Zoe de Booij sluit af met overwinning Vrouwen Scheldesport verkleinen titelkansen De Kok loopt simpel naar zege in Breskens 48 SPORT KORFBAL Zeeuwse korfbalteams beleven een slecht weekeinde. Top verliest en Tjoba speelt gelijk. De Axelse liep in manege De Bea- trixhoeve in Z2 met Wodan naar twee afgetekende overwinningen. De Booij behaalde in de warm loopronde met de veel front vor mende Osmium-zoon een score van 65,58 procent. De combinatie sloeg daarmee een gat met Petra Verschueren uit Hoek en haar Spielberg-dochter Divan van bijna aqht procent. In de herkan sing stuurde De Booij de zwarte ruin naar de score van 60,58 pro cent. Kim Vink uit Ossenisse, in het zadel van de Havidoff-zoon Vidho's Pavidoff, eiste de tweede plaats (57,94 procent) voor zich op. Ondanks haar twee overwinnin gen was De Booij niet helemaal te vreden. „In de tweede proef was Wodan wat gespannen. Ik kreeg die spanning er niet af. En dat kos te punten. Dat moet gewoon be ter." In de strijd om de oranje ere- linten in M2 wisselden Anneke de Booij uit Kloosterzande en de ruin Orviel en de Zaamslagse Julia Bouthoorn met de door de fa milie gefokte merrie Parmela stui vertje. In de eerste proef trok De Booij met de mooi bergopwaarts lopende Einstein-zoon aan het langste eind (63,66 procent). De combinatie bleef Julia Bouthoorn met de Parlando-dochter exact één procent voor. In de tweede proef behaalde Julia met de mooi gedragen en takt lopende Pamela een nipte overwinning (64,00 pro cent). De Booij eindigde met 63,66 procent op de tweede stek. Jurylid Marie Louise Moering was goed te spreken over de pas veer tienjarige Julia Bouthoorn. ,„Ik heb genoten van dit meisje. Par mela is een fijn bewegend paard en werd door haar correct voorge steld. Zeker geen toeval, want ook in Z2 met haar pony Kyra reed ze een schitterende proef." Vrouwen. BC Langstraat Shoo- ters-Scheldesport 50-43 (22-19): Scheldesport, de'ploeg van coach Martin van Ham, speelde in de be ginfase slordig en keek daardoor al snel tegen een 8-2-achterstand aan. Daarna kwam Scheldesport goed terug, maar telkens wisten de Brabantse vrouwen de marge opnieuw te vergroten. „We liepen achter de feiten aan", stelde Van Ham. Met een minimale 32-31-voorsprong ging Langstraat de laatste periode in. Het bleef spannend maar Langstraat liep weg naar een 50-43-winst. Schel desport en JRC staan nu in pun ten gelijk. Ze treffen elkaar nog in de strijd om het kampioenschap. Mannen. BC Langstraat Shoo- ters-Scheldesport 114-81 (48-50): De Terneuzenaren verspeelden in het degradatieduel hun kansen om het eersteklasserschap veilig te stellen. Het duel ging lang ge lijk op. In de laatste periode sloeg de thuisclub een onoverbrugbare kloof, wat de nodige gevolgen kan hebben voor de ploeg van coach Marco Oppewal. GOES - Door het verlies van TOP en het gelijkspel van Tjoba lijken beide overgangsklassers drie ron des voor het einde van de veld- korfbalcompetitie af te haken in de titelstrijd. Door winst op RWA stelt Swift steeds nadrukke lijker haar kandidatuur om als der de Zeeuwse ploeg toe te treden tot de overgangsklasse. SDO-TOP 15-13: Op basis van het veldoverwicht had TOP met een voorsprongmoeten gaan rusten in Kamerik, maar koploper SDO leidde met 7-6. Tot vier minuten voor tijd bleef het ongemeen spannend. Een raak schot van SDO (14-13), een uitdraaiende bal van TOP en de Utrechtse genade klap bepaalden de zwaarbevoch ten zege voor de aanstaand kam pioen. „Zonde", ervoer het coach-duo Maljers-Crucq de verlo ren kans om mee te blijven doen om de titel in de overgangsklasse. Scores TOP: Peter van Belzen 4, Jeani- ne Marijs en Corné Bezemer 3, Anita de Ridder 2, Remco Bezemer 1. Odik-Tjoba 17-17: In een even at tractieve als spannende partij ga ven Odik en Tjoba elkaar geen duimbreed toe. Op 3-0 hadden de Bevelanders een time-out nodig om bij de les te zijn, daarna wa ren er beurtelings nipte voor sprongen. Op 9-11 leek Tjoba het momentum te grijpen, maar het team kreeg geen grip op de top schutter van de thuisploeg die de boel weer glad streek. Beide ploe gen konden leven met de remise. