FZC Dagretour 2 personen voor slechts €35,- lEüa Met luxe boterham een vers sapje! 30 SPORT Maximale zege voor toppers in hoofdklasse Zeeuwse records zwemmers DZK Wereldkampioene Marianne Vos keert vandaag in de Waalse Pijl terug in de koers. wc ;l Geldig t/m 22» 2OM,ook 'nde meivakantie' (V-UM 26 april. K°ningsdag) (j-f) pzc.nl/webwinkel/treinactie DtBROODZAAK WINKEL Het standaardteam uit Vlissingen won alle partijen in straight sets tegen de bezoekende formatie uit Aardenburg. Routinier Jurjen Mooibrpek, met speelsterkte 2, tenniste in de eerste single nage noeg foutloos tegen Byron Bent- ley en won met 6-o 6-o. In Clinge was Ruud Martens weer goed voor een hoog rendement. De 19-jarige 2-speler uit Koewacht ze gevierde op 1 met twee keer 6-0 over 4-speler Joost Grevink van de Vlissingse reserves. Het Terneuzense Animo kwam op Schouwen-Duiveland goed weg. Bernd van Broekhoven had zowel in enkel- als dubbelspel (met Kevin de Rooij) een derde set nodig. De Terneuzenaar ver sloeg in de vierde single met 6-3 1-6 6-3 jasper Smit. In het tweede dubbel bedwongen Van Broekho ven en De Rooij na een zware strijd het Zierikzeese duo De Vos/Van Slooten: 5-7 6-4 6-4. Het tweede team van Animo draait goed mee in de midden moot. De Zeeuws-Vlaamse derby tegen Asoc werd met 5-1 gewon nen. Raymond van der Zeijst haal de met 6-0 6-0 uit tegen Björn Wielakker. ANTWERPEN - De zwemmers van DZK hebben bij een toernooi in Antwerp sterk gepresteerd. Zo zwommen Jonathan Davidse (400 meter vrije slag in 4.16.76), Ruden de Ridder (50m vlinder slag in 27.86 en 100m vlinderslag in 1.01.98), Sem van Eisen (50m schoolslag in 34.97) en Kirsten Walraven (100 meter rugslag) Zeeuwse records. DZK werd uitge roepen tot beste club en won ook de wisselbeker in de categorie tien tot en met veertien jaar. HOEI - Britse en Franse came raploegen wisten gisteren het ho tel van Marianne Vos in Hoei maar al te graag te vinden. De 26-jarige wereldkampioene keert vandaag in de Waalse Pijl terug in koers en daarmee is het ook ge daan met de rust rond 'haar' Rabo Liv Giant-ploeg. „Op zich valt het nog wel mee", zegt ploegleider Koos Moeren hout over de drukte die in steeds internationale en heftigere mate rond 'La Vos' hangt. De Franse te levisie is naar Hoei gekomen, om dat Marianne Vos het boegbeeld moet worden van La Course, op de laatste dag in Parijs de nieuw ste attractie van het Tourcircus. De Britten maken een documen taire over het Brabantse wonder kind op twee wielen. En zo wil ie dereen iedere dag wel iets horen uit de mond van de wielrenster. „Vos is the leading lady in cy cling", weet Moerenhout. Hoe zeer die dame in kwestie ook zelf probeert om gewoon onderdeel te zijn van Rabo Liv Giant, voor de buitenwereld is het haar team. „Maar ik denk niet dat ze in de Waalse Pijl al weer direct de kop- vrouw is", zegt Moerenhout over de vrouw die al vijf keer wist te winnen op de Muur van Hoei. An na van der Breggen heeft de eer dat Vos in haar dienst gaat rijden. Het past allemaal bij een rijkelijk late seizoensstart. „Voor het eerst in jaren heeft ze eens goed en lang gerust tussen al die seizoe nen die bij haar steeds in elkaar overlopen", zegt Moerenhout op strenge toon. „Ik merk dat ze zich daar fijn bij voelt. Haar lichaam kan de trainingen weer goed aan." Een betere verhouding tussen in spanning en rust staat bij Moeren hout hoog op de agenda. „Het is een kwestie van keuzes maken", zegt hij. Maar hoe doe je dat bij een eerzuchtige renster, die vanaf 2006 bezig is met het opbouwen van een reeks indrukwekkende lijstjes. Jarenlang voerde ze de UCI-rang- lijst aan en al vanaf 2007 staat ze ieder jaar bovenaan in het zege klassement: Kirsten Wild, ko mend weekeinde actief bij EPZ Omloop van Borsele, heeft er al acht gewonnen. Als het aan Moerenhout ligt be gint vandaag niet de achtervol ging op de sprintkoningin van Giant. „Dan maar een keer niet de wereldbeker winnen, of voor de tiende keer de ronde van Lutje broek. Marianne moet zich vanaf nu focussen op de grotere doelen. Voor dit jaar is dat - uiteraard weer - het WK op de weg en het WK ploegentijdrit. Voor de iets langere termijn zijn we nu al be zig met de opbouw naar de Olym pische Spelen van 2016." Wordt het daarom ook weer een seizoen waarin het mountainbi- ken een plek moet zien te vin den? „Nee", stelt Moerenhout. „De focus ligt dit jaar juist niet op MTB-wedstrijden." >- -v- door Henk van de Voorde TERNEUZEN - In de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstenniscompeti- tie was de top drie op de derde speeldag goed voor de maximale score. De Schelde, Game'78 en Ani mo wonnen met 6-0 van achtereen volgens Sjef, De Schelde 2 en Zie- rikzee. jMMHM Marianne Vos wil ook dit jaar weer enkele titels aan haar palmares toevoegen, foto VI Images Het is gedaan met de rust door Ad Pertijs Wilt u dit voorjaar lekker reizen met de trein? Zelf bepalen waar u heen gaat? Maak dan gebruik van deze exclusieve en extra voordelige aanbieding. Inclusief een luxe boterham met een vers sapje van De Broodzaak! Voor slechts €35,- koopt u een dagretour voor 2 personen (2e klas). Daarmee reist u met z'n tweeën met de trein op 1 dag naar uw favoriete stad heen en terug. ABONNEE mm VOORDEEL Tip: U hoeft bij het bestellen nog niet de reis- datum aan te geven, die kunt u later bepalen. Reist u liever extra comfortabel le klas? Voor een dagretour voor 2 personen betaalt u dan slechts €45,- (zaterdag en zondag) of €55,- (op ma t/m vrij)! Ook incl. een luxe boterham en een vers sapje. Ga snel naar pzc.nl/webwinkel/treinactie. U komt dan direct in de speciale actieshop waar u ook alle informatie en voorwaarden kunt lezen. Bestellen kan t/m 27 april 2014.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30