Degradatie Duiveland is een feit Gelijkspel is voor Zaamslag niet genoeg SPORT 45 j j T X- H nen te schieten. Met tien man kre gen we de betere kansen. Kansen, die een tegenstander vaak wel maakt. Voorafhad ik er een heel goed gevoel over. Dan is het heel zuur als je maar één puntje pakt." De thuisploeg kwam al vroeg in de wedstrijd uit een ingestudeer de hoekschop op voorsprong via Michel Maaskant, die in de re bound op een inzet van Maarten van Rosevelt doeltreffend uithaal de: ï-o. Direct na de aftrap had Bart Deprez de marge kunnen ver dubbelen, maar oog-in-oog met de doelman mikte hij op de sluit post. In de tweede helft leidde balver lies van Wouter de Craene tot een rode kaart voor Aart Veldhof en een strafschop voor de bezoe kers. Diederik Hiensch noemde het een cruciaal moment. „Balle tje onder de voet, balverlies: hij moet hem gewoon breed leggen." De penalty werd op de paal ge mikt. Met een man minder was Kloetinge in de resterende 35 mi nuten de gevaarlijkste ploeg. Hard werkend kregen de groen-witten beste kansen. Bart Deprez en Mark Schuit zorgden aan de flanken voor veel dreiging, hun aanvoer werd tot ontzetting van al wat Kloetinge was echter niet verzilverd. In de slotfase van een levendig duel kwamen de bezoekers op ge lijke hoogte. Een hoge voorzet werd door doelman Jaco van der Schee verkeerd beoordeeld. De goalie kwam te laat, waarna Mi- quel Claudio Lopes-Silva de bal in het verlaten doel schoot: 1-1. In het restant van de wedstrijd kon het duel alle kanten op. Ha chelijke situaties in beide doel- monden leverden geen treffers meer op. Daan Esser: „Ik heb nog nooit na- competitie gespeeld. Je kunt als hoofdklasser eigenlijk niks win nen. Het worden lastige wedstrij den, waarin het moét gebeuren. Maar dat moest in deze wedstrijd eigenlijk ook." „Een heel goede doelman. Maar we hadden wel met een 4-1-voor- sprong de rust moeten ingaan", verwees hij naar de vier opgeleg de kansen. Zaamslag sleepte er een 2-2-gelijkspel uit dankzij Peter Dieleman, die in de slotmi nuut een individuele actie met een doelpunt bekroonde. Diele man en Braafhart zijn de exponen ten van een team dat heel het sei zoen op degradatievoetbal is aan gewezen. Met de puntendeling schoot de thuisclub weinig op, omdat de concurrenten ook gelijk speelden. Zaamslag staat met twee duels te gaan op de voor laatste plaats. Dat betekent aan het einde van de rit rechtstreekse degradatie naar de tweede klasse. Trainer Hubert van den Hemel had zijn spelers in de aanloop naar het duel met Nieuw-Lekker- land voorgehouden dat het sei zoen na vier nederlagen op een rij over en uit was. „Dat zei hij om de druk bij ons weg te halen. Dit puntje geeft een beter gevoel", zei Dieleman. De spits baalde van zijn gele kaart, die hij na een ver bale reactie ontving. „Die was be doeld voor mijn tegenstander." Het was achteraf niet zo handig, omdat scheidsrechter Van Dru- nen er vlak bij stond. Dieleman en Joris Rademakers, die ook een gele kaart incasseer de, zijn voor het thuisduel met Pe likaan geschorst. Zaamslag kende een goede start. Jordy Bakker bekroonde na zes mi nuten een aanval via Peter en Wesley Dieleman met een droge knal in de benedenhoek: 1-0. Hal verwege viel de gelijkmaker. Ga- vir Breidel kopte uit een hoek schop bij de eerste paal raak. Daar na stapelden de kansen zich op voor Nieuw-Lekkerland. „We wa ren een kwartier niet bij de les", vond Peter Dieleman. Ruben Munóz (2x), Sjoerd Slob en Ray- mon Slagboom stonden oog in oog met Braafhart, maar de doel man van de meest gepasseerde verdediging (zeventig doelpunten tegen) gaf geen krimp. Bij een hoekschop was hij alsnog kans loos op de kopbal van Ard Hart man, waardoor de Zuid-Hollan ders met een 2-1-voorsprong gin gen rusten. In de tweede helft zakte het ni veau, maar het duel kreeg een sen sationeel slot. Eerst kreeg Zaam slag een strafschop, nadat Mario de Fouw werd aangetikt. Michiel Leijte zag zijn slappe inzet ge stopt door doelman Aschwin Ba- kema. Meivin Rijckaert schoot daarna in vrije positie over. Aan de andere kant