De machine sputtert bij Bayern München SPORT 29 Vink arbiter bij Herades-Ajax Pieter Vink leidt zondag het duel tussen Heracles Almelo en Ajax in Almelo. De Am sterdammers kunnen dan kampioen worden. Als Ajax minimaal gelijkspeelt, is de 33e landstitel een feit. Vink wordt geassisteerd door Nic ky Siebert en Roger Geutjes. Jeroen Mansveld is vierde of ficial. Mocht Ajax verliezendan is de ploeg afhankelijk van het resultaat van Feyenoord, dat tegen Cambuur speelt. Salim Sandee van Kapelle naar Goes Salim Sandee komt volgend voetbalseizoen uit voor Goes. De middenvelder komt over van zaterdag-der deklasser Kapelle. Eerder werd bekend dat hij volgend seizoen bij zaalvoetbalclub Groene Ster gaat spelen. San dee is bij Goes de achtste nieuweling die wordt ver welkomd. De Bevelandse club strijdt op dit moment nog voor lijfsbehoud in de hoofdklasse A. Bruyneel krijgt forse schorsing Johan Bruyneel mag de ko mende tien jaar niet actief zijn in de wielerwereld. Die schorsing maakte het Ameri kaanse sporttribunaal AAA gisteren bekend. De voorma lig ploegleider van US Postal wordt gestraft, omdat hij naast Lance Amstrong een groot aandeel zou hebben ge had bij de dopingpraktijken binnen de wielerploeg. In een verklaring laat Bruy neel weten zich te beraden op vervolgstappen. FM Sranang uit de nacompetitie Het kon niet op dit seizoen. Bayern München speelde onder Pep Guardiola betoverend voet bal, het beste van Europa. Tik-tak-Bayern. In de Bundesliga stond op de club geen maat, als Robben en Ribery een beetje zin hadden werd het 4-0 of 5-0, tegen welke tegenstander ook. Op 25 maart werd de club al kampioen, vroeger dan ooit te voren. De voor sprong op nummer twee Borussia Dortmund bedraagt op dit mo ment zeventien punten. Maar sinds de spanningsboog in de competitie is gebroken, sput tert de machine. In de vorige ron de tegen Manchester United had de ploeg zelfs de wake-up call van een achterstand nodig en in de Bundesliga gingen opeens duels verloren. SuperBayern lijkt de to verstaf (even?) kwijt. „Als je kijkt naar hoe we de laatste wedstrij den spelen, dan kun je zeggen dat we geen favoriet meer zijn voor het winnen van de Champions League", zei Arjen Robben deze week in het voetbaltijdschrift Kicker. Eerst maar eens de halve finale overleven tegen Real Ma drid, zo luidt het parool. In de fases dat Bayern dit seizoen als een TT IV door het voetballand schap raasde, leek alles nog zo mooi, maar inmiddels wordt de ploeg geconfronteerd met de keer zijde van al die zegetochten. Ging REAL TEST RONALDO VLAK VOOR HALVE FINALE het dit seizoen eigenlijk niet te ge makkelijk en was de ploeg niet te superieur? Hoe vaak is Bayern dit seizoen nu echt uitgedaagd en moest de ploeg tot het uiterste gaan? Dat gebrek aan weerstand wist het hongerige elftal van Guardiola aanvankelijk nog weg te stoppen, maar sinds de titel bin nen is, is de scherpte logischer wijs verdwenen. Soms kun je ook te vroeg kampioen worden, zeker als het seizoen daarna nog een tijdje duurt en er nog enkele prij zen klaarliggen. Bewust of onbe wust ebt de motivatie weg. De grote vraag is of Bayern van avond in Bernabeu weer die spe ciale spanning kan opwekken die elke ploeg nodig heeft om tot een topprestatie te komen. Tegenstan der Real heeft daar geen last van, die ploeg is nog volop verwikkeld in de strijd om de Spaanse titel en met opponenten als Atletico Ma drid en Barcelona kun je geen mo ment verslappen. De voetbalbond heeft de zaalvoetballers van FM Sra nang uit denacompetitie ge haald. De Goese ploeg moest vrijdagavond aantre den tegen FSG, maar kon om uiteenlopende redenen (blessures, werk en schorsin gen) geen team op de been brengen. Vandaag zou de re turn in Goes zijn. Zo ver komt het dus niet. Dat bete kent dat Sranang topklasser blijft. Zaalvoetballers strijden om titels De vier regionale zaalvoet balkampioenen strijden van daag in Terneuzen om de Zeeuwse titel. De strijd in sportcentrum Vliegende Vaart gaat tussen Tenceza- man, Stella Boys/'t Cen trum, Sportpub Goes en Bas- kenburg. Bij de bekerstrijd zijn Baderie Dam, Strandloper/Ginsterveld, Mammoet Maritime en Domburg de deelnemers. De aanvang is 19.00 uur. WOENSDAG 23 APRIL 2014 draak van een wedstrijd ZEIST GOES RIJSWIJK GOES Diego Costa (rechts) vecht een luchtduel uit met verdediger Cesar Azpilicueta van Chelsea, foto Gregorio Lopez/VI Images door door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Bayern München wer velde lange tijd door het seizoen. Maar ging het niet te gemakkelijk? Aan de vooravond van de halve fi nale in de Champions League te gen Real Madrid zijn er voor het eerst twijfels. Breekt het gebrek aan competitie het elftal nu op? Cristiano Ronaldo bekijkt woens dag op het laatste moment of hij met Real Madrid tegen Bayern München kan voetballen. De Portugees wordt vlak voor het thuisduel van zijn ploeg in de hal ve finale van de Champions Lea gue nog eenmaal goed getest. „Dan weten we zeker of hij kan spelen, dan hebben we duidelijk heid", aldus Real-trainer Carlo An- celotti. Ronaldo leek dinsdag her steld van een knieblessure. Hij trainde volledig mee met zijn ploeggenoten. Ancelotti wil echter geen enkel ri sico met zijn sterspeler nemen. „De halve finale wordt woensdag nog niet beslist", zegt hij. „Volgen de week dinsdag gaan we nog op bezoek bij Bayern. Al hebben we dan geen thuisvoordeel." TER.NEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29