Nürnberg ontslaat Gertjan Verbeek Moiirinho verdedigt behoudend spel Chelsea Vos helpt bij rentree ploeggenote aan zege 28 SPORT Real Madrid countert naar overwinning in duel met Bayern München. Karim Benzema wordt matchwinner: 1-0. „Geen enkele trainer begint aan een wedstrijd met de bedoeling om niet te scoren, maar een duel ontwikkelt zich in een bepaalde richting en dan kan het op een ze ker moment beter zijn om te voor komen dat de tegenpartij scoort", zei de Portugees na het duel in Vi cente Calderon, dat eindigde in een bloedeloze o-o. „Het was een wedstrijd vdor ech te mannen, met strijd en tactiek. Atlético domineerde, maar on danks onze problemen zijn we er goed doorheen gekomen. Dit is voor ons een geweldig resultaat", zei de Portugese succescoach, die in de return vier belangrijke spe lers mist: Doelman Petr Cech en John Terry zijn geblesseerd, John Obi Mikel en Frank Lampard zijn geschorst. „Op Stamford Bridge zullen wij de wedstrijd van ons leven moe ten spelen", vervolgde Mourinho, die de return in Londen zo belang rijk vindt, dat hij overweegt enke le spelers rust te geven voor de competitiewedstrijd komende zondag tegen koploper Liverpool. „Chelsea is er helaas niet in ge slaagd de wedstrijd tegen Liver pool naar vrijdag of zaterdag te verplaatsen. Spelen op zondag be tekent dat we ons amper kunnen voorbereiden op de return, ter wijl wij wel de enige ploeg zijn die Engeland nog vertegenwoor digt in Europa." De 51-jarige Nederlander werd eind september ontslagen bij AZ. Nog geen maand later trad hij in dienst bij Nürnberg als opvolger van Michael Wiesinger, die al na acht wedstrijden mocht vertrek ken. Ook Verbeeks assistent Raymond Libregts is op non-actief gesteld. Voor de drie laatste competitie wedstrijden zijn de beloftentrai- ners Roger Prinzen en Marek Min- tal als vervangers aangewezen. Het gedwongen vertrek van de Nederlandse trainer hing in de lucht. Verbeek had de resultaten ook niet mee. Onder zijn leiding wist 'der Club' slechts vijf keer te winnen in 22 wedstrijden. Zaterdag verloor de ploeg met 4-1 van Bayer Leverkusen. „Na die ne derlaag hebben we uitgebreid ge sproken over maatregelen die no dig zijn om de laatste drie wed strijden te winnen. Het is onze overtuiging dat we dat met dit be sluit kunnen forceren", zei tech nisch directeur Martin Bader. „Het was geen makkelijke beslis sing, want Gertjan heeft altijd hard en zorgvuldig gewerkt, maar voor ons heeft nu de allerhoogste prioriteit de club in de Bundesli- ga te behouden." Nürnberg staat zeventiende en heeft één punt meer dan hekken sluiter Eintracht Braunschweig en één punt minder dan nummer zestien HSV. De laatste twee clubs in de Bundesliga degrade ren rechtstreeks. Verbeek was eer der hoofdtrainer van Heracles, Heerenveen, Feyenoord en AZ. MADRID - Het topvoetbal kent vele gezichten. Real Madrid en Bayern München illustreerden gistera vond dat één waarheid niet be staat. De strategie van het counter ende Real was dit keer succesvol ler dan het spel van de totale con trole van Bayern: 1-0. Het was een prachtig feitje na 45 minuten voetbal in het Estadio Bernabeu: Real Madrid overlegde voor rust 24 passes, Bayern kwam in diezelfde fase tot maar liefst 158 voortzettingen. Die statistie ken vertelden het verhaal van de eerste halve finale in Madrid. Het 'mooie' Bayern had constant de bal, maar het sluwe Real omarm de het resultaat. Real tegen Bayern was een botsing tussen twee culturen, efficiency versus schoonheid, kil en compromis loos counteren tegenover het ge duldig rondspelen van van de bal. Winnen zat er nog niet in voor de vrouw die twee maanden bewust uit koers was gebleven, maar met één ferme snok op de anderhalve kilometer lange, steile slotklim lanceerde ze haar Franse ploegge note Pauline Ferrand-Prevot naar de zege. „Dat voelt minstens zo goed", liet Vos weten. Haar ploeg Rabo Liv Giant had dit seizoen nog niet zo heel veel gewonnen. Met Vos in de gelede ren was het direct bingo. „We wa ren al wel eerder dominant in de wedstrijden, maar winnen is niet zo eenvoudig", weet ploegleider Koos Moerenhout. Met Vos heeft hij niet alleen weer een winnaars type in huis, maar vooral ook een verse kracht. „Ik ben fris en daar was het alle maal om begonnen", zegt Vos over haar rustperiode van twee maanden. „Ik heb de vorig jaar veel op de limiet gereden en voel de dat je dat niet jaar in jaar uit kunt blijven doen." Vos voelde zich goed in de Waal se Pijl, maar toch koos ze ervoor om in de finale de loper uit te rol len voor Ferrand-Prevot. „Ik voel de dat ze goed was. Het was een logische keuze." De Fran^aise kreeg er zowaar de bibbers van. „Je wordt nerveus als Marianne Vos voor je gaat werken. Dan moet je het wel afmaken", ze de blije winnarës uit Reims. door Hans Koenekoop MADRID - Trainer José Mourinho verontschuldigde zich dinsdaga vond niet voor het behoudende spel van Chelsea in de halve finale van Champions League in Madrid tegen Atlético. door Peter van Leeuwen NEURENBERG - Gertjan Verbeek is ontslagen als trainer van FC Nürnberg. De club leed acht neder lagen in de laatste negen competi tieduels en verkeert in degradatie gevaar. I Karim Benzema schiet de 1-0 voor Real Madrid binnen, foto Nick Potts/Hollamdse Hoogte Efficiëntie wint door Leon ten Voorde door Ad Pertijs HOEI - Even De Muur over klimmen en Marianne Vos is weer terug. „Zo voelde het wel", zei de 26-jarige wereldkampioene nadat ze giste ren bij haar rentree in Hoei de Waalse Pijl had afgesloten met de zesde plaats. Alejandro Valverde komt als eerste boven op de Muur van Hoei. foto Tim De Waele/Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43