Ook Waalse Pijl wordt in laatste meters beslist SPORT 29 73% procent balbezit voor de een en drie goede kansen voor de an der. Bayern dat de laatste weken z'n bijna magische tovenaarskunsten was kwijtgeraakt, pakte in Ma drid de draad aanvankelijk weer op. Het was alsof er iemand in de regiekamer even op een knop had gedrukt om de machine weer op volle toeren te laten draaien, zo simpel oogde het positiespel. Maar het was slechts zoemen en niet prikken wat Bayern deed. Een eeuwige rondo zonder ge vaar. De titelhouder kreeg een kei harde les in rendement. Real had in de eerste twintig minuten al leen nog maar achter de tegen stander aangelopen toen Bayern vanuit een strakblauwe hemel op eens werd getroffen door een on verwachte flits. De geniale pass was van de man met de gouden kicksen Ronaldo, de voorzet van Fabio Coentrao en het laatste tik je van Karim Benzema: t-o. Het was de eerste keer dat Real voor de goal van Bayern kwam, het was ook zo'n beetje het eerste balcontact voor Ronaldo en Ben zema. Vijf minuten later had Ro naldo na weer zo'n genadeloze uit braak de 2-o op zijn schoen, maar de Portugees miste scherpte. Waar Bayern veel tussenstations nodig had om het strafschopge bied van Real te bereiken, was de thuisploeg bij de spaarzame tegen stoten met een paar passes aan de overkant. Vlak voor rust liep Bayern bijna weer in de val, maar Angel di Maria ontbeerde voor het doel van Neuer de rust. In de tweede helft zette Bayern de omsingeling voort, maar on danks het voortdurende kloppen bleef de deur gesloten voor de ploeg van Pep Guardiola, die in zijn tijd als coach van Barcelona nooit verloor in Bernabeu. Zijn eerste nederlaag in Madrid hoeft verder nog geen gevolgen te heb ben, want de marge van één is te overbruggen volgende week in München. Maar je hoort Tom-Jelte Slagter, de renner van Garmin die een uit stekend voorseizoen rijdt, zeker niet klagen. Hij rijdt hier met de besten ter wereld mee omhoog en ziet mogelijkheden voor de toe komst: „Ik moet hier de komende jaren voor minimaal hetzelfde re sultaat kunnen gaan. En voor mij is zo'n koers wel spannend: Ik moet er alles aan doen om voorin te zitten als we de laatste keer de Muur opdraaien. Dat is een hele klus." Na de Amstel Gold Race afgelo pen zondag, toen de wedstrijd pas beslist werd op de Cauberg, laaide de kritiek op: de Nederland se wielerklassieker heeft een te voorspelbaar koersverloop. Over de Waalse Pijl wordt dat niet eens meer gezegd, omdat die voorspelbaarheid (de beslissing valt pas op de derde en laatste be klimming van de steile Muur van Huy) zo ongeveer de essentie van deze koers is. Toch hertekende de organisatie dit jaar de finale, in de hoop dat de wedstrijd eerder zou openbreken. Maar helaas, ook met de tweede beklimming van de Muur op 25 ki lometer voor de finish, verliep het scenario als vanouds. Enkele ren ners probeerden wel weg te ko men, maar de sterke ploegen BMC en Katusha reden alle gaten dicht. Uiteindelijk stormde een groep van zo'n zestig man af op de Muur. Aan het begin van de 1,7 kilome ter lange slotklim nam Bauke Mol- lema (Belkin) de kop. „Het was een bewuste keuze om zo vroeg aan te gaan, om niet ingesloten te raken in de bochten. De afgelo pen jaren moest ik steeds van te ver komen, dus ik wilde nu echt voorin zitten. Dat was een les van de vorige jaren. In de laatste bocht kon ik nu even op adem ko men, min of meer, om die laatste tweehonderd meter voluit te gaan. Maar daar zat ik gewoon steenkapot. Dat was echt diep- gaan." Mollema