Na vijfjaar restaureren ging het helemaal mis 'Go mag bij mij straks de tuin ko men doen' CZ zoekt tandarts voor rolstoeler uit Croede Ballorig ziet komst naar Terneuzen erg zitten 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Rommelmarkt Henk Meertens (65) ging na het doorlopen van de toenmalige 'ambachts school' in Terneuzen aan de slag als automonteur. „Bij de Scania Vabis-vrachtwagengarage heb ik pas echt leren sleutelen", zegt Henk. \jlaar z'n interesse ging steeds meer uit naar het elektri sche gedeelte van de auto. Na extra studie werkte hij tot aan z'n pensionering als auto-elektricien. Als hobby-auto had hij een Triumph Spitfire. Voor dagelijks gebruik reed hij vele types Lancia, zoals de Beta, Dedra, Ypsilon. In 2000 kocht hij in België een Lan cia Fulvia 1.3 S van 1973 om op te knappen. Een redelijk zeldzame klassieker. „Dit zijn in feite de laatste echte Lancia's." Fiat nam het merk later over en de kenmer kende techniek verdween. Stan daard lag het vermogen van de V4 in de 1.3S rond de 98 pk en me de door twee dubbele Solex-car burateurs kwam de Italiaanse sportieveling tot mooie prestaties. Het leverde Lancia talrijke succes sen op in de rallysport. Hoewel de Fulvia weinig roest vertoonde, werd toch een grondige restaura tie gestart. De bodemplaat werd vervangen. „Ik werkte daarbij nauw samen met Vedat, een be kende autovakman van Turkse komaf. Hij stierf helaas onlangs op 53-jarige leeftijd." Na meer dan 5 jaar werk stond er een tot in de puntjes gerestaureerde klassie ker. En toen werd het 15 januari 2012. Een rondje met de Fulvia om de motor nog wat specifieker af te stellen... Op een smalle pol derweg vloog een fazant op. Henk week uit, raakte een boom en de auto vloog in brand. „De precieze oorzaak viel niet te achterhalen, mogelijk veroorzaakte de klap een lekke benzineleiding of olie- pomp." Toen de brandweer arri veerde was de klassieker al voor driekwart uitgebrand. Een paar achterlichten, twee velgen en een roestvrijstalen benzinetank was het enige wat over bleef. „Dat je klassieker zo aan z'n einde komt moet je wel even verwer ken, maar ik heb er geen trauma aan overgehouden", relativeert Henk. „Ik heb 5 jaar plezier be leefd aan het opknappen, maar ben niet aan het plezier van het rijden toegekomen." Inmiddels heeft hij een Fiat Bar- chetta cabriolet opgeknapt. Ge woon om lekker open te rij den TERNEUZEN - Achtentwintig jaar lang bepaalde hij samen met ande ren het gezicht van de lokale poli tiek in Terneuzen. Vaak met een grap en een lach. Nu treedt Pim Broekhuysen (66) terug". Hij nam gisteren afscheid na vie rentwintig jaar raadslidmaat schap, aanvankelijk voor de WD, latei met een eigen lijst. De laat ste vier jaar was hij wethouder voor TOP/Gemeentebelangen. Voor al dat bestuurswerk kreeg hij een lintje. „Ach, dat is leuk, maar ik was ook al heel tevreden met de waardering van veel men sen voor de dingen die ik door de jaren heb gedaan. Vooral de laat ste vier jaar als wethouder natuur lijk. De openluchtzwembaden zijn opgeknapt, de voetbalclubs in Axel zijn gefuseerd en spelen op een aangepaste accommodatie, de sportvoorzieningen in Philippi ne en Biervliet zijn verbeterd en verder heb ik me heel intensief be ziggehouden met de overname van recreatiecentrum Braakman door de Brabantse Oostappen- groep", zegt hij in z'n stamcafé De Vriendschap. De Braakman leek aanvankelijk uit te draaien op een hoofdpijn dossier, vooral door de wel erg voortvarende aanpak van de nieu we eigenaar die zich weinig gele gen liet liggen aan de regelgeving. „Ik heb m'n collega Co van Schaik toen gevraagd te bemiddelen, met name tussen de bungaloweigena ren en de nieuwe directie. Dat is gelukt. Ach, ik denk dat iedereen over een paar jaar ontzettend blij zal zijn met Marina Beach. Je be reikt er een grote groep recrean ten mee, die bovendien de omge ving willen verkennen. Een pilsje op een terras in Terneuzen, bood- Rollend Materieel schappen in de omliggende dor pen..." Hij werkte de afgelopen vier jaar vooral samen met collega