Volop beweging tijdens de Nationale Sportweek Lintje voor brandweerman Cleaer Clamour en DJ Cunloadz op Vestrock BEVELANDEN en THOLEN 21 Houterman Verbouwing? In Goes wordt vandaag de Groot ste pleintjesactiviteit gehouden. Op de Grote Markt zijn diverse cli nics voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar, waaronder kickbok sen, straatvoetbal, rolstoelhockey en een skateclinic door voormalig topschaatser Annamarie Thomas. Om 12 uur begint een programma voor aangepaste sporters met dans, hockey en basketbal. Om 13.45 uur is de aftrap van de rest van het programma. Een over zicht van alle activiteiten is te vin den op www.goes.nl/nsw. De Stichting Anti-Saai Rilland organiseert vandaag De Dansfa- briek, van 16.00 tot 18.00 uur. In de gymzaal van Rilland worden dansspelletjes gehouden en dansjes voor elke leeftijd aangebo den. Leuk om te kijken en om aan mee te doen. Met instructrice Car- lijn van dansschool Move with Nicky wordt een spetterend eve nement gehouden voor iedereen die van bewegen, dansen en van plezier en gezelligheid houdt. Meer informatie via: www.anti- saai-rilland.nl. In Borsele verzorgen verschillen de sportaanbieders deze week open lessen. Een greep uit het aan bod: Voetbalvereniging Luctor '88 houdt vandaag een proeftraining voor kinderen van 5 tot en met 10 jaar die willen kennismaken met voetbal. Morgen staat onder meer een clinic zelfverdediging voor da mes vanaf 14 jaar en een cultuur wandeling in en om Ellewouts- dijk op het programma. Meer in fo: www.borsele.nl. In de gemeente Kapelle bulkt het ook van de activiteiten. Zo wordt op verschillende locaties een Xtreme Middag gehouden, met onder meer een stormbaan en een clinic streetsoccer. Obs De Moolhoek houdt vandaag de Ka- pelse kampioenschap slootjes springen, met oud-kampioen ver springen Frans Maas als jurylid. Zie: www.kapelle.nl. Ook de Koningspelen maken in veel gemeenten onderdeel uit van de Nationale Sportweek. Tijdens deze week werden vorig jaar 7000 sportactiviteiten voor ruim 870.000 mensen georganiseerd. COLIJNSPLAAT - Brandweerman Ad van Goudswaard uit Colijns- plaat is gisteravond benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Van Goudswaard kreeg de konink lijke onderscheiding gisteren avond uitgereikt door burgemees ter Henny van Kooten tijdens de oefenavond van de brandweer- groep Colijnsplaat Kortgene. Burgemeester Van Kooten lichtte de doopceel van de gedecoreerde. Van 1989 tot 2013 was Van Gouds waard lid van de vrijwillige brand weer Noord-Beveland. „Hiermee heeft hij een bijdrage geleverd aan de openbare veiligheid in de gemeente en mag met recht ge zien worden als een voorbeeld van goed burgerschap", aldus de gemeente Noord-Beveland. De organisatie heeft voor die plaatsen onderscheid gemaakt tus sen bands en dj's. Deerman uit Sint-Niklaas, Jimmy Dumbbell uit Bruinisse, het Vlissingse De Hobbyisten en We Are Ooh Peop le uit Brugge zijn genomineerd als band. DJ Extinse, Dispodancer en Greg Noise (allen uit Hulst) maken kans om als dj te draaien op het festival. Ook The Beard Squad uit Uden is genomineerd. Café de Meerpaal, aan de Vis markt in Hulst, is gastheer van de Vestrockrally. De optredens begin nen vrijdag om 20.00 uur; om 01.00 uur wordt bekend gemaakt welke band en dj de line-up van Vestrock (7 en 8 juni) versterken. De avond wordt afgesloten met een set van Fatal Inc. Ook het Goe- se Clear Clamour, dat zaterdag Steenworp won, zal op Vestrock staan. Dat geldt tevens voor DJ Gunloadz uit Goes, winnaar van de Kunstbende dj-contest. Kleintjes in spoor knapzakmannetje Kleuters van 4 en 5 jaar mo gen vanmiddag (woensdag) komen luisteren naar het verhaal van het knapzak mannetje. Dat wordt verteld in MEC De Bevelanden tus sen 14 en 15 uur. Als het ver haal klaar is, gaan de kinde ren naar buiten om de kleu ren te zoeken die het manne tje toverde. Entree 1 euro. Poelenexcursie door heggengebied Natuurmonumenten neemt belangstellenden vandaag, woensdag, mee door het heggengebied bij Nisse, waar het in de vele poeltjes en drinkputten krioelt van het leven. De excursie ver trekt om 14.00 uur op de splitsing Valdijk-Noten- boomdijk. Deelname kost 7 euro. Senioren fietsen langs boomgaarden SMWO houdt vandaag, don derdag, een fietstocht voor senioren over 25 kilometer. De tocht, in het kader van de Nationale Sportweek, voert in de richting van We- meldinge langs boomgaar den die voor een deel nog in bloei staan. De start is om 13.30 uur bij Sportpunt Zee land. Deelnemers wordt een bijdrage gevraagd voor ALS. Baby's, peuters en elektronisch lezen De bibliotheek in Tholen geeft vandaag (woensdag) tussen 10 en 11 uur informa tie over het gebruik van digi tale media met baby's en peuters. Ouders kunnen met hun kinderen binnenlo pen om tips te krijgen over het gebruik van tabiets. Daarvoor zijn ook kinder boeken te krijgen. Gewone boekjes zijn er ook. Alerte bewaker pakt winkeldieven Een alerte bewaker herken de maandagmiddag een 33-jarige man en een 29-jari- ge vrouw van een eerdere diefstal in een winkel aan de Mortiereboulevard. Hij hield met bewakingscame ra's het Reimerswaalse stel in de gaten, tot ze opnieuw toesloegen. Hij sprak het stel aan en leverde het over aan de politie. WOENSDAG 23 APRIL 2014 Roseline den Braber bij de judoclinic in de Meulvliet: „We willen ook zoveel mogelijk verschillende sporten laten zien." foto Leo Adriaansen door Bob Maes I Ad van Goudswaard. foto Marcelle Davidse HULST - De genomineerden voor de Vestrockrally, die tijdens Ko ningsnacht gehouden wordt, zijn bekend. Uit 150 inzendingen zijn acht acts gekozen; zij strijden voor twee plaatsen op het podium van Vestrock. GOES NISSE GOES THOLEN MIDDELBURG Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4