Nieuwe zomeracademie met minisymposium en filosofiedag Bevrijdingsfestival in Vlissingen UIT 9 JL ok in 2014 wordt er weer een Zo meracademie georganiseerd. Donderdag 15 mei: Minisympo sium Helend vermogen van beeldende vor ming bij psychiatrische aandoeningen. Mini symposium georganiseerd door Zomeracade mie Zeeland en CBK Zeeland in samenwer king met Emergis, Zeeuwse Gronden, het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis en Museum Dr. Guislain. Thema's die aan bod komen: Ge schiedenis van de psychiatrie en de toepas sing van verschillende therapieën; noodzaak van beeldende vorming binnen psychiatri sche hulpverlening; wat is outsider art en wanneer is hier sprake van. Locatie: CBK Zee land, Middelburg; 45 euro per deelnemer. - Vrijdag 30 mei: Four Freedoms Filosofie dag 9:30 Ontvangst met koffie en thee 9:50 Inleiding over vrijheid meningsuiting 10:00 Spinoza en de uitingsvrijheid door Mi riam van Reijen 11:45 Inleiding over mensenrechten, haatuitin- gen en uitingsvrijheid in de actualiteit door Marloes van Noorloos 13:50 Korte inleiding bij film Hannah Arendt 14:00 Film: Hannah Arendt 16-17:00 Discussie Locatie: Kloveniersdoelen, Middelburg Kosten: 50 euro; voor studenten 25 euro -19 t/m 22 augustus - Lezingen bij voorstellin gen O die zee; Locatie: Fort Rammekens. iè; sinds 2000 gehouden.Doel van De Maand was het structureel uit dragen van de begrippen vrijheid en verdraagzaamheid in Zeeland, met name richting jongeren. Eind 2013 is een intensief overleg op gang gekomen tussen de Roos evelt Stichting en de werkgroep De Maand van de Vrijheid. Het voorstel is om de naam en formu le 'de Maand van de Vrijheid' los te laten. Alle activiteiten vinden met ingang van 2014 plaats onder de noemer 'Four Freedoms door het jaar heen'. De werkgroep organiseert nu Four Freedoms activiteiten door het jaar heen. Hierbij is er een na druk op de maanden mei (twee jaarlijkse uitreiking in Middel burg) en oktober (idem in New York). De doelstelling is onveran derd: op basis van de Four Freedoms, en door het organise ren van activiteiten en projecten, de begrippen vrijheid, verdraag zaamheid en respect uitdragen in Zeeland. In 2014 worden weer ver schillende activiteiten georgani seerd. Bevrijdingsfestival Zeeland (Vlissingen) Van Randwijklezing (David van Reybrouck - auteur, wetenschap per en winnaar Gouden Ganzen veer 2014) Theater: De Draad van Theater- loods B. De grote Vrijheidsquiz op Be vrijdingsfestival Zeeland Literaire tocht in het onderwijs met Raoul de Jong - schrijver, co lumnist NRC Faithfully Yours, tentoonstel ling over de warme relatie die Pre sident Roosevelt onderhield met het Nederlandse Koningshuis Four Freedoms filosofiedag Zo meracademie Zeeland Literair festival 2014 Oekraïne (met Jelle Brandt Corstius, Michel Krielaars, Laura Starink o.l.v. Kysia Hekster) Side-event 'The Four Freedoms Inspiration' met uitreiking lokale vier vrijheden, essay-wedstrijd Vrijheid en College Tour o.l.v. Twan Huys Herdenking afschaffing slaven handel We zijn alweer toe aan de 24e editie van het Bevrijdings festival Zeeland! Naast een uitgebreid muziekpro gramma zijn er in Vlissingen ook inhoudelijke programmaon derdelen, zoals de Van Rand wijklezing, het Plein van de Vrij heid, het Bevrijdingsvuur en het 5 voor 5 moment. Voor de muziekpodia op het Bellamypark is de volgende lijst opgesteld. Hoofdpodium: 13.00 uur: Vrijheid blijheid en hiphop galore met de Hobbyis ten 15.00 uur: Folk van Tangarine 17.00 uur: Soul en jazz Giovanca 18.45 uur: Aankomst Bevrijdings vuur 19.00 uur: Singer-Songwriter Nielson 21.15 uur: Ambassadeur van de Vrijheid Gers Pardoel 23.00 uur: Hiphop met de legen darische Postmen SenaStage 14.00 uur Hiphop van Jebroer 16.00 uur Rock met Birth of Joy 18.00 uur Strakke rock: Steady New Sounds 20.00 uur Pop met dance-invloe- den van Mondae. 22.00 uur Alternatieve rock met Afrikaanse invloeden van Hun ting the Robot Liberty dance 14.00 uur Progressive, Latin, House met Sparcoo 15.00 uur Urban, Trap, Latin met NiCKY 16.00 uur House met Latin, Pop, Rock, R&B, Funk en Soul invloe den van DJ LeRoy 17.00 uur DJ: Rogun 18.00 uur Let's get this party started met Oorgasme 19.00 uur Techno, electronica, dub en house met Noisy 20.00 uur Reza 21.00 uur Bazinga! met Kenneth G MC leeman 22.30 uur Vato Gonzalez MC Tjen F*Freedom tent 14.00 uur: Grote Vrijheidsquiz, met diverse teams die strijden om de eer. 17.00 u: Reflexionz of Freedom 20.00 uur: Finale van de Zeeuw se Belofte Vestzaktheater 14 én 16 uur: Theaterloods-B speelt De Draad, geinspireerd op het boek Bange Jaren over 'i4-'i8 in Zeeuws-Vlaanderen. Dans en doe Volop ruimte voor kinderen om zich creatief uit te leven en een rustige plek met faciliteiten voor ouders met jonge kinderen bij KOW CREA CARE. Sint Jacobskerk 10.30 uur Van Randwijklezing Dit jaar wordt de lezing uitge sproken door dr. David Van Rey brouck (1971), wetenschapper, cultuurhistoricus, archeoloog en een van de toonaangevende au teurs van zijn generatie. DONDERDAG 24 APRIL 2014 VZ&MSBSm- Barbara Sukowa in de film Hannah Arendt. hele jaar Beeld van het Bellamypark in Vlissingen tijdens het Bevrijdingsfestival 2013. foto Ruben Oreel Voor gedetailleerde info over deze ac tiviteiten: zie www.fourfreedoms.nl Postmen sluit de serie optredens op het hoofdpodium af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60