49 Steven kon het geluid niet meer aan p Lüneburger Heide O Selfie! Gelijkspel Atlético Europa 8 en 9 Door de populariteit van de fiets is het op het fietspad steeds gevaarlijker, investeren in fietsroutes is nodig. memi Buien blijven, 18° WOENSDAG 23 april 2014 een opfriscursus DEN HAAG - Het wordt zo druk op de Nederlandse fietsroutes dat de veiligheid in het geding komt. Als overheden niet fors investeren in betere fietspaden, kunnen ze beter stoppen met het promoten van de fiets, stelt de toeristenbond ANWB. „De grenzen van Neder land Fietsland zijn bereikt", aldus woordvoerder Ad Vonk. De bond reageert daarmee op een onderzoek van VeiligheidNL waar uit blijkt dat het aantal gewonden door fïetsongevallen in de voorbije jaren fors is gegroeid. Die stijging wordt vooral veroorzaakt door bot singen tussen fietsers onderling. Volgens de ANWB is dat niet vreemd. De infrastructuur voor fietsers ligt er vaak al jaren terwijl het gebruik van het fietspad fors is veranderd. Zo groeide het aantal bakfietsen op de weg en nam het pagina 2 en 3 mmmtmmim - Autovakantie fi J m«» rfiirv' 3dagenv.a. gj Kras.nl/50806 of bel 0900-9697iscPm „Ik wil dat jullie weten dat ik dit be sluit heb genomen, omdat de pijn mij te veel werd. Ik kon het niet meer aan", zo schreef hij in de af scheidsbrief die hij achterliet. Steven leed al bijna vier jaar pijn. Hij kon niets anders dan hele da gen binnen zitten. Sociale contac ten had hij nauwelijks en het was voor hem onmogelijk om dingen te ondernemen. Zijn lijden was uitzichtloos. Voor zijn ziekte hyperacusis (overgevoe ligheid voor geluid) en tinnitus (oorsuizen) is geen medicijn of ef fectieve behandeling. Stevens moeder Els probeerde uit alle macht om het leven van haar zoon enigszins draaglijk te maken en vocht om hem onderwijs te la ten volgen. Nu blijft ze achter met een grote leegte. gebruik van de elektrische fietsen in sneltreinvaart toe. Volgens onderzoekster Saskia de Craen van de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid (SWOV) schuilt het ge vaar met name in die diversiteit. Vervoermiddelen met verschillen de snelheden en afmetingen rijden over hetzelfde asfalt. Toch denkt ze niet dat de grenzen al zijn bereikt. „Maar als het op deze manier blijft toenemen, is die grens over tien of twintig jaar wel in zicht. Je hoort steeds vaker het idee om het fiets pad helemaal los te laten. Je zou al les over dezelfde weg kunnen lei den en daar een maximumsnel heid van 30 kilometer per uur in voeren." Verkeersplanoloog Ri chard ter Avest van adviesbureau Goudappel: „Je kan soms wegen ombouwen zodat de ruimte waar nu auto's rijden alleen beschikbaar komt voor fietsers. En andersom." Volgens coördinator Otto van Bog- gelen van het Fietsberaad zijn 'op bepaalde tijdstippen en plaatsen de grenzen wel bereikt'. Door fiets paden slimmer aan te leggen, wor den ongelukken voorkomen, denkt hij. „Minder hoge randen langs het fietspad bijvoorbeeld." Extra fietssnelwegen en bredere pa den vergroten de veiligheid, den ken ANWB en Goudappel. MADRID - Het eerste duel tussen Atlético Madrid en Chelsea gister avond in de halve finales van de Champions League heeft geen winnaar opgeleverd. De wedstrijd eindigde in 0-0. De return is vol gende week woensdag in Londen. DESTELLING UW MENING 223 reacties Ik ben tevreden over de vorming van de nieuwe colleges ONEENS ■ÉÉIH 63% Word ook abonnee! 8"711688"555530 ui Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 95 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 'Grenzen fietsgebruik zijn in zicht' door Paul Bots Fietspaden raken overvol Het 3-sterren Hotel Tryp ligt nabij het historische centrum van Celle. Inclusief ontbijtbuffet en gratis fietsroutes Ideaal voor fietsliefhebbers! Klantbeoordeling 8,1 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds GOES - De zestienjarige Steven Vos uit Goes maakte vorige maand een einde aan zijn leven. Hij was ex treem gevoelig voor geluid en hoor de onafgebroken een harde piep in zijn oor. Zijn ziekte veroordeelde hem tot een leven binnenshuis. pagina 24 en 25: Hij wilde niet dood, hij wilde beter worden LUNTEREN - Tijd voor een selfie met koningin Maxima voordat ze haar bezoek aan Scouting Lunteren beëindigt. Maxima bekeek gisteren een aantal actitivi- teiten van de scouting waarbij uitdagingen en lef centraal staan, zoals zelfge bouwde pizza-ovens, een houten familieschommel en abseilen. Daarnaast ont ving de koningin een boekje waarin scoutingmeiden vertellen hoe de scouting hen helpt uitdagingen aan te gaan. foto HH/Frank van Beek pagina 28: Draak van een wedstrijd In Zeeland is ruimte genoeg voor alle fietsers Reageer op pzc.nl EENS BI 37% Ga naar www.fpi.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1