Specialisten bundelen krachten 'Maintenance Valuepark Terneuzen te risicovol' ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Het echtpaar is een van de vele be zoekers van de open dag van de pas geopende Zeeland Kliniek. In het voormalige pand van Print&Press aan de Verlengde van Steenbergenlaan 29 in Terneuzen heeft eigenaar Roel van Laere een aantal specialisten onder één dak gebracht die vooral lichaamsverbe- terende behandelingen verrich ten. Personal improvement heet het in het Engels. Een van de be langrijkste bewoners van het ge bouw is de Huid- en Laserkliniek Zeeland. Ze zijn gespecialiseerd in het verhelpen, verzachten en verbeteren van de huid en huid aandoeningen met lasertherapie. Maar je kunt er ook terecht voor cosmetische chirurgie en haarwer- ken. „Zij waren al aan het denken over een concept om verschillen de specialismen onder één dak te brengen en ik was daar ook mee bezig. We hebben elkaar gevon den." De begane grond van het gebouw is nu helemaal bezet. Er zit ook de fysiotherapiepraktijk Move to Improve en Mentaal Beter, een groep psychologen. Van Laere: „De onderhandelingen zijn bijna rond met een ooglaserinstituut en er komt ook logopedie. Ook kunnen bezoekers een afvalcoach raadplegen. Tijdens de open dag kunnen speciale afvaldrankjes en slanke koekjes geproefd worden, maar de meeste bezoekers kiezen toch voor Franse kaas, zoute knab bels en een wijntje. Een man met grote handschoenen lijkt op het eerste gezicht bezig met het de monstreren van een chirurgische ingreep, maar blijkt amuseglaas jes af te vullen met een spuitzak. Ook die gaan er wel in. De Zeeland kliniek oogt niet als een kliniek. „Dat is ook de bedoe ling", vertelt Van Laere. „We wil len een huiselijke sfeer scheppen, de drempel om binnen te komen zo laag mogelijk houden." „We zitten hier in een schitte rende ruimte", zegt Cindy Pauw els van Move to Improve. Vanaf volgende maand is ze ook gediplo meerd podoloog. Als de onderhan delingen met verschillende ande re participanten succesvol verlo pen kan over een paar weken de bovenverdieping worden ver bouwd. Er is in het gebouw ruim te voor twaalf specialisten. Het Maintenance Valuepark in de Nieuw Neuzenpolder, langs de weg naar de Westerscheldetun- nel, moet dé locatie voor onder houdsbedrijven worden. Onder wijsvoorzieningen zijn er ook ge pland. Er komen werkplaatsen - ter vervanging van (tijdelijke) on derkomens op het Dow-terrein - en een kantoor met maximaal dui zend arbeidsplaatsen. Om het Maintenance Valuepark te kunnen realiseren is een wijzi ging van het bestemmingsplan no dig. Daarop heeft de Veiligheidsre gio gereageerd naar de gemeente Terneuzen. De kritiek is fors. 'De locatiekeuze van het kantoor le vert een risicovolle situatie op', wordt gesteld. 'Wat betreft de ex terne veiligheid is dit sterk onge wenst. Het kantoor ligt erg dicht bij Dow en direct onder de meest voorkomende wind in Nederland (zuidwest).' De Veiligheidsregio raadt aan een andere plek voor het kantoor te kiezen, verder weg van Dow. De gemeente Terneuzen voelt daar niets voor. De plek is juist geko zen, omdat gebruikers van het park veel bij Dow moeten zijn. Zij kunnen straks direct het Dow-ter rein op. Bij een andere locatie is dat voordeel weg. Bovendien bleek, aldus de gemeente, uit on derzoeken dat de veiligheidsrisi co's beperkt zijn. Het kantoor komt ook doelbewust helemaal aan de zuidkant van het gebied. „We hebben inmiddels met de Veiligheidsregio gesproken", zegt In