Proef met nieuw Zeeuws jeugdbeleid Houten hekwerk langs damwand Yerseke Oud clubgebouw in de as 20 BEVELANDEN en THOLEN Hennepkweker aangehouden NATIONALE SPORTWEEK Het is Nationale Sportweek, maar bewegen kan vaker. Op Tholen zijn veel sportactiviteiten voor de jeugd. Inloopavond IC André Schmid Lid ON S •SJ; J EF Per 1 januari 2015 zijn de gemeen ten verantwoordelijk voor het jeugdbeleid en om zich daarop voor te bereiden hebben alle der tien Zeeuwse gemeenten de kop pen bijelkaar gestoken en is een plan bedacht om het jeugdbeleid in Zeeland vorm te geven. Op drie plaatsen in Zeeland wordt daar het komehde jaar mee proefgedraaid, en de samenwer king van de gemeenten Kapelle, Reimerswaal en Schouwen-Duive land is daar één van. In grote lij nen komt het er op neer dat de ge meenten inzetten op 'maatwerk'. Van geval tot geval bekijken wel ke hulp nodig is en deze hulp ook weer zo snel mogelijk afbouwen. Het streven is er op gericht dat kinderen en gezinnen vaker op vrijwillige basis hulp ontvangen en dat de rechter er minder vaak aan te pas moet komen. De drie gemeenten hebben ook uitgespro ken dat met de hulp die geboden wordt rekening wordt gehouden met de geloofsovertuiging van de ouders. Vanaf juni wordt proefge draaid met de nieuwe werkwijze. HULST - Een 60-jarige Hulstenaar is dinsdagochtend in zijn woning aan de Clausstraat in Hulst aange houden, nadat in zijn woning een hennepkwekekerij met ruim ze venhonderd planten was aange troffen. De man tapte illegaal stroom af, dus buitenom de meterkast, wat volgens de politie tot brandgevaar lijke situaties kan leiden. Een ge specialiseerd bedrijf heeft de kwe kerij ontmanteld en alle appara tuur en planten vernietigd. Raadslid Thea Laban maakte zich naar aanleiding van het ongeval sterk voor het plaatsen van een hekwerk ter hoogte van het Waghtoplein. Vanwege een oprit THOLEN - Sportbuurtwerk, sCOOLsport en Let's Move Around. Tholen staat de laatste tijd bol van de sportactiviteiten voor de jeugd. Met een clinic door judoka Deborah Gravestijn (oud Olympisch sporter) werd gister middag de deelname van obs Ter Tolne - als derde Thoolse school - aan sCOOLsport gevierd. De clinic maakt tevens deel uit van een hele serie sportactivitei ten die deze week in het kader van de Nationale Sportweek op Tholen wordt gehouden. „Dit is de eerste keer dat we dat hier zo groots aanpakken. We willen sport zoveel mogelijk promoten", licht combinatiefunctionaris Rose- line den Braber toe. Met haar col lega Karin den Ouden („We zijn eigenlijk bruggenbouwers tussen sport, onderwijs en verenigin gen") is ze keihard aan het werk om de Thoolse jeugd in beweging te krijgen. „We proberen nieuwe dingen te brengen, die misschien wel iets blijvends kunnen wor den." Zo introduceerde Den Bra ber eerder al freerunning op Tho len. Twee gymnastiekverenigin gen overwegen nu om iets met die tak van sport te gaan doen. Sport maakt mensen socialer, het verbroedert en het is gezond, geeft Den Braber nog maar eens aan. De cijfers laten zien dat trek ken aan dat laatste punt nog altijd hard nodig is. Het aantal te dikke kinderen in Zeeland ligt hoger dan in de rest van Nederland (17,3 tegenover 13,3 procent), bleek eer der dit jaar uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Op Tholen, zo kwam naar voren We proberen nieuwe dingen te brengen, die iets blijvends kunnen worden uit ander onderzoek, kampen on der meer kinderen van bijna vier jaar vaker met overgewicht dan kinderen in de rest van Zeeland (13 tegen 9 procent). Toch is de Thoolse inzet op jeugd en sport veel meer dan dat, weet Den Ouden die als vakdocent bewe gingsonderwijs vooral nauw bij het sCOOLsporttraject betrokken is. „Als kinderen in beweging zijn, zijn ze vrij. Ze worden er blij van. Het is natuurlijk