miste Diejego Biekman de kans op de 3-1. In de zelfde minuut schoot Dieleman uit een moeilijke hoek Zaamslag langszij: 2-2. De Zeeuws-Vlamin gen waren in blessuretijd nog dicht bij de winst. De kopbal van Rademakers strandde op doel man Bakema. MIDDELBURG - Voor Duiveland is na het 5-1-verlies tegen buurman Bru- se Boys en de zege van WC'68 bij MZVC op paasmaandag het doek gevallen. De Oosterlanders degra deren na zes seizoenen naar de der de klasse. GPC Vlissingen is daaren tegen in de tweede klasse E volop in de race voor promotie. Tholense Boys-SSV'65 4-2: Na drie minuten maakte Joey Deur- loo uit een penalty de 1-0. Door een eigen doelpunt hielp Roel de Nijs SSV65 drie minuten later al aan de 1-1, maar via Niels Hop mans nam de thuisploeg toch weer de leiding. Na de pauze hield SSV-doelman Hilco Goereé zijn ploeg lange tijd overeind en via Pim Bruins kwam SSV'65 na een uur zelfs op 2-2. Toch pakte Tholense Boys de volle winst via Hopmans en Koen Nieuwkoop. Dauwendaele-Serooskerke 2-0: Na slecht wegwerken bij Seroos- kerke maakte Jair Tomasoa na rust 1-0. Daarna hield Dauwendae- le-doelman Joshua van Dolder Serooskerke van scoren af. In de 76e minuut viel de beslissing. In valler Khalid Kaldoon scoorde. Duiveland-Bruse Boys 1-5: 'Bru' kwam via Domenique van den Berge in de 18e minuut op 0-1. Uit een corner zorgde Gerard Vogel voor de 0-2 en in blessuretijd til de Van den Berge de score al naar 0-3. Na rust gebeurde er tot de 1-3 van Ronald Zwager in de 81e mi nuut maar weinig. Door goals van Van den Berge en Mats Willemse won Bruse Boys ruim. MZVC-Zwaluwe 1-5: Jaimy Tims zette MZVC uit een vrije trap op 0-1, maar door goals van Gijs van der Maden en Pim Schonk leidde Zwaluwe bij rust met 1-2. In de tweede helft rook Zwaluwe bloed. Van der Maden, Schonk en Ruud Ansems scoorden. De Fendert-GPC Vlissingen 2-4: Davy van Geersdaele tekende voor de 0-1 en uit een penalty zorgde Robin de Pagter voor de 0-2. In de 43e minuut kopte Noël Ploeg De Fendert naar 1-2. Na rust schoot Jeroen van Ommen GPC naar de 1-3. De Vlissingse ploeg miste de nodige kansen, waarna De Fendert via Colin Schilper- oord nog 2-3 scoorde. De Pagter gooide het duel definitief op slot. De Meeuwen-Terneuzense Boys 1-1: Een terechte uitslag. In de 35e minuut kwam De Meeuwen door een schot in de bovenhoek van Martijn Houterman, op aangeven van Jordan Francke, op 1-0. Daar na raakte Houterman de lat. In de 69e minuut kwam Terneuzense Boys na een corner door een kop bal van Niels de Booij langszij. MZVC-WC'68 2-4: Bij rust leid de WC'68 door een goal van Joe- ri Malinka met 0-1. Niels Korten- hof scoorde vijf minuten na de pauze de 1-1, maar via Martijn Lindhout werd het al snel 1-2. Uit een corner bracht Martijn de Vries MZVC op 2-2, maar door goals van Stefan Roosenboom en Dennis Luijks werd het 2-4. Terneuzense Boys speelde voor de derde week op rij gelijk in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. DINSDAG 22 APRIL 2014 door Klaas Verspoor - - Toen zag het er nog goed uit. Vroeg in de wedstrijd zette Michel Maaskant (rugnummer 3) Kloetinge op een 1-O-voorsprong door in een scrimmage attent raak te schieten, foto Johan van der Heijden door Aector Dooms ZAAMSLAG - Doelman Mitchell Braafhart van Zaamslag wordt door menig tegenstander in de eer ste klasse C van het zaterdagvoet bal gecomplimenteerd met een sterk optreden. Ook trainer Jan Ver veer van Nieuw-Lekkerland was za terdag onder de indruk van de kwa liteiten van Braafhart. Zaamslag-Nieuw-Lekkerland 2-2 (1-2). 6. Jordy Bakker 1-0, 22. Gavir Breidel 1-1,42. Ard Hartman 1-2, 90. Peter Dieleman 2-2. Scheidsrechter: A. van Drunen (Dordrecht). Gele kaart: Peter Dieleman, Joris Radema kers (Zaamslag), Diejego Biekman (Nieuw-Lekkerland). Aantal toeschou wers: 150. Zaamslag: Mitchell Braafhart; Maikel Krans, Joris Rademakers, Meivin Rijckaert, Peter Doens; Wesley Diele man (68. Stijn Dekker), Michiel Leijte, Mario de Fouw, Mare de Haas (73. Koen Post); Jordy Bakker, Peter Diele man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73