fcr MfM m JT N L IC EI r Van proefje naar proefje Kt M KJ 11 pi Alle finalisten RegioRuis bekend Duitser betrapt met stroomstootwapen Een 30-jarige man uit het Duitse Bornheim is zaterdag middag aangehouden omdat hij een stroomstootwapen bij zich had. Een opsporings ambtenaar had de man met het wapen gezien en waar schuwde de politie. Agenten vonden het wapen later in de auto van de man. Hij heeft een bekeuring van 500 euro gekregen en het wapen is in beslag genomen. Leuken kampioen forelvissen Mario Leuken uit Helmond is Schouws kampioen forel vissen geworden. Leuken hengelde 7 forellen uit de visvijver op recreatieboerde rij Van Langeraad met een totaalgewicht van 3,8 kilo. Hij heeft zich geplaatst voor het NK forelvissen Marcel Cauberg uit Sittard werd tweede. De derde en laatste wedstrijd is op 24 mei. Beschonken man rijdt in op agent Een beschonken automobi list uit Bruinisse is zaterdag avond aangehouden nadat hij inreed op een agent bij een verkeerscontrole in Bru. De agent kon net op tijd wegspringen. De Bruënaar ging er vandoor, maar even verderop aangehouden wor den op verdenking van po ging to doodslag. Hij had te veel drank op. Beschuit met muisjes bij pony's Op de Vroongronden tussen Renesse en Haamstede is een eerste veulen geboren bij de kudde pony's. De ko mende tijd worden meer ge boorten verwacht. De po ny's komen van het Ramme- gors en grazen sinds enige tijd op de Vroongronden. De boswachters houden de die ren de komende tijd dage lijks in de gaten. ZIERIKZEE - Met de Zuidbeveland- se rockband Clear Clamour en de Middelburgse singer-songwriter Django Boegheim zijn alle finalis ten van RegioRuis finale 2014 be kend. De twee beginnende Zeeuwse pop-acts plaatsen zich in Brogum tijdens de laatste ron de op Goede Vrijdag waaraan al leen deelnemers met een wild card meededen. Op de zaterdag van het Anywavefestival maken Clear Clamour samen met de Wal- cherse acts Keaton, Dhango en The Shore Cries Attic, het Zeeuws-Vlaamse PEVIS en Whit field uit Schouwen uit wie de winnaar van Regioruis 2014 wordt. De finale is op zaterdag middag 14 juni bij Brogum. Mm RENESSE - Wie zaterdag door de Westhoek reed trof overal paar den en wagens aan. Vanuit Renes se vertrok de jaarlijkse menrally voor Shetlanders van de Fokvere- niging Zeeland. Alleen of in klei ne groepjes reden de aanspannin gen van proef naar proef. Pony Daisy uit Vlissingen werd vlak bij Haamstede op de hielen gezeten door Pim, de kleurrijk uitgedoste Shetlander van de familie Hee- bing uit Overslag. De Fok- en Menvereniging Schou wen-Duiveland (voor grote paar den) had een oefendag en vanuit het paardenhotel in Burgh-Haam- stede was een lange afstandstocht uitgezet voor menners, foto Ronald den Dekker HAARSPECIALISTE GERRIE pruiken haarwerken Binnenhof 1 Kapelle (0113) 34 32 37 9mw BBS Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat rgc 443 i'NK 's-Gravmpolder T (0113) 312547 M 06 53314189' Openingstijden ioujuj.feeufcenoutletioinfeel.nl DINSDAG 22 APRIL 2014 SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Bij de scouting konden stokbroden gebakken worden boven een houtvuur, foto Ronald den Dekker LANDSCHAPSDAC De Landschapsdag was een mani festatie over het landschap van Schouwen-Duiveland. Tijdens de dag presenteerden zes tien verenigingen en organisaties zich die op een of andere manier te maken hebben met landschaps beheer. Naast de voor de hand liggende or ganisaties als Staatsbosbeheer, Na tuurmonumenten of stichting Landschapsbeheer Zeeland waren ook de vereniging van Musea op Schouwen-Duiveland en de Fok- en menvereniging Schouwen-Dui veland aanwezig. Verschillende musea op het eiland zijn op een of andere manier ver bonden met het landschap. De fok- en menvereniging zet zich in om het aangespannen rijden op het eiland te bevorderen. De minder bekende organisaties stichting Duinbehoud en stichting Open Duinen waren ook aanwe zig- De stichting Duinbehoud zet zich in voor de duinen langs de kust. Ze verstrekken informatie over de duinen en komen op voor de na tuurwaarden als deze in het ge drang dreigen te komen. Stichting Open Duinen zet zich in om de duinen langs de Strandweg in Nieuw-Haamstede open te hou den door koeien te laten grazen. Dit gebied is eigendom van veel verschillende eigenaren en dreig de helemaal dicht te groeien. Bezoekers konden niet alleen kij ken en proeven. Er waren ook vo gelexcursies, een puzzeltocht, foodwalks en bijvoorbeeld demon straties mennen. BROUWERSDAM KERKWERVE BRUINISSE RENESSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55