gezond, net zoals goed eten ook noodzakelijk is. Maar mijn hart gaat vooral uit naar het plezier dat ik kinderen zie hebben als ze bewegen." Dat laatste is één van de pijlers van Let's Move Around, waarbij elke maand met jongeren uit steeds een ander dorp iets sportiefs wordt opgezet. „Daarbij hebben we ook zoveel mogelijk verenigin gen aangeschreven", vertelt Den Braber. Juist om samen met nieu we activiteiten op de proppen te kunnen komen en jongeren te prikkelen mee te doen. Of dat vruchten afwerpt? Daarvoor is het nog te vroeg, zegt het tweetal. „Maar we merken wel dat enthou siasme besmet." VIJFTIEN ZEEUWSE SCOOLSPORTSCHOLEN loopt het pad hier vlak langs een steile damwand. Omdat wethou der Dieuwke Louwrink hier aan vankelijk geen heil in zag, kwam Laban met een motie waarin het college werd opgeroepen om de mogelijkheden te onderzoeken. Een stalen hekwerk bovenop de damwand, zoals die in Yerseke op meerdere plaatsen staan, zou 7000 euro gaan kosten. Het college gaat voor een goedko pere variant. Daarbij wordt een houten hek van zo'n 2000 euro langs de bovenkant van de dam wand gezet. Dit hek behoedt men sen voor een val van de dam wand. GOES - Het ADRZ in Goes zet mor genavond, donderdag, van 18.30 tot 20.30 uur de deuren van de af deling Intensive Care open voor belangstellenden. Specialisten en verpleegkundigen geven uitleg. II n 1 2 0 ^fonrL 'HQ, 25 Jaar kapelle - Na veertien jaar verlaat André Schmid de gemeenteraad van Kapelle, maar niet zonder de waardering van de samenleving in de vorm van een Koninklijke onderscheiding. Burgemeester An ton Stapelkamp speldde hem gis teravond tijdens de raadsvergade ring, de versierselen op die horen bij een Lid in de Orde van Oranje Nassau. André Schmid was tot gisteren een van de drie fractieleden van Gemeentebelang, een fractie die vaak in het bestuur bijdraagt door op een andere manier naar de za ken te kijken. Schmid was er goed in de vraagtekens die zijn fractie stelde, pregnant te verwoorden. Gemeentebelang gaat verder met twee zetels. GOES - De brandweer heeft een brand gistermiddag in een leegstaand clubge bouw aan de Geldeloozepad in Goes bestreden. De brand ging gepaard met een enorme rookontwikkeling die tot in de verre omtrek te zien was. Rond vijf uur werd het sein brand meester gegeven, foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland doet samen met de gemeenten Rei- merswaal en Kapelle mee aan een proef om het nieuwe jeugdbeleid vorm te geven in Zeeland. door Joeri Wisse YERSEKE - Het wandelpad over de dijk tussen de jachthaven en de Bu- renpolder in Yerseke wordt deels voorzien van een houten hekwerk. Met dat besluit geeft het college van B en W van Reimerswaal invul ling aan een WD-motie om de vei ligheid van het pad te verbeteren nadat een meisje lelijk ten val kwam. Sport maakt kinderen vrij, blij en gezond door Esme Soesman Roseline den Braber Een sCOOLsportschool kiest voor één aanpak voor bewegen, gezond heid en weerbaarheid. Daarin wordt de school gedurende drie jaar begeleid door een consulent. De Veste en De Kraal gingen Ter Tolne voor. Zij zitten op de helft van het drie jaar durende traject. Ook elders in Zeeland zijn er (cir ca 15) van deze scholen die 'struc tureel werken aan een gezonde en actieve leefstijl voor leerlingen'. Leerkracht Joop Flikweert van Ter Tolne vindt de aandacht voor be weging en goede voeding voor kin deren van groot belang. „Ze krij gen er een vrije geest van en kun nen zich beter concentreren." Zelf gaat hij regelmatig met zijn groep skeeleren. ,0' Ovar twee maanden bestaat ty&ga aitgnuL o»> owtetii&arei fcfefowwuniff**; «ns-amïï <x«txusx:i T- J-Kil KJ) - <-< «fiSf - vWW.jKt"llIl"U»tie.!)l Scheidend raadslid André Schmid. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3