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Marcel de Dreu 5, Anouk Braam 3, Niels Westmaas en Sander Harinck 1. RWA-Swift 12-18: Waar Swift het doorgaans zwaar hééft in Poortugaal, consolideerden de Middelburgers eenvoudig hun (mede)koppositie. Na rust pareer de RWA de tussenspurt van Swift nog, maar het verwachte weerwerk bleef uit. Het laatste kwartier was volledig voor Swift. „Loon naar werken", vond coach Dennis Plantinga. In de resteren de drie wedstrijden mogen Swift en Pernix uitmaken wie promo veert naar de overgangsklasse. Scores Swift: Lennart Hoogenboom en Vera Kuiper 5, Matthijs Pouwer, Mi- rella Pouwer en Eefje van den Berg 2, Richard Geldof en Kris Huisman 1. Fortis-Maassluis 13-10: „Een dik verdiende overwinning", haastte coach Sjaak Baas zich om de cijfer matig mindere tweede helft van Fortis te verklaren. Korfbal tech nisch waren de Souburgers ook na rust (10-6) superieur, maar lie ten de afrondende scherpte ge bukt gaan onder het provocatieve gedrag van hekkensluiter Maas sluis. Togo-DES 9-18: Dat het tegen de ongenaakbare koploper uit Delft niet moest gebeuren voor Togo bleek een reële insteek. Na twin tig minuten schade beperken bleek DES twee maten te groot. Met winst op Dijkvogels en DSO zal Togo degradatie moeten zien te voorkomen. Scores Togo: Marten Postema 4, Wendy Uitterhoeve en Andre Goos- sens 2, Jan-Willem Nieuwenhuijze 1. Ondo-Ventura Sport 22-6: Ander maal toonde Ondo haar superiori teit in klasse 3J. Ventura Sport stond er bij en keek er naar. Na de thee (13-3) was de missie om zo min mogelijk tegentreffers te in casseren. De feestvreugde werd vergroot doordat Seolto won van titelconcurrent Weidevogels. Scores Ondo: Thomas Mesu 7, Ro nald Wisse 5, Lilian van de Linde 4, Robbie Mesu 3, Dennis Witte 2, Seolto-Weidevogels 10-7: De ma gere score verried het tactische steekspel. Met geduldig posi tiespel zette Seolto medekoploper Weidevogels op een dwaalspoor. De Bleiswijkers vonden geen al ternatief om onder het goede spel van de Vlissingers uit te komen. Scores Seolto: Ralf Dourlein 4, Wou ter Harthoorn en Rowena de Pagter 2, Mariëlle Francke en Timme Provoost 1. Atlas-Nikantes 12-11: In de eerste van vier 'degradatieduels' die At las resten greep het de strohalm. Na rust (3-5) leverde een wan hoopsoffensief in zes minuten evenveel scores op en leek Atlas zeker van winst. Die kwam er ook, al werd het nog onnodig spannend in de slotminuut. NIO-KVK 14-12: Net als de num mer 2 en 3 in klasse 3K verloor ook koploper KVK. De Kapellen- aren lieten zich na een gelijkwaar dige strijd in de laatste tien minu ten mentaal aftroeven door de Rotterdammers. Door het verlies van de concurrentie kon KVK de averij lijden. Martijn de Kok zag er weinig ver moeid uit na tien kilometer lopen langs het strand nabij Breskens. Gedurende de hele wedstrijd bouwde De Kok aan een voor sprong die opliep tot ruim vier minuten. Na tien kilometer liet Martijn de Kok de klok stilstaan bij 37 minuten en zeventien se conden. Voor de overige deelne mers (met zo'n 130 deelnemers was deze editie van de Paaskust loop overigens meer dan redelijk bezet qua aantal lopers en loop sters) zat er meer venijn in het loodzware parkoers. „In het mulle zand was het vooral afzien waar door op sommige plaatsen er enorm geploeterd moest wor den", zei bijvoorbeeld Mark Ver hage uit Zaamslag die een paar weken geleden in Hulst nog een fraaie tijd liep op de tien kilome ter. Erik Cappon (Zuidzande) was de snelste bij de mannen op de mid denafstand van 7200 meter en Ja- net van de Griend (Vlissingen) was dat bij de vrouwen. Good-old Terese van Lare uit Sluis presteer de het beste bij de vrouwen op de 4400 meter. V, door Lucien Roelandt AXEL - Oressuuramazone Zoe de Booij sloot zaterdag in de wed strijd van de PSV Luctor et Emergo in Axel het indoorseizoen prima af. door Aector Dooms TERNEUZEN - De titelkansen van de basketbalsters van Scheldesport in de eerste klasse rayon zuid zijn na de 50-43-nederlaag in Waalwijk te gen BC Langstraat Shooters geredu ceerd. De mannen van Schelde sport verkeren na het 114-81-ver- lies tegen concurrent BC Lang straat in degradatiegevaar. Titel ver weg voor TOP en Tjoba door JaapJan Ritsema Scores Fortis: Joyce Schoonaard, Rens van den Driest en Patrick Koppejan 3, Matthijs de Vries 2, Kim Baas en Ra chel Verhage 1 Jeroen Mesu 1. Scores Atlas: Tim Dibala 5, Ben van Hese 4, Johnny Forrer, Diane de Bruy- ne en Seran de Witte 1 door Wim de Vos BRESKENS - Martijn de Kok liep gis terochtend de Paaskustloop alsof hij bij het ontbijt een paaseitje aan het verorberen was. Zo gemakke lijk en vooral ook soeverein liep de atleet uit Heinkenszand van start tot finish aan de leiding om uitein delijk met ruim vier minuten voor sprong op de nummer twee, San- der de Bart uit Aardenburg, te fi nishen. Bij de vrouwen ging de overwinning naar de plaatselijke Ly- dia Spruyt. Kevin Spruijt won alle drie de manches bij de MX 2 4-takten tijdens de tweede clubcross van MSV de Uitlaat. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76