Motorcrosser Dave de Jonge is verrassende winnaar in Vlissingen Zaamslag promoveert naar derde klasse Colijn sterkste snelschaker op Open ZK SPORT 49 De grote man in deze klasse was ongetwijfeld favoriet Mark Boot uit Burgh Haamstede. De KTM-rij- der won de eerste twee manches met overmacht. De derde manche moest hij aan zich voorbij laten gaan door een scheur in het fra me van zijn machine. In deze heat nam Tommy van Wanrooy uit Vlissingen de kopstart en hield die vast. De Jonge was niet meer bij machte om het Van Wan rooy moeilijk te maken, maar had aan de tweede plaats net voldoen de voor de dagwinst. „Mijn winst kwam met wat geluk tot stand, maar daarom ben ik er niet minder blij mee. Zes jaar heb ik niet meer aan wedstrijden mee gedaan," gaf een tevreden ogende De Jonge toe. Zijn plaatsgenoot Leon van der Lee werd derde. De MX reed samen met de vete ranen en dat zorgde voor een vol starthek. Joost Serrarens uit Lams- waarde was de dagwinnaar. De Zeeuws-Vlaming werd vierde in de eerste manche en tweede in de tweede manche. De winst in de derde manche was voldoende voor de dagwinst. De winnaar van de beide andere manches, Erik van der Wekken uit Zierik- zee, vond het evenals bij de eerste clubcross na twee manches welle tjes. Serrarens werd op het po dium vergezeld door de Vlissin- gers Mykel van de Goor en Thijs Lampio. Bij de MX 2 4-takten was Kevin Spruijt uit Meliskerke de grote uit blinker. De Husqvarna-rijder wist alle drie de manches winnend af te sluiten. Marvin Boone, pupil van Rinus van de Ven, en Marco Pennings werden tweede en der de. Guido Boone uit Oost-Souburg was de sterkste bij de MX 2 2-takt voor Jeremy van de Goor uit Vlis singen en Pim van Strien uit Dirksland. De 85 cc leverde over winningen op voor Jonah Pijnen uit Middelburg bij de kleine wie len en Brian Vermeulen uit Klun- dert bij de grote wielen. Danny van den Bosse uit Ovezande schreef de 65 cc kleine wielen op zijn naam. Bij de grote wielen was Jarno Acke uit Middelharnis de sterkste. Tegen hekkensluiter Oranje Zwart was het niet zozeer de vraag of de overwinning er zou komen, maar hoe die tot stand zou komen en in welke propor ties. De zonnige omstandigheden aan sportpark de Polderstraat no digden uit tot een feestelijke wed strijd. Na een kwartier kon het tromgeroffel al aanzwellen. Zaam slag stond toen al op eén comfor tabele 6-1- voorsprong. Met rust (10-2) waren onder het publiek de contouren van een polonaise al zichtbaar. Ook in het veld verloor de zakelijkheid het af en toe van het showelement. „Begrijpelijk ook wel", deelde coach Carlo de Waele, die bij zijn vijftiende club voor de twaalfde keer een kam pioenschap kon vieren, in het suc ces. Met een gerust hart bracht Zaamslag de maximale vier wis sels in en wachtte met smart op het eindsignaal. Voorafgaand aan het toernooi was al duidelijk dat de titelstrijd zou gaan tussen Colijn en Grochal. De Roosendaler moest al snel toezien dat Grochal de beste papieren had door in de onderlinge strijd met Grochal een nederlaag te incasse ren. De titelstrijd was echter niet direct beslist. Eerst snoepte Jeroen Hekhuis een half puntje af van Grochal. Colijn bleef in het kielzog door zijn partijen te win nen. Uiteindelijk kon Grochal zijn