Hoek toont zich ware kampioen SSiVdkhS) Arnemuiden blij ft op titelkoers HOOFDKLASSE ZATERDAG 44 SPORT Dangelo Martien naar Kloetinge Hoofdklasser kan nacompetitie nauwelijks nog ontlopen na 1 -1 -gelijkspel tegen XerxesDZB. voor Zaamslag Trainer Kenny Verhoene was na afloop een tevreden man. De scherpte was er ook in de 24e competitiewedstrijd, „We hebben onze sportieve plicht gedaan", KARAKTERISTIEK stelde hij. „Ik ben trots op mijn ploeg. We zijn natuurlijk al kam pioen, maar de wedstrijden die we nog hebben, willen we ook winnen." In de eerste helft had Hoek moei te met de thuisclub, die met lef speelde en de opbouw in een vroeg stadium verstoorde. In de 39e minuut kreeg Jodan Boys loon naar werken en liet Jeroen Borsboom de 1-0 aantekenen. Hoek was ook enkele keren drei gend, maar de eindpass was slecht verzorgd. Dat veranderde meteen na rust, ook al omdat Ver hoene in tactisch opzicht enkele omzettingen deed. Achterin ging hij met drie verdedigers spelen, het middenveld kreeg een extra injectie en voorin werden twee aanvallers geposteerd. In plaats van 4-3-3 werd het systeem 3-5-2. Die tactiek wierp zijn vruchten af. In een tijdsbestek van acht mi nuten (47e, 51e en 55e) zette Hoek de wedstrijd op zijn kop. Guillau me Clinckemaillie zorgde voor de 1-1 en 1-3, Kyle Doesburg was ver antwoordelijk voor de 1-2. Jodan Boy spartelde hierna nog even te gen, kwam in de 65e minuut via Borsboom terug tot 2-3, maar het slotakkoord was voor Hoek. Kyle Doesburg bepaalde in de 74e mi nuut de eindstand op 2-4. „Het be tekent dat de spelers ook komen de week maar één keer hoeven te trainen", zei Verhoene. „Dat is de afspraak die we hebben gemaakt na het behalen van de titel. Zo lang we blijven winnen, trainen we nog maar één keer." KLOETINGE - Dangelo Martien en Urvin van Hekelen komen vol gend voetbalseizoen uit voor Kloe tinge. De Bevelandse hoofdklas ser maakte dat zaterdagmiddag bekend. Dangelo Martien komt over van zondag-hoofdklasser Goes, Van Hekelen is afkomstig van zater dag-hoofdklasser Hoek. Met de komst van Martien en Van Heke len komt het aantal nieuwe spe lers van Kloetinge uit op drie. Vo rige week legde de zater dag-hoofdklasser Yves Nyemb vast. De door blessures geplaagde aanvaller komt over van hoofd klasser Hoek. KLOETINGE - Maarten van Rosevelt schopte een krat bidons omver, Michel Maaskant en Daan Esser la gen languit op het veld, het hoofd vertwijfeld tussen de handen. Het gelijkspel (1-1) tegen XerxesDZB kwam in het Kloetinge-kamp za terdag als een mokerslag aan. De ontgoocheling over de gemis- KARAKTERISTiEK te kansen en de schlemielige ma nier waarop de tegengoal was geïncasseerd, zorgde in de kleed kamer voor een groot contrast. De ijzige stilte werd daar geregeld doorbroken door met stemverhef fing geventileerde uitingen van ongeloof en onvermogen. Met nog twee duels voor de boeg kan Kloetinge zich in de hoofd klasse zo goed als zeker opmaken voor de nacompetitie. De Bevelan ders zagen door het gelijkspel het winnende 's-Gravenzande verder weglopen. Het gat met de Zuid-Hollanders en Jodan Boys bedraagt nu vijf punten. Slechts een geboren optimist zet te na afloop van de teleurstellen de puntendeling zijn geld nog op direct lijfsbehoud voor de forma tie van Diederik Hiensch. „Je kunt er veel berekeningen op los laten, maar we zullen zelf twee keer moeten winnen", zei de trai ner. „En dan nog mogen andere ploegen geen punt pakken." Kloetinge speelde ruim een half uur met een man minder, domi neerde niettemin tegen een ploeg die drie keer op rij had gewon nen, maar deed zichzelf in een ui terst aantrekkelijk duel tekort. Net als alle voorgaande ontmoe tingen slaagden de Bevelanders er niet in om XerxesDZB op eigen veld te verslaan. „Als er één gele genheid is geweest, dan was het vandaag wel", beaamde de trai ner. „Zo is het al zo vaak geweest dit seizoen. We hebben gestreden voor wat we waard waren, maar onszelf niet beloond. Het waren geen halve kansen hè?" Daan Esser sprak van een decep tie. „Je kunt uiteindelijk de con clusie trekken dat je terecht na competitie moet spelen. Het is ook een kwaliteit om die bal bin- ZAAMSLAG - Zaamslag kan recht streekse handhaving vergeten na het 2-2-gelijkspel tegen Nieuw-Lekkerland in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Nacompetitie is nu het hoogst haalbare, maar ook dat is hoogst onzeker geworden doordat con current Zuidland gisteren met 1-2 won bij Heerjansdam. Zaamslag opende zaterdag sterk. Jordy Bakker opende na zes minu ten de score, maar nog voor rust was de voorsprong omgeturnd tot een achterstand via Gavir Breidel en Ard Hartman. In de laatste mi nuut maakte Peter Dieleman als nog gelijk. Met nog twee duels voor de boeg heeft Zaamslag drie punten ach terstand op nummer