Vink kansloos op EK Zeeuws-Vlaamse drifters gooien hoge ogen op Nürburgring Nederlanders komen ™ner en Jan!*" niet in het stuk voor SSZIT"^ SPORT 43 L Bij driften probeert de bestuurder de auto in een vloeiende zijdeling se beweging door de bocht te stu ren. Verbraeken (38) wist zich als eer ste te kwalificeren met een totaal van 94 punten. Van Goethem (18) reed zijn eerste wedstrijd op de Müllenbachschleife en wist zich met 85 punten verrassend te plaat sen bij de eerste vijftien. Het tota le internationale deelnemersveld bestond uit zo'n zeventig drifters. Verbraeken, lid van het Fal- ken-driftteam, werd uiteindelijk vijfde. Problemen met de koppe ling van zijn BMW e30 speelden hem parten. Van Goethem noteer de met zijn Nissan Skyline een verdienstelijke zeventiende plaats. Voor een volle tribune met zicht op de Schumacher-S bocht, drift- te de Duitser Markus Müller in zijn BWM e36 naar de eerste plaats. De Nürburgring Drift Cup telt dit jaar nog drie rondes voor dat de kampioen gekroond wordt. Verbraeken, voormalig Duits kam pioen driften, heeft nog uitzicht op de titel. Vink bleek tegen het geweld van een Turk, Spanjaarden en Fransen tekort te komen. Zijn eerste partij in de poulefase gaf al een beeld van de krachtsverhoudingen. Van de latere kampioen Montes werd met 6-25 verloren in slechts elf beurten. Zijn twee partij tegen de Tsjech Kozak ging verloren met 17-25 in veertig en zijn laatste op treden met 16-25 tegen de Turk Berkay Karakurt in 22 beurten. Ka- rakurt reikte tot de halve finale. De vorige keer in Rio vlogen er allemaal vliegtui gen heel laag over. Dan is er opeens wind, zie je allemaal tornadootjes en weet je niet wat er gaat gebeuren." Windsurfer Dorian van Rijsselberghe in Trouw. „Ik sta er anders in dan veel andere jongens. Wielrennen is geen laatste houvast. Ik zie mezelf ook gewoon stude ren en een ander bestaan opbouwen. Daarmee zou ik echt helemaal geen moeite hebben." Wielrenner Tom Dumoulin in de Volks krant. „Ik heb op zijn leeftijd hetzelfde gehad. Door alle stress en een enorm verwachtingspatroon sloeg ook mijn hart op hol. Kreeg ik mijn hartslag niet meer omlaag. Ik dacht dat ik dood ging." Voormalig wielrenner Michael Boogerd in het Algemeen Dagblad over zijn voormalig teamgenoot Robert Gesink, die kampt met hartritmestoornissen. „Als ik weg ben, mis ik mijn gezin ook. Daarom heb ik me voorgenomen dat wanneer ik niet thuis ben, het de moeite waard moet zijn om weg te zijn." Wielrenner Tom-Jelte Slagter. „Ik kan uitstekend zonder. Waar gebruik jij je pink voor? Ik heb nooit het idee dat ik dat ding mis. ]a, bij het in mijn neus pulken misschien." PEC Zwolle-doelman Diederik Boer in het Algemeen Dagblad. Hij mist een pink maar heeft daar geel last van. Taco van der Hoorn was de beste landgenoot op plek vijftien en daarmee winnaar van de Ereprijs Adrie de Winter. „Ik had liever ge had dat er vijf Nederlanders voor me eindigden dan dit", zei de cou reur van Belkin-De Jonge Renner na de finish. „Maar met mijn ei gen prestatie ben ik wel blij. Ze ker als je ziet waar ik vandaan kom. Ik heb zestien maanden geen wedstrijden gereden door een rugblessure." Behalve Van der Hoorn eindigden ook Ricardo van Dongen, Bas Tie- tema, Cees Bol en Tim Kerkhof in het peloton. Het zesde lid van de ploeg, Jaap de Jong, reed de wed strijd niet uit en wist niet goed waar hij dat aan te danken had. „Ik voelde me niet super, maar ook niet slecht. Op de een of ande re manier ging het gewoon niet. Dat is wel frustrerend." „Ik hoop dat dit in ieder geval een wijze les is geweest", zei bonds coach Frank Pennings. „Ik ben te leurgesteld dat we niemand mee hadden in de kopgroep. Het zijn nog jonge beloften, maar dit moet beter." GOES - Voorafgaand aan de finish van de ZLM tour werden voor het eerst afwachtingswedstrijden ge houden. Rens Tulner uit Lex- mond won bij de nieuwelingen. Hij bleef Wout van Elzakker en Jarno Mobach voor. Bij de Amateurs A pakte Joost Jan sen uit Rotterdam de zege. Maikel Roks en Stefan Laurijssen maak ten het podium compleet. Johan Pemen greep de zege bij de Amateurs 40+. Ruud Havermans werd tweede en Niky Deijkers derde. Wim Oosse en Jan-Kees Goos- sens wonnen respectievelijk bij de S/P Categorie en de Amateurs D. „Hij heeft al zes keepers gek gemaakt. En dat gaat nog steeds door. Als Van Gaal straks echt Kenneth Vermeer mee neemt naar het WK in Brazilië, dan is dat een vernedering voor alle keepers in Nederland." Oud-doelman Piet Schrijvers in NRC Han delsblad. „Als speler van ADO mag je nooit het verwijt krij gen datje niet alles geeft. Dat kun je jezelf gewoon niet permitteren." ADO-trainer Henk Fraser in Voetbal International. tuatie ideaal voor ons. De ploeglei der zei dat we vol voor mij moes ten rijden als het een sprint werd. En dat gebeurde ook. Ik ben Loic en Mare enorm dankbaar. Het is schitterend dat ik het afmaak." Even bestond bij het publiek de vrees dat nummer twee Schmidt er zo doorheen zat dat hij zijn prijs niet meer in ontvangst wil de nemen. Want waar bleef de jonge Deen nou toch bij de po diumceremonie? De ceremonie volgorde werd helemaal om ge gooid, maar uiteindelijk kwam hij daar dan toch. „Pretty much satis fied", waren zijn eerste woorden na het in ontvangst nemen van de bloemen en de kussen. „Ik be sef dat ik heel dicht bij de zege was. In de laatste bocht dacht ik dat ik zou winnen. Maar ik heb al les gegeven en meer kon ik niet doen. I was just a bit unlucky." DINSDAG 22 APRIL 2014 i inZLMtour NÜRBURG - Driftcoureurs Lars Ver- braeken uit Sint Jansteen en Rick van Goethem uit Hulst hebben af gelopen Paasweekend hoge ogen gegooid tijdens de Nürburgring Drift Cup. ZEVENBERGEN - Michael Vink uit Groede is op het EK driebanden groot voor spelers onder 21 jaar vijftiende geworden. De titel ging naar de Spanjaard Antonio Montes, voor de Fransman Adriën Tachoire. door Arwin Willemsen GOES - De Nederlandse ploeg stel de zaterdag teleur bij de ZLM tour. Het zestal liet de Zeeuwse menigte geen moment denken aan een Ne derlandse opvolger van Yoeri Ha vik. aald en gaat als winnaar over de streep van de ZLM tour. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43