Coalitie wil nachtelijke overlast inperken Van bad naar veilige douche f 22 BEVELANDEN en THOLEN Jacques Boonman woest over afspraken in coalitieakkoord én negatief besluit college B&W op advies bezwaarcommissie. Wm Ef Ja stuur mij de gratis brochure over badkamers molenaar Han Polman opent als pianist zomerconcerten KRUININGEN - Twee maanden gele den stond Podium Reimerswaal in de woorden van geestelijk va der Jacques Boonman nog met 1-0 voor in zijn strijd tegen de ge meente Reimerswaal. Gisteren heeft hij' -om in sporttermen te blijven- in één keer twee tegen treffers moeten incasseren. Het oude college van B en W veegde 's morgens het advies van de onafhankelijke bezwaarcom- missie, die oordeelde dat de ge meente 'onbehoorlijk bestuur' pleegt door de subsidie aan Po dium in één klap stop te zetten, van tafel, 's Avonds maakte het nieuwe college officieel bekend dat de coalitie het raadsbesluit om de subsidie te beëindigen 'res pecteert'. „Alleen gerechtelijke uit spraken kunnen tot een herover weging leiden", staat te lezen in het coalitieakkoord van SGP, CDA en VVD. Alleen een gerech telijke uitspraak kan leiden tot een heroverweging, volgens de coalitiepartner. Mocht dat het ge val zijn dan is afbouw of vermin dering van de subsidie hoe dan ook het uitgangspunt van de coali tie. Volgens Jaap Sinke (SGP) is er over het Podium veel gesproken. „Van de SGP had het nog scher per gemogen." De WD sprak zich, net als PvdA, in de campag ne uit voor terugdraaien van het besluit om de subsidie te stoppen. „Hans de Kunder en Izak Voge laar hebben zich volledig in laten pakken door de SGP", zegt Boon man in een reactie. Tijdens de dis cussie over het coalitie-akkoord kreeg met name de WD felle kri tiek van Leefbaar Reimerswaal en de Christenunie te verduren. Bei de partijen verweten de partij kie zersbedrog. „Maar ik vertrouw er op dat Vogelaar op een positieve en creatieve wijze vorm kan ge ven aan het cultuurbeleid", voeg de Andries Jumelet (CU) toe. Jacques Boonman heeft geen goed woord over voor het terzijde schuiven van het advies van de be zwaarcommissie. „Het is heel arro gant dat je het advies van zo'n commissie die je zelf hebt inge steld naast je neerlegt. Een klap in het gezicht van de leden." Boonman kondigt aan vol in de aanval te gaan. „Ik ben helemaal klaar met de SGP. Het is erg dat zo'n partij alles bepaalt in de ge meente. Er zijn mensen die tegen me zeggen: stop dan met je werk in Reimerswaal. Maar dat laat ik niet gebeuren. Ik ga alles uit de kast halen om te zorgen dat dit be sluit wordt teruggedraaid." #■11 tuil U kunt weer veilig douchen mM Veilige douche voor senioren Bel gratis 0800 - 27 40 400 en ontvang de uitgebreide brochure thuis! De voordelen: Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 Vrijblijvend thuisadvies? Volgens Kees Verburg (PvdA) een 'betuttelende' maatregel van een coalitie die zegt minder regels te willen. Daar was wethouder Jaap Sinke (SGP) het niet mee eens. „We gunnen iedereen een feestje, maar we gunnen ook iedereen z'n nachtrust." Andries Jumelet merk te tijdens het debat over het coali tie-akkoord op dat het college geen aandacht heeft voor recrea tie, terwijl dit volgens de Chris tenunie een belangrijke economi sche pijler is in Yerseke. Jumelet vond het jammer dat zijn partij buiten de boot viel tijdens de formatie. Volgens hem was de partij er meer dan ooit klaar voor. „Maar zolang het goede huwelijk tussen SGP en CDA standhoudt, zijn we kansloos. Vanwege afspie geling mag altijd een niet-christe- lijke partij aanschuiven." Volgens Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal is het een vooropgezet plan dat de WD in het college zou komen. Leefbaar zou vanwege zijn eigen kandida tuur voor een wethouderspost uit gesloten zijn. Weststrate confron teerde wethouder Izak Vogelaar (VVD) met enkele gebeurtenis sen uit diens politieke loopbaan. Vogelaar vatte dit op als een per soonlijke aanval. „Ik heb geen zin om daar tegenin te gaan, maar het raakt me wel", zei hij. Vanaf die datum worden de hele zomer door, iedere zaterdagmid dag concerten gegeven in - afwis selend - de Grote of Onze Lie- vevrouwekerk, RK Onze Lieve Vrouw Hemelvaartkerk en in de Gasthuiskapel in Tholen-stad. De maximaal een half uur durende concerten (van 14.30 tot 15.00 uur) zijn gevarieerd. Er treden steeds andere groepen of solisten op. Na het openingsconcert waar aan Polman meewerkt, is er tot en met september wekelijks een concert bij te wonen. De toegang is gratis. De zomerconcerten in Tholen zijn in 2013 door een groep vrijwilligers op poten ge zet. Muzikanten werken belange loos mee. Ook de gebouwen wor den gratis ter beschikking gesteld. Er zijn vorig jaar 21 concerten ge geven en die zijn door 1200 men sen bezocht. IWee tegentreffers voor Podium Reimerswaal door Joeri Wisse door Joeri Wisse Veel senioren merken dat het baden de nodige inspanning kost. En dat is niet verwonderlijk: u staat in een natte, gladde ruimte met weinig houvast. Elk jaar belanden ruim vierduizend mensen in het ziekenhuis na een val in de badkamer. U hebt er misschien wel eens over gedacht uw badkamer aan te laten passen, maar u ziet tegen de verbouwing op. Molenaar heeft nu de oplossing! Uw bad is vaak binnen 1 dag vervangen Uw oude bad wordt door ons afgevoerd Zeer veilig en comfortabel Verschillende opties leverbaar S Naar uw wens en op uw maat gemaakt Dhr f 'i Mevr Naam Adres Postcode Plaats Wij komen graag bij u thuis langs voor een gratis vrijblijvende demonstratie. Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak! Telefoon E-mail wk17_M2_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet k, tóf iftWt www.molenaar.ni Tel 0800-27 40 400 infoiSmoienaar.nl KRUININGEN - Het nieuwe college van SGP, CDA en WD willen de nachtelijke overlast van horeca in Reimerswaal beperken. Café's moe ten van de coalitie ervoor zorgen dat de omgeving na 24.00 uur 'ge vrijwaard is van geluid'. THOLEN - Commissaris van de Ko ning Han Polman draagt als pianist een steentje bij aan het openings concert van de serie zomerconcer ten in Tholen. Dit openingsconcert wordt gegeven op zaterdag 10 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5