twaalf De Zwerver (dat ook een beter doel saldo heeft) en vier op nummer elf Zuidland. Oostkapelle-De Noormannen 2-0: Voor rust drong Oostkapelle al aan maar werd er niet gescoord. Na een uur speelde Arjen Patten- ier zich vrij en schoot in de korte hoek de 1-0 binnen. De definitie ve beslissing viel pal voor tijd. Na een voorzet van Rens Maljers kwam de bal voor de voeten van Pattenier, die er 2-0 van maakte. Walcheren-Spui 9-0: Een waar doelpuntenfestijn in Vlissingen. Bij rust leidde de ploeg van trai ner Marco Schroevers al met 4-0. Voor de Vlissingse ploeg scoor den Bart Chermin (1-0, 3-0, 4-0 en 5-0) en Steve Schalkwijk (6-0, 7-0, 8-0 en 9-0) elk vier keer. Tim Smulders zorgde tussendoor op fraaie wijze voor de 2-0. DFS-Veere 0-1: Een duel waarin Veere het meest gelukkig was. De doelmannen - Natu (DFS) en Alex Bakker (Veere) - vertolkten een hoofdrol. De eerste helft was Veere de bovenliggende partij en na de pauze was het andersom. In de 73e minuut viel de enige goal toen Robin de Rijke uit een vrije trap over de muur doel trof. VCK-Arnemuiden 1-3: Een ver diende zege. Arnemuiden heerste voor rust en kwam via Michel van de Ketterij op voorsprong. Nog voor het verstrijken van de eerste helft stond het door treffers van Thijs Roovers en Leon van Belzen II al op 0-3. Na rust zakte Arne muiden terug en kwam VCK be ter in het duel. Yorben Weststrate zorgde voor 1-3. Domburg-Nieuwland 4-3: Uit een corner van Robin Geelen kop te Martijn Minderhoud voor rust de 1-0 binnen. In de 55e minuut kwam Nieuwland via Michael van der Schoor langszij. Op aange ven van Chiel Maranus maakte Wouter de Visser er 2-1 van en in de 76e minuut zorgde Geelen met zijn eerste seizoenstreffer voor de 3-1- Via Richard van der Schoor kwam Nieuwland terug in de wedstrijd en in de 88e minuut scoorde Walter de Keuning de 3-3. Vier minuten in blessuretijd pakte Domburg via invaller San- der Willemse toch de volle winst. FC Axel-Nieuwdorp 1-2: Een mooie wedstrijd met een verdien de winnaar. Na een prima aanv?' zorgde Janick van As namens Nieuwdorp al na negen minuten voor de openingstreffer. FC Axel kwam na rust langszij toen Den- nie le Feber scoorde uit een voor zet van de rechterflank. Balverlies van Wouter Boeije leidde de win nende treffer van Nieuwdorp in. In de 67e minuut bezorgde Van As met zijn tweede treffer Nieuw dorp drie punten. Heinkenszand-MZC'11 0-6: Op de uitslag viel niets aan te mer ken. Ramon Janson zorgde al in de openingsminuut, na een pass van Sven Heijboer, voor de 0-1. Het duurde tot de 50e minuut voordat MZC'11 via Janson op nieuw scoorde en uit een voorzet van Elmar Verhage maakte Janson er in de 53e minuut ook 0-3 van. Arne Holm tilde de stand met twee goals naar 0-5 en met zijn vierde goal van de middag bepaal de Janson de eindstand op 0-6. door Jan Dagevos GOUDA - Hoe zou Hoek zich een week na het veroveren van de titel in de hoofdklasse B van het zater dagvoetbal manifesteren? Zou de ploeg zich nogmaals kunnen opla den of zou de voet van het gaspe daal gaan? Het werd het eerste. De Zeeuws-Vlaamse ploeg toonde zich zaterdag in Gouda een ware kampioen en versloeg na een ster ke tweede helft Jodan Boys: 2-4. Jodan Boys-Hoek 2-4 (1-0). 39. Jeroen Borsboom 1-0,47. Guillau- me Clinckemaillie 1-1,51. Kyle Doesburg 1-2, 55. Guillaume Clin ckemaillie 1-3, 65. Jeroen Bors boom 2-3, 74. Kyle Doesburg 2-4. Scheidsrechter: R. C. L van de Wie len (Veenendaal). Gele kaart: Mark Veerman (Jodan Boys). Aan tal toeschouwers: 400. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Thomas van den Houten; Gert-Jan van Leiden, Bir- gen Martens (46. Lionel Fitsch), Ibrahim Eryürük; Gilles Pottie (46. Hakim Boucheta), Kyle Doesburg en Guillaume Clinckemaillie (65. Nick de Groote). Papieren kans rest door Peter van Kouteren Kloetinge-XerxesDZB 1-1 (1-0). 8. Michel Maaskant 1-0, 79. Miquel Claudio Lopes-Silva 1-1. Scheids rechter: M. Dubbeld (Barend- recht). Rode kaart: 54. Aart Veld hof (Kloetinge). Gele kaart: Nicky Walbeek (XerxesDZB), Daan Esser (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 275. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Ruben Hollemans, Michel Maaskant, Maarten van Rosevelt (84. Timo Jansen); Aart Veldhof, Wouter de Craene (68. Bert den Hamer), Remco van Tig- gele; Mark Schuit (72. Jason Tjien Fooh), Daan Esser, Bart Deprez. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - De bovenste vier ploegen maakten geen fout in de derde klasse A van het zaterdag voetbal. Koploper Arnemuiden won met 3-1 bij VCK, MZC'11 klop te Heinkenszand op Bevelandse bo dem met 6-0, Nieuwdorp boekte een knappe 2-1-zege bij FC Axel en Oostkapelle zette De Noormannen met 2-0 opzij. Spui degradeerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44