Zoutelande heeft drie allerbeste campings Acht acts strijden om plaats op Vestrock 'Voor een goede prijs leveren we de sleutel in' Walcheren WALCHEREN 23 Gemeente zet houten hek na ongeval Ondernemersplein De organisatie heeft voor die plaatsen onderscheid gemaakt tus sen bands en dj's. Deerman uit Sint-Niklaas, Jimmy Dumbbell uit Bruinisse, het Vlissingse De pp, I lobbyisten en We Are Ooh Peop le uit Brugge zijn genomineerd als band. DJ Extinse, Dispodancer en Greg Noise (allen uit Hulst) maken kans om als dj te draaien op het festival. Ook The Beard Squad uit Uden is genomineerd. Café de Meerpaal, aan de Vis markt in Hulst, is gastheer van de Vestrockrally. De optredens begin nen vrijdag om 20.00 uur; om 01.00 uur wordt bekend gemaakt welke band en dj de line-up van Vestrock (7 en 8 juni) versterken. De avond wordt afgesloten met een set van Fatal Inc. Ook het Goe- se Clear Clamour, dat zaterdag Steenworp won, zal op Vestrock staan. Dat geldt tevens voor DJ Gunloadz uit Goes, winnaar van de Kunstbende dj-contest. YERSEKE - Het wandelpad over de dijk tussen de jachthaven en de Burenpolder in Yerseke wordt deels voorzien van een houten hekwerk. Met dat besluit geven B en W van Reimerswaal invulling aan een WD-motie om de veilig heid van het pad te verbeteren na dat een meisje lelijk ten val kwam. Raadslid Thea Laban maak te zich naar aanleiding van het on- t t - - geval sterk voor het plaatsen van Oud clubhuis in de as een hekwerk ter hoogte van het Waghtoplein. Vanwege een oprit GOES - De brandweer heeft gistermiddag een brand in een leegstaand dubge- loopt het pad hier vlak langs een bouw aan de Geldeloozepad in Goes bestreden. De brand ging gepaard met steile damwand. Het hek behoedt een enorme rookontwikkeling die tot in de verre omtrek te zien was. Rond mensen voor een val van de dam- vijf uur werd het sein brand meester gegeven, foto Dirk-jan Cjeltema wand. Nog snel worden er drie jongens in een sierlijk kostuum gehesen. „Het is niet alleen met carnaval dat het hier druk is", benadrukt Marian. „Het is constante busi ness in onze winkel. Zijn de sin- terklaaspakken opgeborgen, dan zijn er genoeg themafeestvier ders, toneelverenigingen en schoolkinderen die op zoek zijn naar een outfit." Hoeveel verkleedkleren Costuum pje herbergt, weten de dames niet precies maar dat het tegen de vijf duizend aan zit durven ze wel te zeggen. Maar het is mooi geweest vinden ze. Marians man is met pensioen, en na zeventien jaar willen de da mes graag het stokje overdragen. „De geruchten doen al een tijdje de ronde dat de winkel gaat stop pen, maar dat is niet zo", vertelt Marian. „We proberen het al drie jaar te verkopen aan iemand die er mee verder wil. Voor een goed bod leveren wij de sleutel in. De nieuwe eigenaar beschikt dan over een pand met twee verdie pingen aan kostuums, pruiken en sieraden." De eigenaar zal niet meteen in het diepe gegooid worden. Ma rian en Els zijn bereid om de eer ste maanden te helpen. „Een rond leiding door dit doolhof is wel handig. Maar je hoeft echt geen in drukwekkend CV te hebben hoor om dit te kunnen doen", stelt Ma rian. „Wel is het handig als je met zijn tweeën bent Bij ons is het zo dat Els de vakvrouw is en ik ben goed in het handelen." Voor Els en Marian is het een uit de hand gelopen hobby die zeven tien jaar geleden aan de keukenta fel begonnen is met een naaima chine en vijfhonderd gulden. Nu, na al die jaren, valt er een goede boterham mee te verdienen. Ma rian: „Wij hebben ervoor gekozen om de winkel niet vijf dagen in de week open te doen, omdat we het wel best vinden zo. Ons doel was niet om er rijk mee te wor den. Maar voor wie zich er fullti me mee bezig wil houden, liggen er zeker kansen." Moeilijk zouden de dames het niet vinden om de winkel over te moeten dragen. Marian: „Afstand nemen en verder gaan, het zijn uiteindelijk maar spullen hé, maar ik hoop dat het naar een ei genaar gaat die met veel plezier verder gaat." Geïnteresseerden kunnen contact op nemen met Els en Marian via: www.costuumpje.nl. Minicamping Boogaard in Zoute lande is dit jaar de nationale cam ping-kampioen. Gasten waarde ren het bedrijf met het cijfer 9,7. Twee en drie zijn achtereenvol gens minicamping De Visser (9,6) en camping Janse (9,5), eveneens uit Zoutelande. Deze drie cam pings behoren al langer tot de ab solute top. Boogaard werd ook in 2011 al eerste. De Visser won in 2012 en Janse in 2013. Zoutelande is afgelopen jaar ook al uitgeroe pen tot het vakantieoord met het beste strand. De ranglijst van Zoover (website voor het boeken van vakantiever blijven) baseert zich op reacties van bezoekers. De drie Zouteland- se topcampings zijn elk beoor deeld door zo'n honderd tot hon derdvijftig gasten. Op plaats vier staat ook een minicamping uit de gemeente Veere: Sint Anthonijs- hoek te Koudekerke. De top-25 telt al met al negen Zeeuwse be drijven. Zeer opvallend is de uitverkie zing van de Oprit aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen tot Ne derland beste appartement met het ultieme cijfer: een tien. Dat is gebaseerd op 22 beoordelingen, in hoofdzaak van gasten uit Duits land. Wat betreft vakantieparken en hotels mist Zeeland topkwali teit. Zeelands 'beste' vakantiepark is De Witte Boulevard in Renes- se, en Zeelands 'beste' hotel De Zeeuwse Stromen, ook in Renes- se. Beiden staan op een negentien de plaats met het cijfer 8,7. Zoover rangschikt in Nederland ruim 7500 vakantieverblijven. Er kregen er 173 een top-25 award, waarvan 14 in Zeeland. De awards zijn dinsdag uitgereikt in Utrecht. Het beste hotel is en blijft Ko- gerstaete op Texel, het beste va kantiepark is nu Landal Strand huisjes in Julianadorp aan Zee. tips: walcheren@pzc.nl WOENSDAG 23 APRIL 2014 door Bob Maes HULST - De genomineerden voor de Vestrockrally, die tijdens Ko ningsnacht gehouden wordt, zijn bekend. Uit 150 inzendingen zijn Éacht acts gekozen; zij strijden voor twee plaatsen op het podium van Vestrock. UTRECHT - Zoutelande is onbe twist, en nu meer dan ooit, Neder lands kampeerplek bij uitstek. De kustplaats staat dit jaar met goud, zilver en brons op het erepodium van de Zoover-ranglijst van beste kampeer-accommodaties. Vlissin- gen heeft Nederlands 'beste' appar tement. Marian met één van de bijna vijfduizend verkleedartikelen. „Het is een uit de hand gelopen hobby." foto Ruben Oreel door Maarten Back ARNEMUIDEN - Al ruim drie jaar zijn Els en Marian van verkleedwinkel Costuumpje te Arnemuiden op zoek naar een waardige opvolger. Met in de afgelopen jaren zeker zes geïnteresseerden, is er animo genoeg, maar volgens Marian (60) gooien de banken keer op keer roet in het eten. „Het krediet dat zij verstrekken, is veel te laag."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23