ZEEUWS-VLAANDEREN Luchtsteun Vrouw steekt haar man neer almanak Voetje van de vloer... 22 en 23 MJSm Verbod op inwisselen maaltijdcheques uit België in Nederland is in strijd met Europese regels, denken winkeliers. grandeur van (ie? vsffipét eenvoud Exclusief voorproefje Aznavour SnMi DINSDAG 22 april 2014 17 HULST - Het Vakcentrum Levens middelen onderzoekt of het zo maar verboden kan worden om Belgische maaltijdcheques in te le veren bij Nederlandse winkels. Af hankelijk van de uitkomst wor den juridische stappen onderno men. Maaltijdcheques worden in België door bedrijven aan werknemers gegeven als een beloning die bui ten het normale salaris valt. Dus ook Nederlanders die in België werken krijgen deze cheques. Tot voor kort konden die ook bij Ne derlandse supermarkten in de grensstreek worden ingeleverd, maar nu hebben de belangrijkste Belgische verstrekkers van maal tijdcheques hun contracten met de Nederlandse supermarkten eenzijdig opgezegd. Cheques die in de Nederlandse winkels wor den ingeleverd worden niet meer terugbetaald. Het Vakcentrum zet nu namens een aantal supermarkten juridi sche stappen om dit aan te vech ten. „Partijen zijn aangesproken op de onrechtmatige beëindiging en de daardoor geleden schade", legt Theo Ursulmann van het Vak centrum uit. Het idee bestaat dat dit eenzijdig opzeggen van het contract onder meer in strijd is met het Europees recht. „Het 'ver lies' van de maaltijdcheque bete kent voor de supermarkten in de grensstreek een substantieel ver lies aan omzet", stelt Urselmann. „De boodschappen - en dat is meer dan alleen de waarde van de maaltijdcheque - worden niet meer in Nederland gedaan. Voor consumenten betekent het een in perking van hun mogelijkheden om boodschappen te doen bij een supermarkt van hun eigen keuze en voorkeur." Ondernemer Peter Jansen van de Ctooo in Hulst noemt het rond uit 'discriminatie'. „Het is toch schandalig dat je als je in België werkt je daar ook dure boodschap pen moet gaan doen. Zo'n cheque is een betaalmiddel. We hebben één Europese betaalmarkt, dus moet je met dié cheques overal kunnen betalen. Dit mag gewoon niet, Europees gezien." Ook zijn buurman ondernemer Ivo Mattheeuws van de Albert Heijn supermarkt in Hulst vindt het 'van de zotte' „En het is dus ook zo dat Belgen zelf ook geen boodschappen in de goedkopere Nederlandse supermarkten mo gen doen." Mattheeuws zegt klanten en dus ook inkomsten te missen. „Al is het niet zo erg als ik verwacht had." „Ons kost het veel geld", re kent Jansen uit. „Want het is na tuurlijk niet alleen die cheque. Voor elke cheque van tien euro die mensen inleveren doen ze er gemiddeld nog 30 euro extra boodschappen bij. Die inkomsten zijn we ook kwijt." Het Vakcentrum wacht nu op een reactie van de Belgische verstrek kers van maaltijdcheques. HOEDEKENSKERKE - Een 59-jarige man is zondagavond gewond ge raakt bij een echtelijke ruzie in de Havenstraat in Hoedekenskerke. Zijn vrouw (51) wordt ervan ver dacht hem te hebben gestoken en is aangehouden. De ruzie ont stond volgens de politie vermoe delijk doordat de echtelieden ver keerden onder invloed van alco hol. Het geschil liep kennelijk zo hoog op dat de vrouw haar man op een gegeven moment in diens zij stak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De vrouw is verhoord. De plannen van de gemeente Mid delburg om een bedrijventerrein aan te leggen aan de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland kunnen daar op zwaar verzet rekenen. Het dorp ligt al ingeklemd tussen A58 en Vlissingen-Oost en dat vin den ze meer dan genoeg in het dorp. Op de barricades dus. Intussen krij gen de Nieuwlanders luchtsteun bij hun verzet. Een agressieve buizerd valt voorbijgangers aan bij de dijk. Het is onbekend of dit toevallig is, of dat de dorpsvereniging erachter zit. Het laatste zou zo maar kunnen en gezien het onverzettelijke karak tervan de dorpelingen kunnen de gemeentebestuurders hun borst nat maken voor wat er nog komt. Supermarkten nemen stappen door Eugène Verstraeten Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN - De eerste Vliegende Hollander race in de binnenstad van Terneuzen kon zondagmiddag vanwege materiaalpech niet helemaal uitgereden worden op de speciale Vliegende Hollander-fietsen. Gelukkig had ie mand nog vier trapskelters, zodat het evenement verder kon. Het spektakel en de lol waren er niet minder om. Er deden 21 teams van twee personen mee. In de finale klok ten de Scheldeduikers de snelste tijd en mochten uit han den van rondemissen jolanda en Ria Geensen de eerste prijs en de wisselbeker ontvangen. „Het was fantastisch, mooi weer, veel publiek, veel plezier", concludeerde orga nisator Jan Harte. „Volgend jaar weer." foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61