een gesprek met de Veiligheidsregio hebben we veel kunnen ophelderen Dow-projectleider Rob Rutjens, „en alle onderzoeken gedetail leerd toegelicht." Dat heeft vol gens hem veel opgehelderd. Afge sproken is de Veiligheidsregio di rect bij de verdere uitwerking te betrekken. De raadscommissie omgeving praat morgen, woens dag, over het ontwerp-bestem- mingsplan. De gemeenteraad be slist er 8 mei over. Rutjens verwacht dat in de twee de helft van dit jaar de aanleg van het park kan starten. De opening is begin 2016 voorzien. Het Main tenance Valuepark moet van Ter neuzen dé locatie maken voor on derhoud in de chemiesector, waar bedrijven gezamenlijk aan veilig- heidsverhogende en kostenbespa rende innovaties werken. Rommelmarkt en bazaar in De Veste In De Veste aan het Ooste lijk Bolwerk wordt vrijdag 25 april van 10.00 tot 16.30 uur een rommelmarkt en ba zaar gehouden. Er is een uit eenlopende hoeveelheid spullen bij elkaar gebracht. Ook worden er handwerken verkocht, kan men een gok je wagen bij spelletjes en zijn er oliebollen en wafels. Helpende hand voor dierenverzamelaar Naar aanleiding van het be richt over verwaarloosde honden in een woning in Hulst hebben veel mensen de politie aangeboden om één van de honden op te vangen. Dat is volgens de po litie nu echter niet mogelijk. Er is geen beslag gelegd op de honden en de eigenares heeft nog geen afstand ge daan van haar dieren. Schoolvoethal om regionale titel In Kloosterzande spelen morgen basisschool 7-tallen om de regionale schoolvoet- baltitel. Bij de jongens zijn dat Inghelosenberghe (St. Jansteen), De Schakel (Vogel waarde), de Zeester (Axel en de Statie (Sas van Gent). Bij de meisjes: de Warande en Antonius (beiden Axel), Canisius (Zuiddorpe) en Ter Doest (Graauw). Politie doet inval in woning Terneuzen Een arrestatieteam van de politie heeft zaterdagavond omstreeks 20.45 uur een in val gedaan in een woning aan de Kerkhoflaan in Ter neuzen. Volgens een politiewoord voerder waren de agenten op zoek naar een persoon die iemand had bedreigd met een vuurwapen. Er is niemand aangehouden. Vrijwilligers voor controle wandelnet Stichting Landschapsbeheer Zeeland zoekt vrijwilligers die regelmatig de bewegwij zering en een gedeelte van de route willen controleren van het wandelnetwerk in Oost Zeeuws-Vlaanderen. Donderdag 24 april is er om 19.30 uur een infoavond in het dorpshuis in Spui voor alle belangstellenden. Aan melden via 0113-230936. DINSDAG 22 APRIL 2014 U Bezoekers krijgen uitleg over behandelmethoden tijden de open dag van de Zeeland Kliniek in Terneuzen foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - „Moet je hier nou een verwijsbrief van de huisarts voor hebben?", vraagt een mevrouw die wel oren heeft naar een wat jonge re huid. „Nee hoor", legt de laser therapeut uit, „niet voor deze laser therapie. www.zeelandkliniek.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - 'Het meest ongunstig vanuit veiligheid'. Zo omschrijft de Veiligheidsregio de ligging van een groot kantoor in het ten oosten van Dow Terneuzen geplande Main tenance Valuepark. Inmiddels is er een gesprek geweest tussen de ge meente Terneuzen, Dow en de Vei ligheidsregio, waarbij de meeste kou uit de lucht is gehaald. Rob Rutjens, Dow TERNEUZEN HULST KLOOSTERZANDE TERNEUZEN SPUI Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK T (0113) 312547 M 06 53314189 Opsmwijstijifei zie u;u)iB.fceufeenoutletiuinbel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65