Driebanders Tafelridders Bevelandse kampioen Luiten vermaakt zich op golfbaan van 50 SPORT Eremetaal voor turnsters op Paastoertooi Familiesucces bij springconcours in Heinkenszand - Judoka Riddersma vijfde in Rusiand De Middelburgse judoka Sjors Riddersma is in de klasse -100 kg in het Russi sche Sint Petersburg vijfde geworden bij de TOP Euro pean Juniors Cup. De negen tienjarige judoka versloeg in de poulewedstrijden de Rus Egor Selivanov en Bolot Tok- togonov uit Kyrgizistan. In de halve finale verloor Rid dersma van de Rus Niyaz Ilyazov en ook de partij om brons verloor hij van een Rus, Ramazan Malsuigenov. FM Sranang laat verstek gaan De kans dat de zaalvoetbal lers van FM Sranang alsnog promoveren naar de eerste divisie is klein. De Goese topklasser had vrijdagavond in de nacompetitie aan moe ten treden tegen FSG uit Nieuwstadt, maar liet door een gebrek aan spelers ver stek gaan. Coach Ramon Da- hoe verwacht dat de KNVB zich vandaag zal uitspreken over de consequenties, om dat voor morgen de return op het programma staat. Eversdijk rijdt sterk in Paasbike ATB Matthijs Eversdijk van het Cube Nutswerk team is in Nieuwkuijk tijdens de inter nationale Paasbike ATB wed strijd achtste geworden. De renner uit Wilhelmina- dorp won achter de twee kopgroepjes de sprint om de achtste plaats. Daarmee was hij de vijfde Nederlander. Ezra Tolhoek is in Wieze/ Lebbeke tweede geworden in de sprint. Timo de Jonge werd vijfde. Anita Joziasse wint op strand Anita Joziasse heeft zaterdag de Jan Knippenberg Memo rial gewonnen. De,Goese ve terane legde de zestig kilo meter over het strand van Velzen naar Den Helder af in vijf uur en 27 minuten. Ze werd zesde overall. Haar man Giel hield het op de 125 kilometer na 90 kilometer voor gezien. Hij is in trai ning voor de Spartathlon en wilde zijn trainingsopbouw niet verstoren. Enige Zeeuwse zege voor Renzo Moretti Renzo Moretti zorgde in Le- wedorp voor de enige Zeeuwse zege in de Jeugd- wielerronde. De Middelbur ger reed bijna de gehele koers aan de leiding in cate gorie i. Verder bleef het bij een tweede plaats voor Ar jan Poleij (Kruiningen) in ca tegorie 6. Vooral de harde wind speel de de deelnemertjes in Le- wedorp en de polders rond om zaterdag parten. VLISSINGEN - Tijdens het Paastoer- nooi, het nationale turnevenement dat ieder jaar wordt georganiseerd door Turnschool Zeeland, haalden enkele Zeeuwse turnsters medail les. Voor Turnschool Zeeland behaal den Wendy Goedegebure (bij de senioren eerste divisie), Moira Jo- zwiak (bij de Pupillen 1 in het Na tionale niveau 1) en Frederique Snijders (Nationale niveau 1 bij de jeugdmeisjes) een gouden medail le. Daniek Witlox pakte zilver bij de pupillen 2, evenals Ilse van Rijs wijk bij de jeugdmeisjes in het na tionale 2 niveau. MTV won zilver bij de junioren in de eerste divisie met Joëlle Dhanis, terwijl Savan nah Poppe brons haalde bij de se nioren in de eerste divisie. Voor Anouk Hillebrand was er brons. HEINKENSZAND - De Delta Mossel Sport- en Fokstal uit Yerseke was zaterdag op de springwedstrijd van de Weelruiters in Nisse bij zonder succesvol. Christiaan van de Plasse schreef met de schim melmerrie Delta Mossel Celine de klasse Z op zijn naam. Zus Caro- lein toonde zich met de ruin Del ta Mossel Delta Mossel Daddy Cool in de klasse M de beste. „Wel bijzonder. De paarden zijn ook nog broer en zus", vertelde Carolein van de Plasse. Christiaan van de Plasse moest met Celine als eerste van start. De mosselhandelaar uit Kruiningen vloog met