Onder Poetin zijn rebelse kunstenaars verdacht effeweg.nl supervoordelige busreizen BUITENLAND 7 Mis dit niet! Wilt u nog Effe Weg? Pak uw kans! Korte trips effeweg.nl 'Gedrag kapitein veerboot moord' Het gedrag van de kapitein en enkele bemanningsleden van de gezonken veerboot in Zuid- Korea 'staat gelijk aan moord', aldus de Zuid-Koreaanse presi dent Park Geun-Hye. Volgens Park is het steeds duidelijker dat de kapitein de evacuatie on nodig heeft vertraagd. Bij de ramp kwamen zeker 64 men sen om, 240 worden vermist. Syriërs kunnen in juni president kiezen Syrië houdt op 3 juni presi dentsverkiezingen. De voorzit ter van het parlement van het land heeft dat bekendgemaakt. Vanaf vandaag kunnen kandi daten voor het presidentschap zich melden. Namen zijn nog niet bekend. Het is de verwach ting dat Bashar al-Assad herko zen wordt. Wildpiassen doet autodief de das om Een plaspauze op .een parkeer plaats langs de snelweg bij LangWedel is een Duitse auto dief duur komen te staan. Agen ten zagen de 29-jarige man te gen zijn 'eigen' auto plassen. De man bleek dronken te zijn, had geen rijbewijs en reed in een auto die als gestolen was opgegeven. Rubin 'Hurricane' Carter (76) dood Rubin 'Hurricane' Carter, de voormalig bokser die ten on rechte bijna twintig jaar achter de tralies zat, is zondag overle den in Toronto. De Amerikaan is 76 jaar geworden. Hij had prostaatkanker. De onterechte veroordeling inspireerde Bob Dylan in 1975 tot het schrijven van het nummer Hurricane. Verstekeling overleeft reis in landingsgestel Een Amerikaanse tiener (16) heeft in het ruim van het lan dingsgestel van een vliegtuig de vlucht van Californië naar Hawaï gemaakt. De jongen overleefde op miraculeuze wij ze de koude, ijle lucht. Hij was in San José in het vliegtuig ge kropen. De vlucht naar Maui duurt meer dan vijf uur. Als zanger van de underground- band Kino veranderde Tsoi, half- Koreaans, het leven van tientallen miljoenen Sovjet jongeren. Nog voordat onder Michail Gorbatsjov halverwege de jaren '80 de Sov jet-Unie openbrak, waren Tsois in troverte liedjes over het leven in een 'land vol leugens' - doorgege ven via illegale cassette- en band recorderopnames - al razend po pulair. Na de val van het communisme werd de zanger Ruslands grootste rockster. En na zijn dood een le gende. Fans laten bij de muur voor Tsoi bloemen en briefjes ach ter, of een gebroken sigaret - als herinnering aan hun kettingro- kende idool. Gezien Tsois niet af latende populariteit, in de gehele voormalige Sovjet-Unie, lijkt de beschuldiging dat hij een CIA- agent was en deel uitmaakte van een Amerikaans complot om de Sovjet-Unie te ondermijnen, een slechte grap. Maar het was een parlementariër van de partij van Vladimir Poetin die vorige week de verdachtmaking uitte. Diezelf de.politicus, Jevgeni Fjodorov, was een van de initiatoren van de wet die het Amerikanen verbiedt om Russische kinderen te adopte ren. Ongetwijfeld speelt in de aan val op Tsoi een rol dat diens lied Peremen ('Verandering') dat ooit het lijflied was van de perestrojka generatie, opnieuw een verzets lied is geworden, nu van de oppo sitie tegen Poetin. De strijd tegen Tsoi maakt duide lijk hoezeer in Poetins Rusland niet alleen in politiek en media, maar ook in de wereld van de kun sten een andere wind is gaan waaien. Behalve Tsoi liggen ook - andere rockmuzikanten, beel dend kunstenaars, schrijvers en theatermakers onder vuur. Rebelse iconen als Andrej Makare- vitsj van de band Masjina Vreme- ni en Joeri Sjevtsjoek van DDT, die zich tegen Poetins politiek in Oekraïne uitspraken, worden pu- In Rusland liggen muzikan ten, beeldend kunstenaars, schrijvers en theatermakers steeds vaker onder vuur. bliekelijk aan de schandpaal gena geld. Hun portretten hangen, naast die van oppositieleiders als Boris Nemtsov en Aleksej Naval- ny, op spandoeken en billboards met erboven aanduidingen als 'Vijfde colonne!'