Boskalis adviseert over rampschip etnisch tintje te krijgen Londen opent de aanval op extremistische websites Stip valt in de prijzen... en dus ook! '-SS*1 op het hete assortiment. stipreizen.nl BUITENLAND 7 fstiP Toen het schip slagzij maakte, werd passagiers nog gevraagd in hun kamers te blijven Zuid-Korea heeft gevraagd mee te denken over de berging, zegt de woordvoerder. „Op dit moment is nog niet gesproken over het stu ren van nog meer mensen en ma terieel. Het kan nog wel enkele we ken duren voordat daarover duide lijkheid is. De eerste prioriteit ligt uiteraard bij het zoeken naar ver misten en mogelijk overlevenden. Wij zijn daarbij niet betrokken." De Sewol zonk een week geleden. Inmiddels zijn 113 lichamen gebor gen, er worden nog circa 190 men sen vermist. Vijf leden van de be manning zijn aangeklaagd, omdat ze zich niet van hun taak hebben gekweten de opvarenden op veili ge wijze te evacueren. Zes andere bemanningsleden worden nog vastgehouden. Toen het schip slagzij maakte, werd passagiers nog gevraagd in hun kamers te blijven. Er zou ver warring zijn geweest op de brug van de ferry over het wel of niet opdracht geven het schip te verla ten. Pogingen om reddingsboten het water in te krijgen mislukten, omdat het schip al te veel helde. Slechts twee van de 46 reddings boten werden gebruikt. Duikers zijn er inmiddels in ge slaagd toegang te krijgen tot veel kamers van het schip, maar nog niet tot het restaurant. Aangeno men wordt dat een groot aantal passagiers zich daar bevond op het moment van de ramp. Het on derzoek naar de oorzaak hiervan concentreert zich op de vraag of het schip te snel is gekeerd, waar door het omsloeg. en dat mannen terugkeren naar de Krim. Het geeft voeding aan ge ruchten dat ze bereid zijn te vech ten voor hun huizen en grond. Een ander etnisch-religieus inci dent deed zich vorige week al voor in de Oost-Oekraïense stad Donetsk. Daar verspreidden ge maskerde mannen pamfletten waarin Joden werd opgeroepen zich te laten registreren, een nieuw soort belasting te betalen of anders te vertrekken. Onder Gemaskerde mannen ver spreidden pamfletten waar in Joden werden opgeroe pen zich te laten registreren De kersverse minister voor Veilig heid en Immigratie, James Bro- kenshire, heeft aangekondigd dat toegang tot materiaal dat door de regering als illegaal wordt bestem peld, niet langer beschikbaar moet zijn op internet. Het maakt daarbij niet uit of het materiaal ge produceerd wordt binnen of bui ten Groot-Brittannië. Vorig jaar pakte de regering kin derporno al hard aan. Onder hevi ge druk introduceerden Google en Microsoft software die kinder pornografisch materiaal herkent en blokkeert. David Cameron gaat nu verder. Hij wil dat geen enkele Brit meer toegang heeft tot extremistische of haatdragende websites, blogs en forums. Daartoe behoort ook materiaal van jihadisten die Brit se moslims oproepen in Syrië of Libië te gaan vechten. Een woordvoerder van de Home Office, het ministerie van Binnen landse Zaken, bevestigt dat de re gering in gesprek is met dienstver leners en webbedrijven. Hoewel hij geen details over de voortgang van de onderhandelingen geeft, benadrukt hij dat het doel van de regering is het voor internetge bruikers 'zeer moeilijk te maken om toegang te krijgen tot extre mistische films, gepost in Groot-Brittannië als wel daarbui ten'. De regering wil eenzelfde fil tersysteem als voor kinderporno. Peter Bradwell, beleidsdirecteur van de Open Rights Group, een in Londen gevestigde organisatie die strijdt voor een open web, is er fel op tegen dat de regering straks gaat bepalen wat 'illegaal materiaal' is. Temeer daar er dan geen rechter aan te pas komt om vast te stellen of Britse of Europe se wetten zijn geschonden. Brad well denkt dat internetgebruikers niet moeten vertrouwen op een 'achterkamertj esdeal'. Mark Leiser, internetdeskundige aan de Universiteit van Strathcly- de in Glasgow, vraagt zich af of Het hebben van een extreme mening of overtuiging is niet strafbaar en daarover lezen ook niet webfilters wel werken. „Het is dóódsimpel zo'n blokkade te om zeilen", zegt hij. Sterker nog, gera- dicaliseerden maken 'vaker wel dan niet' gebruik van file-sharing- systemen en peer-to-peernetwer- ken via hun eigen servers, waar door bedrijven als British Tele com, Sky, Google en Microsoft geen grip op hen hebben. Leiser waarschuwt dat de rege ring haar voorstellen goed moet formuleren. „Het blokkeren van materiaal van extremisten klinkt goed in theorie, maar brengt in de praktijken nogal wat juridi sche kwesties met zich mee." Zo merkt hij op dat het hebben van een extreme mening of over tuiging bijvoorbeeld niet straf baar is, en daarover lezen of ho ren ook niet. Pas als aangetoond is dat een video of website aanzet tot haat, kan de toegang geblok keerd worden. Bradwell vreest dat de voorstellen averechts werken. Hij denkt dat de aantrekkingskracht van een website alleen maar groter wordt als die op een zwarte lijst staat. „Als degenen die zo'n site of vi deo hebben gemaakt, kunnen zeg gen dat hun materiaal verboden is door de regering, werkt dat alleen maar in hun voordeel." British Telecom, Virgin Media, Google UK en Microsoft weigeren te reageren. m het pamflet stond de naam van een van de leiders van de twee weken geleden uitgeroepen Repu bliek Donbass. Die ontkende in al le toonaarden dat het van zijn co mité afkomstig was. Zelfs de lei der van de Joodse gemeenschap in Donetsk dacht dat het om een vervalsing ging. Maar hoe dan ook hebben één of meerdere groeperingen kennelijk belang bij het spelen van de anti semitische kaart. Geheel in on vruchtbare bodem zal dat zaad niet vallen: bij het bezette provin ciehuis in Donetsk refereren spre kers geregeld aan de Joodse achter grond van de door hen niet erken de Oekraïense premier Arsen Jat- senjoek en scanderen omstan ders: 'Jatsenjoek, Jood!' boek online of bel met 088 - 70 70 600 WOENSDAG 23 APRIL 2014 SEOUL - Een bergingsinspecteur van SMIT Salvage, een dochter van Boskalis, is naar Zuid-Korea ver trokken om de autoriteiten te advi seren over de berging van het rampschip Sewol. Een woordvoer der van Boskalis liet weten dat de bergingsinspecteur vandaag een eerste gesprek heeft met de Zuid-Koreaanse regering. door onze correspondent Michiel Willems LONDEN - Groot-Brittannië heeft ge noeg van extremistische video's en opruiende internetteksten. De rege ring van David Cameron voert ge sprekken met internetdienstverle ners en webbedrijven om toegang tot dit materiaal geblokkeerd te krijgen. De voorstellen zijn niet on omstreden. Tot 10% korting i Prijzen o.p. o.b.v. 1 pers. kamer/hut De korting is afhankelijk van de reis; bestemming en varieert van 'geen fesetveïingsfajsfen' tot 'to% korting'. We behouden ons recht voor om tussentijds kortingen aan *e passen. Uitgebreide vod-waarden zieyAwrsfigjeoeo.r<L Drukfouten .en orij5frijz:gi»geh "<.vi behouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7