Nacompetitie hoogst haalbare VC Vlissingen blijft op poleposition voor titel HW'24 wint derby van Hontenisse en blijft in de race voor de titel SPORT 47 Sponsor Vergouwen wilde niets kwijt over de perikelen bij Goes. Ex-voorzitter Zwartelé wilde wel wat zeggen, zonder het achterste van zijn tong te laten zien. Mis schien wil hij terugkeren, maar dan moet wel aan een aantal voor waarden worden voldaan. Het be stuur is hard aan het werk om die voorwaarden te scheppen. „Maar let op hè, ik ben geen Heintje Da vids", waarschuwde Zwartelé. De onrust achter de bestuurstafel leek op het veld door te werken. Goes begon geweldig tegen het frisse, nog piepjonge VOC, maar viel naarmate de wedstrijd vorder de steeds verder terug. De Beve- landse hoofdklasser begon offen sief, met Tom de Bonte en Sinan Coban als diepste aanvallers en de aanvallende middenvelders Jo nathan Constansia, Dangelo Mar- tien en Raymond Wolff erachter. Vijf corners in de eerste vijf minu ten waren de eerste wapenfeiten, waarna het in de achtste minuut uit een prachtige aanval o-i werd. Constansia onderschepte de bal op eigen helft, stuurde De Bonte de diepte in, waarna de lange spits de instormende Coban tus sen twee verdedigers in perfect bediende: o-i. Goes kreeg meer kansen, maar zag VOC aan de andere kant steeds gevaarlijker worden. De Rotterdamse cricket- en voetbal- vereeniging Volharding Olympia Combinatie ging net als Goes voor de winst. Een zege zou de ploeg buiten het bereik van de concurrenten voor de nacompeti tie brengen. Goes wilde winnen om de kansen op handhaving via de nacompetitie in eigen hand te houden. Directe handhaving is na zaterdag niet meer mogelijk. Om dat te bewerkstelligen moet er beter verdedigd worden. De 1-1, in de 43e minuut, was een wegge vertje. Wessel Verhaar kon een vrije trap van Nico van Mechelen Canuto vrij inkoppen. „Slecht ver dedigd", vond trainer Gérard de Nooijer, maar dat was slechts de halve waarheid. Er werd helemaal niet verdedigd toen de bal de zes tien meter inkwam. De tweede helft was amusant maar van laag niveau. VOC en Goes speelden vol op de aanval en de kansen wisselden per halve mi nuut. Gescoord werd er wonder boven wonder niet meer. De Nooijer kon leven met de 1-1. Goes kwam op gelijke hoogte met RKAW en verliet zo de dertien de plaats, die directe degradatie betekent. Met de duels met het al gedegradeerde Boshuizen en De Dijk te gaan is alles nog mogelijk. De Nooijer beleefde een onrusti ge avond in Rotterdam. „Het was allemaal veel te slordig", sprak hij nadat de emoties wat waren ge zakt. „Maar dat is het verhaal van het hele seizoen." KARAKTERISTIEK Linde kopte uit een vrije trap rake lings naast en Barra trof met een schot nog eens de paal. De jonge Clingse formatie was veel trefzekerder en ging door twee doelpunten van Marnix van Sonsbeek met een 1-2-voorsprong rusten. De gelijkmaker van Oost burg was van grote schoonheid. Abubakar Kourouman was koud in het veld, toen hij zelf een aan val inleidde. Na een aantal fraaie combinaties tikte hij aan de twee de paal de gelijkmaker binnen: 2-2. Clinge had echter het laatste woord. Invaller Percy Verlinden strafte geklungel in de achterhoe de af en werd matchwinnaar: 2-3. Vlissingen miste in Kaatsheuvel de beide centrale verdedigers, waardoor trainer Ruud Pennigs gedwongen werd te puzzelen. Hij posteerde Randy de Dreu en Mil ton Roemeratoe in het hart van de defensie en het duo slaagde met verve. Vlissingen controleerde de wed strijd en had na de snelle ope ningstreffer weinig te duchten van Desk. Josimar Pattinama was verantwoordelijk voor die treffer, na een steekpass van Abdoe Ab- denbi. Met nog tien minuten te spelen in de eerste helft vergroot te Etiënne Mallie de voorsprong door een vrije trap binnen te schieten. Pattinama schoot na de pauze met een 'wereldgoal' de wedstrijd op slot. In het zestien metergebied draaide hij weg en vond