Natuurspeelbos nodigt uit tot echt spelen Clear Clamour uit Goes wint finale van bandcompetitie Steenworp %korting I Verenigingen werven vrijwilligers 2e artikel 20 ZEEUWS-VLAANDEREN h3 Verbrugge mag verder met bouwen loodsen in haven van Zeebrugge Bij Jeans Inn is iederéén KONING Kinderen kunnen er spelen in de natuur, kliederen met water, kik kers en padden bekijken, met tak ken sjouwen, hutten en brugge tjes bouwen, klimmen en klaute ren en met hun fiets op de cross baan rijden. Op de ontmoetings plaats staat een grote kabelbaan en je kunt er ook gezellig pick nicken, want er staan ook bank jes. „Het is de bedoeling dat deze plek ook echt een ontmoetings plaats wordt, niet alleen voor kin deren, maar ook voor ouders, opa's en oma's", vertelt Gieke Schuwer. Zij is één van de veer tien moeders die zich de afgelo pen tijd met veel enthousiasme hebben ingezet om het natuur speelbos te realiseren. Staatsbosbe heer heeft vier hectare bos be schikbaar gesteld en de gemeente Terneuzen heeft de moeders on dersteund met hun initiatief. Het speelbos is er gekomen dankzij fi nanciële bijdragen van onder meer de provincie en Groen Dich terbij. Het Natuurspeelbos Axel won begin dit jaar de Zeeuwse Kern met Pit trofee en een bijbe horend geldbedrag van 1500 euro. De moeders kregen ook een fors bedrag bij elkaar met allerlei ac ties. Een groep kinderen danste gistermiddag het speelbos open. „We hebben heel hard gewerkt", sprak Gieke Schuwer de vele kin deren en ouders toe. „Alles wat te gen kon zitten zat tegen. Alles wat opgelost moest worden heb ben we opgelost." Ze overhandig de wethouder Frank Deij een stok en droeg daarmee het onderhoud van het speelbos over aan de ge meente „Ga er goed voor zorgen", voegde ze de wethouder toe. „Dat ga ik zeker doen", reageerde die. Het natuurspeelbos ligt bij de par keerplaats op de hoek van Kinderdijk/Justaasweg in Axel. ZEEBRUGGE - Het Zeeuwse haven bedrijf Verbrugge mag verder met de bouw van nieuwe loodsen in de haven van Zeebrugge. De recht bank in Brugge heeft het verbod opgeheven dat vorige maand was afgekondigd. Vogelbescherming Vlaanderen had stopzetting geëist vanwege de aanwezigheid van een meeu wenkolonie. Het Zeebrugse havenbestuur is be reid met de natuurorganisatie in overleg te treden over de toe komst van de kolonie. De investe ring van Verbrugge in Zeebrugge deed eerder dit jaar veel stof op waaien. Verbrugge, het grootste overslag bedrijf in de havens van Vlissin- gen en Terneuzen, koos Zeebrug ge voor de bouw van een contai- nerterminal, omdat het bedrijf het wachten moe was in Zeeland en de erfpachtprijs in Zeebrugge aanzienlijk lager is. Vergaderingen raadscommissies Terneuzen verplaatst De commissie Samenleving is verplaatst van dinsdag 22 april naar woensdag 23 april (aanvang 18.00 uur). De commissie Omgeving op woensdag 23 april start om 20.00 uur i.p.v. 19.30 uur. De commissie Bestuur en Middelen is op donderdag 24 april om 19.30 uur. De vergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in het stadhuis van Terneuzen. Meer informatie: www.terneuzen.nl dinsdag 22 april t/m vrijdag 25 april - zaterdag gesloten ANS \m Vijf bands gingen de strijd met el kaar aan in de finale. Zij kwamen bij eerdere voorrondes als win naar uit de bus. De enige Zeeuws-Vlaamse band in het ge zelschap, Pevis, gaf de aftrap. De Hulstenaren maakten met hun unieke sound indruk op het pu bliek. De muziek valt niet in een hokje té plaatsen maar is wel erg pakkend en dansbaar. Toch wis ten ze de jury bestaande uit Sauro Locchi (de Pit), Marieke Ingels (zangeres) en Eef van Acker (Toonbeeld) niet te overtuigen. Hun voorkeur ging uit naar de vierkoppige band Clear Clamour uit Goes. De bandleden halen hun inspiratie uit muziek van de jaren '80. Zoals de Amerikaanse rockband Toto. Jurylid Eef van Acker citeerde bij de prijsuitrei king uit het juryrapport: „Het op treden was af. De muziek is goed opgebouwd en ze hebben een ech te show neergezet." Hoewel het publiek in deze laat ste ronde geen voorkeurstem kon uitbrengen, hadden de bands toch een behoorlijke achterban meegebracht. De zaal was goed ge vuld met vrienden en familie. De opa van drummer Tim van den Hoven (Keaton) keek toe hoe de band van zijn kleinzoon de wed strijd afsloot. „Zo zijn Racoon en Blof ooit begonnen. Kijk hoever die het hebben geschopt!" vertelt hij trots. Finalisten Behind the Mirror, Red Star Line en Keaton vielen ook buiten de prijzen. Toch bena drukt Steenworporganisator Kay- leigh de Graaf: „Voor de jury was het een moeilijke keuze. Er zijn geen verliezers, anders stonden ze niet in de finale." Naast optredens op verschillende Zeeuws-Vlaamse festivals mag Clear Clamour ook een demo op nemen in een professionele stu dio. Rockband Gork A27, winnaar van de eerste editie van Steen worp in 2011, sloot de avond af. HULST - Vrijwilligers van vier sportverenigingen in de gemeen te Hulst gaan proberen binnen hun club meer leden warm te ma ken voor vrijwilligerswerk. Ze worden daarbij gesteund door SportZeeland. Volleybal Vereniging Hulst en de voetbalverenigingen Vogelwaar de, Hontenisse en HW'24 heb ben op een rijtje gezet voor welke taken en functies binnen de club meer mensen nodig zijn. Er is al tijd van alles te doen, zodat er voor iedereen wel een klus naar wens bij is, denken de verenigin gen. „Iedereen heeft het druk, maar iets doen voor je vereniging hoort er bij", stelt Joost Hopmans van SportZeeland. „De vraag aan de leden is dan ook niet óf zij iets willen doen, maar wat ze willen doen." Voor de zomervakantie wordt ieder lid benaderd. Van daag en morgen houdt een tele foonteam een belactie vanuit de kantine van w Hontenisse. De moeders die het initiatief namen voor de realisering van het natuurspeelbos in Axel proosten na anoernair jaar van hard werken op de goede afloop.foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten AXEL - Het was nog even doorwer ken om ook de laatste speeltuigen in orde te krijgen, maar het is ge lukt. Cisteren is het Natuurspeel bos bij Axel officieel geopend. door Karlijn de Splenter VUSSINGEN MIDDELBURG GOES TERNEUZEN HEINKENSZAND TERNEUZEN - Poppodium de Pit in Terneuzen was afgelopen zaterdag het decor voor de finale van de Zeeuws-Vlaamse bandcompetitie Steenworp. De Goese band Clear Clamour ging er met de popprijs vandoor. Zij staan deze zomer op Vestrock, WeitjeRock en The Road to Craauwrock. Clear Clamour uit Goes won de finale van Steenworp. Zij staan deze zomer op Vestrock, WeitjeRock en The Road to Graauwrock. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64