval len boerderijen, stoffige winkeltjes en don kere cafés. Net als bij een western zien we de karakters peinzen, in close-ups onder hun cowboyhoed met aanzwellende ban jo's en violen. En er zijn poëtisch ingepas te flashbacks. Ain't them bodies saints is geen film die je eeuwig bijblijft, maar wel eentje die onder je huid kruipt als je 'm de kans geeft. de veertigers. Ook hier wordt echter vriendschap gesloten: vrouwen blijven verrassen. Gelukkig is het simplisme in deze film niet alleen bij de mannen te vinden. Ook Amber heeft, op haar decolleté na, niet bepaald diepgang. De kleine bij drage van Kate Upton aan deze film is een gevolg van het ge brek aan acteerervaring; haar tekst is daarom zeer beperkt ge houden. Nadat ze in slow mot ion over het strand paradeert, komt het plot tot stilstand en begint de romantische kome die te zwalken met nog meer gejammer en quasi-filosofieën over de liefde. Om vervolgens gehaast de opmars naar de wraakfinale te starten. In een poging niet alle mannen als hij gerig wild af te schilderen, wordt de charmante Phil geïn troduceerd als potentiële lief despartner voor Carly. Maar de interesse van de makers ligt duidelijk niet bij hem. Pas tij dens de aftiteling wordt de af loop van de verhaallijn Car- ly-Phil in vogelvlucht uit de doeken gedaan. DONDERDAG 24 APRIL 2014 door Fritz de Jong Regie: Marc Webb; met o.m. Andrew Garfield en Emma Stone; te zien in: Goes, Vlissingen en Terneuzen. door Tisha Eetgerink Regie: David Lowery; met: Casey Affleck, Rooney Mara, Ben Foster; te zien in: Middel burg. overspel The other woman; Regie: Nick Cas savetes; met o.m.: Cameron Diaz en Leslie Mann; te zien in Goes, Vlissingen en Terneuzen. Zelfs de sterke arm der wet kan bankrovers Bob en Ruth niet uit elkaar drijven. Andrew Garfield in The Amazing Spider-Man 2'. foto Niko Tavernise

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62