OUTLET WiMKEL Stadsvernieuwer Goes overleden Goede keurmeester moet je prettig behandelen BEVÊLANDEN en THOLEN 21 z GOES - Het succes van de Goese Dogshow zit'm in de keuze van keurmeesters, denkt Henk Eyke. Vooral de Britten en Scandinavi sche specialisten staan in hoog aanzien bij de fokkers, die per hond 55 euro inleggen naast alle reis- en overnachtingskosten. „Let wel: voor twee minuten aan dacht en de eer van een prijs. En er is elke twee weken een show in deze hoek van Europa." Niettemin loopt de interesse voor de shows wat terug, merkt Eyke. Standhouders en verkopers van GOES - Alles kon hij niet tegenhou den. Lieven de Leeuw, zondag op 91 jarige leeftijd overleden, werd wethouder voor ruimtelijke orde ning in Goes net nadat duidelijk was geworden dat Nederland toch niet op 20 miljoen inwoners in het jaar 2000 zou afstevenen. En Goes zou niet de 100.000 inwo ners halen die de gemeente in de prognoses waren toebedeeld. De plannen waarmee de in 1972 aangetreden PvdA-wethouder te maken kreeg, waren er wel op ge baseerd: vierbaanswegen om de hondenaccessoires kijken kritisch naar kosten en verkopen en zijn niet altijd meer even blij na af loop. „Volgend jaar loopt ons con tract af met de Zeelandhallen. Dat wordt als altijd weer stevig onder handelen." Het evenement brengt niettemin nog altijd tussen de 15.000 en 25.000 euro op, weet hij. „Dit jaar hebben we meer geld besteed aan aankleding van de hallen." De concurrentie om de beste keur meesters is groot, weet Eyke. „Je trekt de goede keurmeesters door stad en een waaier van nieuwe woonwijken. Aan De Leeuw de taak die bij te stellen. Dat lukte, soms wat beter, soms wat min der. De geplande invulling van de wijk Goese Polder met uitslui tend goedkope huurwoningen werd herzien. De vervanging van het beeldbepalende NS-station door een gebouw waar nooit ie mand blij mee is geweest, wist hij niet te verhinderen. De grote verdienste van De Leeuw lag in de stads- en dorps vernieuwing. Mede dankzij de subsidies die zijn partijgenoot staatssecretaris Jan Schaefer met gulle hand uitdeelde, voorkwam De Leeuw dat verpauperde stra- ze prettig te behandelen. We gaan altijd met hen eten bij Hotel Ter minus - met onze medewerkers gaan we op zondagavond naar de Wok - en op de vloer zijn vol doende mensen die de keurmees ters verzorgen met eten en drin ken. Want ze maken lange da gen." Op die twee dagen laten de keur meesters in de 22 keuringen 2600 honden uit tien rasgroepen - met per rasgroep talrijke rassen - door hun handen gaan. Als beste honden in de show oor ten aan de sloophamer werden prijsgegeven. Zo kregen bijvoor beeld de Sint-Jacobsstraat, de Stoofstraat, de Ossenhoofdstraat en de 's-Heer Hendrikskinderen- straat een nieuwe woonfunctie. En waar aan sanering echt niet viel te ontkomen, werden lege plekken ingevuld op een manier die recht deed aan de oorspronke lijke bebouwing, zoals in de ver nieuwde Smallegangesbuurt. Niet iedereen in de Goese ge meenteraad stond van meet af aan achter De Leeuws visie op stadsvernieuwing. Vooral in con fessionele en liberale hoek be stond aanvankelijk tegenkanting. Met zijn beminnelijke vasthou- deelden zij zaterdag 1. de Boxer El- la van de Matenhof uit Berkel-en Rodenrijs; 3. de Ierse Wolfshond Alway's my Bryan Roan mish uit Hensbroek. Zondag: 1. de Puli Bubbleton Feel The Spirit uit Denemarken; 2. de Petit Basset griffon vendéen Caramel Apple van Tum-Tum's Vriendjes uit Oostvoorne; 3. de Ierse Setter Kimberly of the Tra- vlin Star uit Paal (België). Voor de volledige uitslagen: www.dogshowgoes.nl en www.raadvanbeheer.nl dendheid wist hij tegenstanders evenwel over de streep te trekken - of, zoals ook wel werd gezegd - murw te praten. De slagvaardig heid die burgemeester Pim Blan ken vanaf 1981 aan de dag legde, kwam daarbij goed van pas. Bij zijn afscheid als wethouder in 1990 werd De Leeuw ereburger van Goes. Voor zijn 65-jarig lid maatschap van de PvdA kreeg hij in 2012 de Willem Dreespenning. Bij De Leeuws hoffelijkheid hoor de dat hij nooit in het openbaar af gaf op politieke tegenstanders of op zijn opvolgers. Wel op hun pro jecten. Zo vond hij de sloop van de Erasmusflat in de Goese Pol der pure geldverspilling. De gemeente Goes houdt morgenavond een informa tiebijeenkomst over het spoorproject in het Stads kantoor (20.00 uur). Het gaat over de planning voor de spooronderdoorgang aan de Van Hertumweg en de re constructie van het Poel plein en de maatregelen voor de verkeersdoorstro- ming en tegen overlast. Goese band wint in Zeeuws-Vlaanderen De Goese band Clear Cla mour won zaterdag de Zeeuws-Vlaamse bandcom petitie Steenworp bij Poppo dium de Pit in Terneuzen. De band staat deze zomer op de festivals Vestrock, WeitjeRock en The Road to Graauwrock. Vijf bands haal den de finale. Clear Cla mour mag ook een demo op nemen in een studio. Twee jongens van 16 en 17 jaar uit Brouwershaven en een 16-jarige inwoner van Kamperland zijn vrijdagmid dag aangehouden voor de mishandeling van een 16-ja- rige jongen uit Borsele. Hij heeft schade aan zijn gebit. De ruzie ontstond tussen jongeren op de Grote Markt. De politie onderzoekt de toe dracht. De betrokken ouders zijn ingelicht. Tholenaar gepakt met inbreekspullen Een 20-jarige man uit Tho- len is zaterdagmorgen aange houden voor het bezit van inbrekerswerktuigen. De man werd gecontroleerd na dat hij rond 02.00 uur met zijn auto werd aangetroffen achter een benzinestation in Bergen op Zoom. Agenten vonden inbraakgereedschap achterin zijn auto. Dat is in beslag genomen. Informatieavond over spoorproject Jeugd aangehouden na mishandeling DINSDAG 22 APRIL 2014 NECROLOGIE door Ben Jansen TERNEUZEN Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Crauenpolder T (011.3) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie wtuic.beukenoutlrtioinfeel.nl ZHUNS HAARSPECIALISTE GERRIE pruiken haarwerken Binnenhof 1 Kapelle (0113) 34 32 37 De verkiezing van de beste hond in de show, met de begeerde bekers in het zicht, zondagmiddag in de Zeelandhallen, foto Marcelle Davidse THOLEN GOES GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59