hij met het linkerbeen de kruising. Marino Domenie maak te vlak voor tijd de eretreffer voor Desk. Over twee weken komt Vlissin gen in actie tegen Nieuw-Woen- sel en dan kunnen de Walchena- ren opnieuw een flinke stap op weg naa'r het kampioenschap zet ten. OSS'20, runner-up in de eer ste klasse, speelde gisteren gelijk bij Roosendaal. TEC, de nummer drie, won in de laatste minuut bij Moerse Boys. De voorsprong van Vlissingen op TEC bedraagt één punt; OSS'20 staat drie punten achter. HW'24-Hontenisse 2-0: HW'24 was, onder toeziend oog van bijna vijfhonderd toeschouwers, een maatje te groot voor degrada tiekandidaat Hontenisse. De thuis ploeg creëerde genoeg mogelijkhe den, maar kwam pas op slag van rust op voorsprong. Jari Vyaene schoot een voorzet van Frans Rok- ven achter Hontenisse-goalie Pim de Bakker. Twintig minuten na de pauze verdubbelde Jasper Sulmon de score. Vanaf de rand van het strafschopgebied zorgde hij met een lage schuiver voor de 2-0. Hontenisse kon daar nauwelijks iets tegenover zetten. Philippine-Hoeven 3-0: De effec tiefste ploeg trok aan het langste eind. Beide elftallen kregen vol doende mogelijkheden, maar al leen Philippine benutte deze. Alle treffers vielen in het tweede be drijf. Invaller Nick Claassen open- HW'24 lijkt met Cluzona te gaan uitvechten wie kampioen wordt in de zondagse derde klasse. de in de zestigste minuut de sco re. Tien minuten voor tijd kopte Maarten van Hecke een voorzet van Ricky Bosma tegen de tou wen. Doelman Bart Corstanje hield zijn ploeg tussen de doel punten door op de been. Het slot akkoord was voor Ruben van der Meulen. Hij bekroonde zijn goede spel met een treffer. Alliance-Aardenburg 9-0: Aar denburg blameerde zich tegen Al liance. In de eerste helft bleef de score redelijk beperkt (2-0), maar in het tweede bedrijf scoorde de thuisploeg er lustig op los. Wes ley Smits was driemaal trefzeker. De overige treffers kwamen op naam van: Jordy Kreukniet, Faysal Bensiali, Robin Geeraers, Lennert Gommers, Tim Wezenbeek en Daniel Dekker. DINSDAG 22 APRIL 2014 door Koen de Vries ROTTERDAM - Ze waren er allebei, zaterdagavond bij de wedstrijd VOC-Goes. Twee mannen die niet meer on speaking terms zijn. De hoofd- en shirtsponsor die mis schien vertrekt en misschien ook niet, en de voorzitter die opstapte, maar als interim-voorzitter de lo pende zaken afhandelt. En mis schien toch nog terugkomt. Ze gun den elkaar geen blik waardig, Rob Vergouwen en Henk Zwartelé, maar zagen allebei dat Goes met 1-1 gelijkspeelde en kansen be houdt om via de nacompetitie het hoofdklasserschap veilig te stellen. VOC-Goes 1-1 (1-1); 8. Sinan Co ban 0-1,43. Wessel Verhaar 1-1. Scheidsrechter S.J.A. Verbakei (Helmond). Gele kaart: Pieter Bee- reboom, Ferdinand Willems (bei den VOC). Aantal toeschouwers: 250. Goes: Matthew Lentink; Trung Tran, Shannon Braafhart, Sherief Tawfik, Quincy Gooding; Jonathan Constansia, Frits Paap, Raymond Wolff (63. Ray Kroon), Dangelo Martien; Tom de Bonte, Sinan Co ban. op de titel ipüi Clinge waant zich al voorzichtig kampioen van de vierde klasse en neemt daarop een voorschot in de kleedkamer in Oostburg. foto Mark Neelemans door Bob Maes KAATSHEUVEL - Eersteklasser Vlis singen is gisteren een stap dichter bij het kampioenschap gekomen. Zelf won het met 1 -3 bij Desk, ter wijl concurrent OSS'20 twee pun ten liet liggen. door Len Wolters MIDDELBURC - HW'24 blijft in de derde klasse A van het zondagvoet bal strijden om het kampioen schap. De Hulstenaren versloegen op eigen veld Hontenisse (2-0) en blijven daardoor op één punt staan van koploper Cluzona. Hontenisse en Luctor'88 (0-1 verloren van Vic- toria'03) strijden samen om directe degradatie te voorkomen. Philippi ne won op eigen veld met 3-0 van Hoeven, maar heeft dit seizoen niks meer te winnen. Luctor'88-Victoria'03 0-1 (0-0). Ri chard Mol 0-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 75