Querlybet-dochter, zonder in de buurt van het hout te komen, in 41,43 seconden over het parcours. Naar later bleek goed voor de zege. De Stene Brug - Bottles/De Parel 4-4: De thuisploeg kwam na vier partijen in drie caramboles tekort en speelde toch gelijk. Ad Men- heere verloor met twee en Edwin Geluk met een punt verschil. Men- heere kreeg 75 beurten maar had daaraan niet genoeg. Geluk kreeg 53 kansen. Desondanks duurde de tergend traag verlopen partij drie kwartier langer. In tussentijd had den Rob van Linden en Wim de Kok al winnend afgesloten voor de thuisspelers. Wellse Vaert 2 - 's Lands Welva ren 6-2. Alleen Onur Can wist zijn partij te winnen, al was dat met de hakken over de sloot, 30-29. Ronald van Geyt, Ray mond Peeters en Sylvia Eckel gin gen kansloos onderuit. De Geslootene Boom - Beveland se Tafelridders 2-6: De bezoekers wonnen de streekderby overtui gend. Jan Westdorp, André Karei- se, Alfred van den Dries, Patrick van den Bergh, Rinus Rijk en Tom en Rinus Verbeek keren daar mee na een jaar terug naar de der de divisie. Een dag later werd het seizoen afgesloten met een gelijk spel tegen Lands Welvaren 2,4-4. De Domburgsche golfclub bestaat honderd jaar en ter ere daarvan kwam Nederlands beste golfer een demonstratie geven in de bad plaats. „Dat is echt schitterend", realiseerde Van de Poel zich. „Maar het is natuurlijk ook niet niks. Er zijn maar weinig golf clubs die honderd jaar bestaan. Via contacten binnen de club heb ben we zijn komst kunnen rege len." Onder toeziend oog van zo'n drie honderd mensen zette Luiten voor het eerst sinds lange tijd weer voetstappen op Zeeuwse bo dem. „Ik kom niet vaak in Zee land", vertelde hij. „Maar op deze baan ben ik al wel eens eerder ge weest, al is dat al zeker tien jaar terug. Ik kan me dat ook niet meer heel goed herinneren." Nadat een uiterst relaxte Luiten binnen kennis had gemaakt met het aanwezige publiek verplaat ste de menigte zich naar de baan, die er perfect bij lag. Arjen Bosschaart, hoofdgreenkeeper van de Walcherse baan, was daarvoor verantwoordelijk. „We hebben met de baan als het wa re naar deze dag toe proberen te werken en volgens mij is dat aar dig gelukt", vond hij. „Ik ben vanochtend iets eerder opge staan dan normaal, want dit is toch wel speciaal. We hebben de bunkers ook nog eens extra aan geharkt." Samen met nog drie andere gol fers, onder wie twee jeugdleden, werkte Luiten de negen holes van de Domburgse baan af. Een van die jeugdleden was de vijf tienjarige Juno Berveling. „Ik was de hele week al een beetje zenuw achtig" sprak ze. „Maar ik had er ook erg veel zin in. Die zenuwen komen vooral door het grote pu bliek, want dat heb ik nog niet eerder meegemaakt." SINT PETERSBURG GOES NIEUWKUIJK DEN HELDER LEWEDORP door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Een ronde voor het einde van de competitie werd het team van Bevelandse Tafelrid ders kampioen in de vierde divisie driebanden groot en promoveerde naar de derde divisie. In die derde divisie speelde De Stene Brug ge lijk tegen Bottles/De Parel en ver loor 's Lands Welvaren. door Arwin Willemsen DOMBURG - Om één uur zou hij er zijn, maar hij was er nog niet. Waar bleef hij nou toch? Het werd kwart over één, maar nog steeds was Joost Luiten nergens te bekennen. „Joost is nog aan het lunchen, hij komt er zo aan", vertelde Tom van de Poel, voorzitter van de Domburgsche Golfclub. „Daar is-ie! Daar is-iel", klonk het een kwartier later.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50