. Het maakt onderdeel uit van een campagne waarin alles wat in de ogen van de huidige machtheb bers 'onpatriottisch, on-Russisch, anti-orthodox en prowesters' is, verdacht is. Onder Poetins chef-staf Sergej Ivanov, een ex-KGB-ofïïcier, is een nieuw cul tuurbeleid geformuleerd met als leidraad 'Rusland is niet Europa'. Multiculturalisme wordt afgewe zen. Kunstenaars die werk maken dat niet loyaal is aan de traditione le waarden van 'de unieke Russi sche beschaving', worden al snel beschouwd als vijanden van de staat. Inmiddels roepen de pamfletach tige tirades in kranten, op radio en tv tegen 'decadente, kwaadaar dige, buitenlandse' invloeden in de kunsten herinneringen op aan de cultuurpolitiek onder Stalin in de donkere jaren '30, toen het so- cialistisch-realisme gold als enige toegestane kunststroming. Poetin verwierp die vergelijking donder dag in zijn jaarlijkse, urenlange in- bel-show op tv: „Niemand ver dwijnt wegens zijn mening in de cel of in een werkkamp." Logies en ontbijt Dé busreizen specialist! Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 GRATIS BROCHURE 2014 DINSDAG 22 APRIL 2014 SEOUL DAMASCUS LANGWEDEL Rubin 'Hurricane' Carter foto Polaris/HH TORONTO MAUI door onze correspondent Wierd Duk MOSKOU - In het centrum van Mos kou, in een zijstraat van de befaam de Oude Arbat-wandelstraat, staat een muur vol graffiti. Het is een monument voor Ruslands betreur de rockzanger Viktor Tsoi, die in 1990 op 28-jarige leeftijd omkwam bij een auto-ongeval in de buurt van Riga. Belgische Ardennen en Luxemburg Toscane, Pisa, Florence en Elba Fietsreis Slovenië 5 daagse busreis Vertrek: 26 mei, 25 aug, 22 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijtbuffet, diner, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 26 mei! 11 daagse busreis Vertrek: 9 mei, 18 jul, 1,15 aug, 12 sep, 3, 17 okt Incl.: hotelovernachtingen, ontbijtbuffet, diner, welkomstdrankje, stadswandeling Florence o.l.v. een gids, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 9 mei! 10 daagse busreis Vertrek: 16 jun, 25 aug, 8 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, stads wandeling Maribor o.l.v. een gids, Nederlands sprekende fietsbegeleiding, fietsroutes, gebruik van fietshelm, gebruik van zwembad en thermale baden, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 16 juni! Rondreis Ierland 11 daagse busreis Vertrek: 9 mei, 15, 29 aug, 12 sep Incl.: hotelovernachtingen, ontbijt, diner, bootovertochten, stadsrondrit Dublin o.l.v. een gids, entree Powerscourt house, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 9 mei! Rondreis Noordkaap 11 daagse busreis Vertrek: 9 mei, 13 jun, 18 jul, 15 aug, 12 sep, 3 okt Incl.: overnachtingen, ontbijt, diner, boot overtocht Rodbyhavn - Puttgarden, diverse stadsrondritten en -wandelingen o.l.v. een gids, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 9 mei! 15 daagse busreis Vertrek: 19 mei, 4, 25 jul, 15 aug Incl.: overnachtingen, ontbijt, diner, bootovertochten, diverse stadstours en excursies, vervoer per touringcar Vertrekgarantie: 19 mei! Diverse data met vertrekgarantie! Stedentrip Parijs 5 daagse busreis Vertrek: 26 mei, 4, 11 aug, 1 sep Logies en ontbijt Europa-Park 4 daagse busreis Vertrek: 2, 29 mei 25 jul, 8 aug, 10, 17 okt Logies en ontbijt Stedentrip Londen 5 daagse busreis Vertrek: 19 mei, 21, 28 jul, 4, 11, 18 aug, 1 sep, 20 okt Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon en o.b.v. een boeking voor 2 personen. Bij singlereizen zijn de prijzen o.b.v. een boeking voor 1 persoon. Exclusief excursie en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Deze pakketreizen zijn inclusief vervoer, overnachtingen, (boo.t)overtochten en met begeleiding door de chauffeur, tevens reisleider. Verzorging is per reis verschillend. Reizen tot en met 5 dagen worden uitgevoerd met Tourist Class touringcars, reizen van 8 dagen en langer worden gereden met Comfort Class touringcars. Tijdelijke kortingen of blijvende prijsverlagingen zijn niet geldig op bestaande boekingen gemaakt buiten de kortingsperiode. Supervoordelige busreizen Ja, ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereizen oFietsreizen o Stedenreizen Naam Adres Tel. Nr.j Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 VG Nieuwleusen dhr/mevr Postcode E-mail: Plaats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7