grijpt laatste strohalm Schoondijke leidt in derde periode 46 SPORT VIERDE KLASSE ZONDAG Jeugdtrainer AZ naar Terneuzen Oostburg moet koploper laten gaan in onderlinge tweestrijd (2-3) en zet kampioenschap uit het hoofd. Terneuzen-SC 't Zand 1-0: SC 't Zand kon in het duel met Terneu zen geen moment zijn status van titelkandidaat waarmaken. De be zoekers speelden verre van over tuigend en dwongen pas in de slotfase 4e eerste serieuze kansen af. Na een matige eerste helft nam Terneuzen in de 48e minuut een i-o-voorsprong toen Bart van den Hemel uit een vrije trap van Rem- co van Leeuwen fraai raak kopte. De thuisclub kreeg daarna ver schillende mogelijkheden om ver der af te nemen, maar maakte het zich onnodig moeilijk door die al le onbenut te laten. In de slotfase leek Terneuzen daarvoor de reke ning gepresenteerd te krijgen, maar nadat zowel Roel Alberti als Eric-Jan Naudts op de lijn red ding had gebracht, was het doel man Dennis Wondergem die 't Zand van de gelijkmaker afhield. BSC-Zeelandia Middelburg 2-4: Zeelandia Middelburg nam al in de derde minuut een i-o-voor- sprong door een schitterende vrije trap van Jarreau Manuhuw, maar werd daarna door het oppor tunistisch spelende BSC in de ver dediging gedrukt. In de zestiende minuut werd het 1-1 door Davy van Merrienboer en niet veel later zorgde Giulano Weirikx voor 2-1. Daarna nam Zeelandia Middel burg opnieuw het heft in handen. Nog voor de rust werd het 2-2 door Rogier Ve(enstra. Na de pau ze drukten Alberto Conde Morga- do en Niels Luteijn het overwicht uit in twee goals: 2-4. RCS-Groen Wit 3-4: Tot drie keer toe kwam RCS terug van een achterstand. De vierde tegengoal, in de 95e minuut, was er één te veel. Remco Felius, Len Eversdijk en Marlo Janisse scoorden voor de Souburgers, die door de nederlaag gezakt zijn naar de laatste plaats. „Zolang het op papier nog kan, kan het ook in de praktijk", aldus trainer Romeo van Aerde TERNEUZEN - Terneuzen heeft gis teren een mondeling akkoord be reikt met trainer Wesley Visser. Daarmee wordt hij, als alles rond is, de opvolger van interim-trai ner Ardian Lekaj. Terneuzen scho telt Visser (30) een contract voor minstens drie seizoenen voor. Vis- ser is nu analist en jeugdtrainer bij eredivisionist AZ en zal zijn. baan bij Terneuzen combineren met het trainen van een jeugd- team bij NAC. Visser komt van origine uit Philippine. OOSTBURC - Vreugde en ontgoo cheling lagen gisteren in Oost burg niet ver van elkaar. Waar heel Oostburg zijn wonden likte na de 3-2-nederlaag in eigen huis tegen Clinge, vierden de Oost-Zeeuws-Vlamingen enkele meters verder uitbundig feest. Clinge nam door de overwinning in het hol van de leeuw een optie op het kampioenschap. Met nog twee wedstrijden te spelen ver grootte de formatie van de af scheid nemende trainer Marco van Vlierberghe de voorsprong op Oostburg tot vier punten. Geen sterveling in het kamp van de verslagen thuisploeg gaf nog een cent voor de titelkansen. Mar co van Vlierberghe rekende zich niet rijk, maar gaf wel aan dat het heel gek moet lopen wil zijn ploeg de titel uit handen geven. „We draaien steeds moeizamer", bekende hij. „Maar nu zou het toch niet meer fout mogen gaan. Voorafhadden we hier getekend KARAKTERISTIEK voor een punt. Dit is een geweldi ge opsteker." Een stukje verderop likte Oost burg zijn wonden. De West- Zeeuws-Vlamingen kregen de meeste kansen, maar verzuimden de trekker over te halen tegen een ploeg die efficiënter met de moge lijkheden omsprong. Trainer Sil van Dingemanse zei zijn spelers niks te verwijten. „De wil was er wel, maar we hebben terecht ver loren. We hebben een heel sei zoen over de grond gevoetbald, maar vandaag alleen maar de lan ge bal gehanteerd. Ik heb in de rust nog eens gevraagd om van achteruit op te bouwen. Achterin staan de jongens met de ervaring, maar we deden het niet. Het ont brak ons aan slimmigheid: het zal de spanning geweest zijn." Oostburg-Clinge was vanaf het eerste fluitsignaal een enerverend potje, waaraan scheidsrechter De Jong zijn handen vol had. Hij leg de het duel stil, omdat de in het gips gestoken Emanuel Pauwels uit de dug-out van Clinge werd weggestuurd, maar daar veel tijd voor nodig had. Bovendien kreeg trainer Van Vlierberghe rood en trok de arbiter acht gele kaarten (zes voor Clinge, twee voor Oost burg). Vooral aan de kant van de koploper zou dat nog wel eens zwaar kunnen wegen. In Oost burg ontbraken al Martin en Tho mas Leegwater en Emanuel Pauw els. Voor de thuiswedstrijd tegen Jong Ambon begin mei komen daar diverse geschorste spelers bij. „We hebben hier een geweldi ge