Lastig laveren Merkel in politiek jegens Rusland Eén Palestijns kabinet Compleet verzorgd a BUITENLAND 7 100% vertrekgarantie 499 729 1149 Ga naar Kra£nl/busvakanties of be|09|#969 KRAS ib Jongen (17) steelt brandweerwagens Een Franse tiener met een ob sessie voor brandweervoertui gen zit vast na zijn vijfde dief stal. De jongen (17) zonder rij bewijs wandelt in brandweer- kleding kazernes binnen om vervolgens met gillende sire nes en zwaailichten het pand uit te rijden. Deze week werd hij na een wilde achtervolging over de snelweg aangehouden. Saudische prins schiet 2000 zeldzame vogels De Saudische prins Fahd bin Sultan bin Abdulaziz al Saud heeft in het westen van Paki stan tweeduizend vogels van een bedreigde soort doodge schoten. Hij had slechts toe stemming voor het doden van honderd kraagtrapganzen. Het vlees van de dieren geldt voor Arabieren als lustopwekkend. Klimexpedities Everest afgelast Veel sherpa's hebben besloten de Mount Everest niet meer op te gaan. Buitenlandse bergbe klimmers zijn afhankelijk van de Nepalese gidsen. Een aantal internationale expedities gaat daardoor niet door. De sherpa's hebben hun beslissing geno men na de lawine van vorige week die zestien levens eiste onder de Nepalese helpers. 18-jarige verkracht 87-jarige op kerkhof Een 18-jarige is veroordeeld tot 5 jaar cel voor verkrachting van een 87-jarige vrouw op een kerkhof in België. De vrouw uit Veurne bezocht eind vorig jaar het graf van haar man. Ze werd aangevallen door de 18-ja- rige. De vrouw durfde zich niet te verzetten en werd ge dwongen tot orale seks. De Palestijnse organisaties Fa tah en Harnas zijn overeengeko men weer één Palestijnse rege ring te vormen. Dit is gisteren van een Fatah-leider verno men. Sinds 2007 is het Palestijn se bestuur verdeeld: Fatah re geert op de Westelijke Jordaan- oever, terwijl Harnas de scep ter zwaait in de Gazastrook. Eerder werden in 2011 en 2012 pogingen gedaan om weer tot een gezamenlijk Palestijns be stuur te komen. Die principe akkoorden werden nooit uitge voerd, omdat de twee partijen het niet eens konden worden over details. Nu is het de bedoe ling dat het verenigde kabinet er binnen vijf weken is. Wegens de crisis in Oost-Europa werd de bijeenkomst terugge bracht van twee dagen naar een aantal uren. Ook had Berlijn de ge bruikelijke gelijktijdige regerings consultaties afgezegd. Voor som mige commentatoren was dit nog onvoldoende: bondskanselier An gela Merkel (CDU) had in de ogen van haar biografe Judy Dempsey (werkzaam bij denk tank Carnegie Europe) de Dialog moeten opschorten. 'Maar dat had voor de organisatoren betekend dat ze Poetins acties in Oekraïne hadden moeten veroordelen', schreef Dempsey. En daartoe zijn velen in Duitsland niet bereid. Regelmatig klinkt in deze crisisda- gen de vraag: 'Waar is Merkel?' Van haaf wordt verwacht dat zij, als aanvoerder van het machtigste EU-land, Europa leidt in het con flict met Rusland. Maar ondanks haar herhaaldelijke veroordelin gen van Poetins landjepik opere- reert ze opvallend voorzichtig. Verwonderlijk is dat niet. De si tuatie rond de Petersburger Dia- log schetst de spagaat waarin Mer kel moet opereren. Waar de VS, die Poetin hebben opgegeven als betrouwbare onderhandelings partner, aandringen op zwaardere sancties, moeten Europese landen die veel afhankelijker zijn van handelsbetrekkingen met Rus land, een middenweg vinden. Merkel heeft bovendien te maken met invloedrijke Duitse indus triëlen met belangen in Rusland, die niets zien in strafmaatregelen tegen het Kremlin. Zo beweerde Siemens-CEO Joe Kaeser tijdens een recent bezoek aan Poetin dat zijn onderneming zich niet laat leiden door 'kortetermijnturbu- lentie': 'Siemens is al 160 jaar in Rusland actief. De bazen van ThyssenKrupp, Deutsche Post en Adidas zeiden sancties onredelijk te vinden. Zij pleitten juist voor begrip voor Poetins optreden. Een groot deel van de Duitse kie zers en ook enkele vooraanstaan de woordvoerders van Merkels coalitiepartner SPD staan ook op dit standpunt. Dus moet de bondskanselier zich wel voorzich tig opstellen, hoewei zij persoon lijk op Poetin is afgeknapt omdat hij haar in veel telefoontjes her haaldelijk heeft voorgelogen. Een van de luidste pleitbezorgers van een harde aanpak van Rus land, de Poolse premier Donald Tusk, voert morgen gesprekken met Merkel. Die gaan mede over zijn voorstel voor een Europese energie-unie. Die zou de huidige afhankelijkheid van Russisch gas verminderen, waardoor ook Ber lijn zich harder kan opstellen. Maar Tusks pleidooi voor maxi maal gebruik van steenkool en schaliegas staat haaks op de princi pes van Merkels reuzenproject, de Energiewende: Duitslands over gang naar groene stroom. De bondskanselier heeft er enkele hoofdbrekens bij. 8 dagen v.a. De Duitse Oostzeekust Camargue Provence Toscane Lago Maggiore Grand Tour Spanje Portugal DONDERDAG 24 APRIL 2014 PARIJS ISLAMABAD GAZA-STAD KATHMANDU BRUSSEL BESCHOUWING DUITSLAND door Wierd Duk BERLIJN - Alsof er geen oorlogsdrei ging hangt rond Oekraïne, werd gis teren in Leipzig de Petersburger Dialog gehouden. Die gesprekken tussen vertegenwoordigers uit Duitsland en Rusland moeten, sinds zij door ex-kanselier Gerhard Schroder (SPD) en diens vriend, de Russische president Vladimir Poe- tin, in 2001 werden ingesteld, bij dragen aan begrip over en weer. Angela Merkel, foto Corbis/HH 499 Bus reizen Nieuw programma! We bezoeken Hanzesteden als Hamburg en Rostock, genieten aan de kust en ontdekken per boot de duizenden meren van Mecklenburg. Van der Valk Spornitz*** Inclusief ontbijt- en dinerbuffet Zie: Kras.nl/39445 8 dagen v.a. Interessante rondreis met de pausenstad Avignon, de paarse lavendelvelden van-de Provence, het Artes van Vin cent van Gogh en de duizenden roze flamingo's van de Camargue. Laatste plaatsen mei en juni Zie: Kras.nl/39407 Het beste van Italië in 1 reis. We ontdekken de Toscaanse cultuursteden Florence, Lucca en Pisa en vieren vakantie in ge zellige stadjes aan het Lago Maggiore. Hotel*** aan het Lago Maggiore Inclusief ontbijtbuffet en diner Zie: Kras.nl/39455 Zeer complete rondreis met o.a. Barcelona, het sfeervolle Porto, Lissabon, Sevilla, het Alhambra in Granada, Valencia en dagen aan de Costa del Sol. Verblijf in 3-/4-sterren hotels, in de stad of aan het strand Zie: Kras.nl/39402 12 dagen v.a. 19 dagen v.a. c yv. - ex

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22