voorsprong niet vasthouden. Charles Kuijpers bewees zijn clubgenoot Colijn een dienst door zijn partij met Grochal win nend af te sluiten. Colijn had het soms nog moeilijk, maar wist uit eindelijk de titel te pakken. Gro chal werd tweede. Robin Bosters was de best of the rest en werd derde. Melmac-Stormvogels 14-6: De 7-2-ruststand sprak boekdelen. Het scenario waar Stormvogels be nauwd voor was kwam er. Het ontbeerde de Westkapellaars aan killersmentaliteit om het achter- verdedigen van Melmac af te straf fen. Dus ging de nummer twee kansloos onderuit. Jonathan Koets 2, Arjen Schoe 1 Blauw Wit-Thor 7-9: Wisselval ligheid troef bij Blauw Wit. Tegen hekkensluiter Thor kwam er val se lucht uit de loftrompet van vo rige week. Na een 0-4-achter- stand leek Blauw Wit op 7-5 de controle terug te hebben, maar kwam in de slotminuten bedro gen uit. Coach Adri van Bavel vat te het in één woord samen: zwak. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse en Basti- aan Rijk 2, Edwin Bommelje, Marty de Vilder en Annemarijne Holl 1. DINSDAG 22 APRIL 2014 door Herman Heuvink VLISSINGEN - Motorcrosser Dave de Jonge uit Kapeile heeft verrassend de tweede clubcross van MSV de Uitlaat in Vlissingen in de klasse MX 1 op zijn naam geschreven. In alle drie de manches legde de Ka- wasaki-coureur beslag op de twee de plaats. door jaapjan Ritsema TERNEUZEN - Zaamslag is na een 16-6-zege op de korfballers van Oranje Zwart kampioen in de vier de klasse geworden. Doordat Zaam slag er met kop en schouders bo ven uitsteekt kwam het niet als een verrassing, maar met de tiende opeenvolgende zege is de titel bin nen. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 6, Erwin Verhetst 4, Marjan Verhage, Marjolein Verpoorte, Marianne van Delzen, Debby Cerpentier, Pjotr Hame link en Marco van Reeuwijk 1. Zaamslag 3-BKC 17-4. Scores BKC: Deborah de Nooijer, Jan-Willem de Groote, Martijn Maljaars en Stijn de Bliek 1Swift 5 - Luctor 1 6-9. Sco res Luctor: Hans Verlinde, Adrie de jonge en Pieter Kousemaker 3. door Roeland Alders OOST-SOUBURG - Stefan Colijn heeft het Open Zeeuws snelschaak kampioenschap op zijn naam ge schreven. Met zestien punten uit zeventien duels bleef hij Goesenaar Joey Grochal een half puntje voor. Derde werd Robin Bosters van Schaakklub Souburg met veertien- enhalf punten. Scores KVK: Koen Volkers 6, Bart Nieuwenhuijse 3, Tonia Verdonk, Len- nard Volkers en Sander Slabbekoorn 1. Scores Stormvogels: Niek Peene 3, Goesenaar Joey Gro chal werd op een half puntje tweede. Op 1,5 punt daarachter werd Robin Bosters derde Rens van den Driest van Fortis probeert in balbezit te komen, foto Ruben Oreel Eindstand na 17 ronden: 1Stefan Colijn 16,0, 2. Joey Grochal 15,5, 3. Robin Bosters 14,5,4. Jeroen Hekhuis 13,0, 5. Charles Kuijpers 12,5, 6. Jos Kuijpers 11,0, 7. Henrik Westerweele 10,5, 8. Willy Meulblok, Jean-Pierre van Gemert 9,0, 10. Maxim Ie Clerq, Joey van de Braak, Michael Wise, Albert Vermue 8,5,14. Bart Hertog 7,5,15. Sebastiaan Koedoot, Merijn van Broekhoven, Guido van de Breevaart 7,0, 18. Paul van den Berg 5,0,19. Frank de Weerd 4,5, 20. Alex Jonkheer, Sjoerd Verkerke 4,0, 22. Leen Schipper 2,0, 23. Ard de Weerd 1,0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77