werd vierde, achter Ale jandro Valverde (Movistar), Dan iel Martin (Garmin-Sharp) en Mi- chal Kwiatkowski (Omega Phar- De Spanjaard Alejandro Val verde wint de Waalse Pijl. Hij is het snelst op de laat ste klim, de Muur van Hoei. ma - Quick-Step). Met ook Slagter (Garmin) in de top vijf, Wout Poels (Omega Pharma- Quick- Step) als twaalfde en verder Tom Dumoulin (21e), Daan Olivier (25e) en Laurens ten Dam (30e) had Nederland zes renners bij de eerste dertig. De Waalse Pijl mag dan de koers van de voorspelbaarheid zijn, met zoveel landgenoten in de top moe ten we daar niet moeilijk over doen. Er zijn jaren geweest dat ons land niemand bij de eerste dertig had. In 2010 was de eerste Nederlander Gerben Löwik, op een 36ste plaats. Joop Zoetemelk is de enige landgenoot die deze wedstrijd ooit heeft gewonnen: in 1976. Overigens waren het juist de kop mannen van BMC en Katusha die faalden: Daniel Moreno (Katus ha), winnaar van vorig jaar, werd negende Philippe Gilbert (BMC), die zondag nog de Gold Race won, werd tiende." Wielrenner Rogers gaat vrijuit De Australische wielrenner Michael Rogers gaat vrijuit in een dopingzaak. De internationale wielren- unie UCI acht het zeer waar schijnlijk dat de drievoudig wereldkampioen tijdrijden besmet vlees heeft gegeten in China en daardoor posi tief werd bevonden op het verboden middel clenbu- terol. Hij werd daarop met een geschorst. Rogers vroeg daarop een contra-expertise aan. Transferverbod Bar^a opgeheven FC Barcelona kan komende zomer toch spelers aantrek ken. Het transferverbod dat wereldvoetbalbond Fifa de Spaanse club had opgelegd is opgeschort, omdat Barcelo na beroep heeft aangete kend. Barcelona mocht de komende twee transferpe riodes geen spelers aantrek ken, omdat het volgens de Fi fa gesjoemeld heeft met transfers van minderjarige spelers. Schaatstweeling Mulder herenigd De hereniging van de schaatstweeling Ronald en Michel Mulder is een feit. Ronald Mulder, winaar van olympisch brons op de 500 meter in Sotsji, komt over van BrandLoyalty. Broer Mi chel, olympisch kampioen op de 500 meter en wereld kampioen sprint, reed al in dienst van de ploeg van trai ner Gerard van Velde. Ronald Mulder schaatste de afgelopen drie jaar bij de ploeg van coach Jac Orie. Ajax laat fans nog drie jaar thuis Ajax neemt ook de komen de drie jaar geen supporters mee naar Rotterdam voor wedstrijden tegen Feye- noord. Dat heeft de Amster damse club besloten na het wangedrag van een groep supporters zondag tijdens de bekerfinale in Rotterdam tegen PEC Zwolle. Sinds 2009 nemen Ajax en Feye- noord geen supporters mee bij uitwedstrijden tegen el kaar. Rol Van Hanegem bij Feyenoord De langgekoesterde wens van Willem van Hanegem gaat in vervulling. 'De Krom me' krijgt een rol bij zijn ge liefde club Feyenoord. De clubicoon zal technische voetbalzaken bespreken met de directie van de club. Vol gens technisch directeur Martin van Geel zal Van Ha negem wellicht ook met de technische staf van de nieu we hoofdtrainer Fred Rut ten in gesprek gaan. DONDERDAG 24 APRIL 2014 het van schoonheid door Robin van der Kloor HOEI - „Het is ieder jaar hetzelfde liedje hier", zei Tom-Jelte Slagter gisteren, kort nadat hij vijfde was geworden in de Waalse Pijl. „Met zijn allen vol gas naar de Muur van Huy en daar worden de ereplaat sen verdeeld, zelfs nu het parkoers is veranderd om meer spanning te krijgen in de laatste dertig kilome ter." AIGLE BARCELONA RIJSWIJK AMSTERDAM ROTTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44