Co van Schaik. Broekhuysen: „Ik had al heel snel door dat, als je iets wil de bereiken, je niet om Co als wet houder van financiën heen kon, ook vanwege diens enorme erva ring. Met zijn hulp heb ik veel tot stand kunnen brengen, ook al om dat hij als geen ander potjes wist aan te boren, die bij wijze van spraken niemand kende. En laat de mensen dan maar zeggen dat ik heel veel te danken heb aan Co. Dat kan me niets schelen. De za ken waar ik voor stond, zijn wel verwezenlijkt." Broekhuysen deed midden- en kleinbedrijf, sport, recreatie en toerisme en erf de van zijn tussentijds vertrokken collega-wethouder Jaap Bos ook nog even kunst en cultuur. Vooral een beetje op de winkel passen, was dat laatste portefeuille-onder deel, want zaken als het museum in Axel en het Industrieel Mu seum in Sas van Gent waren al ge regeld. Hij zat vierentwintig jaar blijmoe dig in de gemeenteraad voor de WD. Met af en toe een kwink slag en hier en daar een grap kreeg hij vaak de lachers op zijn hand. Hemzelf verging het lachen Bouwens ging al jaren niet meer naar de tandarts, omdat hij met zijn rolstoel niet in de behandelka mer terecht kon. Toen hij vorige week opeens last van een afgebro ken tand kreeg, kon hij nergens te recht. Door CZ werd hij naar Rot terdam verwezen, naar een prak tijk die vorige week dicht was. Een woordvoerster van de zorg verzekeraar denkt dat de doorver wijzing op een misverstand be rust. „Een medewerker dacht dat meneer Bouwens speciaal naar het centrum voor bijzondere tand heelkunde in Rotterdam wilde. Maar er moeten dichterbij andere mogelijkheden zijn. Het is zelfs zo dat een tandarts verplicht is ie mand te helpen als die met tand pijn op de stoep staat. We zoeken deze week uit waar meneer Bou wens in het vervolg terecht kan." Bouwens werd vorige week in het Oostburgse ziekenhuis van zijn tandpijn verlost. Hij is 'heel blij' dat CZ aan een oplossing werkt. DRIEWEGEN - Volkstuinvereniging Thinderslust uit Driewegen houdt op 25 mei een rommel markt op het volkstuincomplex. Wie wil verkopen, kan zich aan melden: gardenia@zeelandnet.nl. „Wij hebben een binnenspeel tuinconcept en stellen een aantal eisen die de naam van Ballorig eer aan doen. Maar verder is het echt aan de franchisenemer. Als Broos overal 'ja' op zegt, dan ko men wij naar Terneuzen. En dat willen we nog steeds erg graag. We zijn er al zolang mee bezig", vertelt Mirandolle. Broos, ook exploitant van Skidöme, liet al eerder weten dat het hoogstwaarschijnlijk is dat op 1 oktober een vestiging van Ballo rig onder de skipiste opent. Daar mee gaat een wens van veel jonge Terneuzense gezinnen in vervul ling. Ondertussen heeft de ge meente Terneuzen het ont- werp-bestemmingsplan voor de ruimtes onder de piste herzien. Dat moest, omdat de Raad van State vond dat niet duidelijk ge noeg was dat de verhouding tus sen leisure-activiteiten en detail handel tachtig-twintig is. Henk Meertens geeft, direct na de crash, uitleg aan brandweerlieden en agenten, foto Chris Platteeuw Dik halve eeuw door Wout Bareman door Chris Platteeuw Tijd speelt geen rol. De liefhebbers van oud rollend materieel steken bijna al hun vrije tijd in hun hobby. In deze rubriek vertellen Zeeuws-Vlamingen over hun hobby. Vandaag: Henk Meertens. m Pim Broekhuysen maakt zich bij zijn vertrek vooral zorgen over de leeg staande winkels in de binnenstad, foto Mark Neelemans door René Hoonhorst CROEDE - Zorgverzekeraar CZ neemt deze week contact op met Rini Bouwens. De aan een rolstoel gekluisterde Groedenaar moet in het vervolg niet al te ver van zijn huis naar de tandarts kunnen. Qtcr wee maanden bestaar VWaloo,* ttw*rt> Smj ezmóc' - «nwin*im;ü«i ik yifu KI) - GOES m&ffpcjwilMxtt»*.»! «ww.{K)iulhi>mmi:.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Friese speeltuin- bedrijf Ballorig wil zich heel graag bij de skipiste Skidöme in Terneu- zen.vestigen. Manager Wijnand Mi- randolle hoopt vrijdag met de be oogde franchisenemer, Nicky Broos, een akkoord te bereiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11