instelling getoond. Als we deze instelling ook de komende wed strijden kunnen opbrengen, dan moet het goed komen. We heb ben twee kansen hè", zei Marco van Vlierberghe. Oostburg maakte vooral defensief geen sterke indruk. De tweede en derde (beslissende) treffer van de bezoekers ontstonden na slordig balverlies in het strafschopgebied van de thuisploeg. In aanvallend opzicht zat het de rood-zwarten bovendien niet mee. Niek Barra zag een vrije trap al vroeg in de wedstrijd door de handen van de keeper en de binnenkant van de paal terug bij de doelman belan den. Een inzet van Rick Maen hout, die voor de 1-1 tekende, werd door de voet van doelman Roy Cremers gestuit. Peter van de Jong Ambon-Breskens 1-2: Na een doelpuntloze eerste helft waarin de thuisploeg het beste van het spel had, was het kort na rust wel raak. Namens de bezoe kers passeerde Kjell Verse horre routinier Wilfred Vreeke die als vanouds zijn plaats in het doel had ingenomen. In dezelfde mi nuut bracht Martin Waisapy zijn ploeg langszij: 1-1. De beste kan sen waren hierna voor Jong Am- bon, maar het was Kjell Verschor- re die met een fraaie kopbal Bres- kens de drie punten bezorgde: 1-2. Koewacht-Steen 4-1: Na de snel le 0-1 van Robin Goense voor kwam doelman Jelle Bonte de 0-2 door een inzet van Serge Merckx vanaf elf meter te stoppen. Hier door kon Robin Mariman de stand in evenwicht brengen: 1-1. Na de thee liep de thuisploeg uit naar 4-1 via Joey Schelfhout, Jef frey Kox en Arthur Bronk. Zeeland Sport-RIA W. 0-3: Toen er na zeven minuten een 0-2-stand op het scorebord stond via twee treffers van Jordy van Bremen, wist trainer Henk Wil- lemse al dat het een kansloze mis sie zou worden voor de Vlissin- gers. „De 0-1 viel al na veertig se conden, ondanks dat wij aftrap ten", zo gaf de oefenmeester aan. Mede doordat de bezoekers nog een keer de paal en lat raakten bleef het bij een 0-3-eindstand door een treffer van Can Kiran halverwege de tweede helft. Sluiskil-Vogelwaarde 1-0: De eer ste helft werd zonder doelpunten afgesloten, vooral omdat doelman Danny Pijcke van de thuisploeg een inzet van Dennis van Passel vanaf de stip keerde. Met tien te gen elf, omdat Mesut Yilmaz in de 35e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen, was de thuis ploeg na de thee sterker. Een kwartier voor tijd schoot Micky Imandt wél raak vanaf elf meter (1-0), goed voor drie punten en lijfsbehoud voor Sluiskil, terwijl de bezoekers zich mogen richten op de nacompetitie. Schoondijke-Biervliet 3-2: Een De 0-1 viel al na veertig seconden, ondanks dat wij aftrapten eerste helft met een licht beter Biervliet werd afgesloten met 1-1 dankzij Gokhan Ersahin en Yassi- ne Benali. Na de 2-1 in het laatste kwartier van opnieuw Yassine Be nali maakte invaller Jannes Steijn met zijn eerste balcontact gelijk: 2-2. Het slotakkoord was voor Andrew Wesbeek die de eind stand op 3-2 bepaalde. Groede-Patrijzen 1-7: Op de web site van de thuisploeg staat een poll met de vraag 'Gaat Groede dit seizoen nog winnen?'. Zater dag in de thuiswedstrijd tegen Pa trijzen zag het er daar in ieder ge val geen moment naar uit. Via een 0-3-stand halverwege werd het uiteindelijk 1-7. Topschutter bij de bezoekers was Danny Faes met drie treffers, gevolgd door Edwin Capello met twee en Ri chard Hardenbol en Jordy Dooge met één doelpunt. Freek Knetsch scoorde bij 0-6 tegen. TERNEUZEN - In de strijd tegen di recte degradatie uit de tweede klas se van het zdndagvoetbal greep Terneuzen gistermiddag de laatste strohalm in de thuiswedstrijd te gen SC 't Zand. Na een O-O-rust stand werd de nummer twee van de ranglijst met 1-0 verslagen. Zee- landia Middelburg was opnieuw goed voor de volle winst en speel de zich door een 4-2-zege in de uit wedstrijd tegen BSC nagenoeg in veiligheid. Clinge neemt optie door Peter van Kouteren Oostburg-Clinge 2-3 (1-2). 5. Mar- nix van Sonsbeek 0-1,19. Rick Maenhout 1-1,22. Marnix van Sonsbeek 1-2, 75. Abubakar Kou- rouman 2-2,81. Percy Verlinden 2-3. Scheidsrechter: J. De Jong (Goes). Gele kaart: Davey Maes, Raoul Schippers (Oostburg), Tijs van Peteghem, Dion Weemaes, Jo hn Slis, Marnix van Sonsbeek, Da vey van Puyvelde, Royan Seghers (Clinge). Aantal toeschouwers: 300. MIDDELBURG - Na 3-2-zege op Bier vliet leidt Schoondijke in de derde periode in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. In de reguliere ranglijst staat Schoondijke elfde. Twee plaatsen lager staat Vogel waarde, dat de nacompetitie voor lijfsbehoud niet meer kan ontlopen na de 1-O-nederlaag tegen Sluiskil. Henk Willemse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74