Turnschool Zeeland en Delta Sport willen door samenwerking hogerop De Fransman Boudat wint de ZLM tour. Zijn landgenoot Mare Sarreau maakt feest compleet. 42 SPORT „Tijdens dit toernooi kunnen we aan het eigen publiek laten zien welk niveau we hebben. Daarover ben ik tevreden", vertelde MTV Middelburg-trainer Jeannot Stroosnijder tijdens het Zeeuws kampioenschap turnen in de Vlis- singse sporthal Baskensburg. „Als ik zie dat sommige vrouwen van onze club kwart- en halve finales halen in de eerste divisie, dan word ik daar vrolijk van." Koos Hamels van Turnschool Zee land zag dat anders. Hamels is sinds de oprichting actief bij de vereniging. Hij streeft naar het hoogst haalbare en dat is in Neder land de eredivisie. Momenteel is er geen Zeeuwse actief op het hoogste niveau. „Bij de junioren én senioren hebben we niemand die de stap kan maken. Bij de jeugd wel. Dat heeft met de lich ting te maken en de middelen die we ter beschikking hebben." Hamels is van mening dat er tot op zekere hoogte topsport in Zee land gecreëerd kan worden. „Op het gebied van talentontwikke ling valt er nog veel te winnen. Er lopen talenten rond, maar je moet weten waar ze zitten. Dan kun je ze in een vroeg stadium de trai ning bieden die ze nodig hebben, zodat ze geen achterstand op lopen. De vraag luidt dan: hoe krijgen we het talent bij elkaar?" Samenwerking is volgens Hamels het toverwoord. „Wij gaan ons daar in ieder geval hard voor ma ken." Deze week gaan Turnschool Zee land en Delta Sport met elkaar in gesprek. „We hebben de ambitie om met onze vereniging richting de eerste divisie te gaan", zei Jutta Padmos, trainster bij Delta Sport. „Volgend seizoen beschikken we over een nieuwe hal in Zierikzee, terwijl Turnschool Zeeland de kennis in huis heeft. Door onze krachten te bundelen, hopen we de kwaliteit van het turnen in Zeeland te vergroten." Hoe de plannen eruit gaan zien, kan Hamels nog niet zeggen. „Er is nog niets concreet, maar we ho pen voor komend seizoen al iets op poten te hebben." Hamels hoopt dat meerdere vere nigingen zich zullen aansluiten. „We gaan eerst met Delta Sport in overleg, omdat wij redelijk op dezelfde golflengte zitten. We hebben de intentie om het zo breed mogelijk op te pakken." Ongeveer tien jaar geleden werd er ook al eens een samenwerkings verband voorgesteld, maar dat: mislukte. MTV Middelburg staat niet per definitie onwelwillend te genover een samenwerking, maar voor de vereniging is het niet noodzakelijk. „We zijn tevreden zoals het nu gaat", stelde Stroosnijder. „We be kijken elk jaar wat het beste bij onze turnsters past. Wij houden ons niet bezig met een langeter- mijnvisie. Hoe groot is de kans nou dat je de top haalt? Je kunt be ter elk jaar plezier beleven aan je sport, dan dat je ergens naartoe werkt wat niet blijkt te lukken." Wendy Goedegebure van TXirn- school Zeeland kroonde zich za terdag tot Zeeuws kampioene. Sa vannah Poppe (MTV Middelburg) werd tweede en Kelly Goedegebu re (Turnschool Zeeland) eindigde op de derde plaats. Goedegebure begon met een achterstand op sprong, maar pakte op de brug de leiding. Op de vloer, het laatste onderdeel, was ze opnieuw de bes te, waardoor ïe de overwinning veiligstelde. GOES - Wereldkampioen op de baan is Thomas Boudat al, maar hij wil het ook op de weg laten zien. Zaterdag slaagde de twintig jarige Fransman daar met verve in; hij won de negentiende editie van de ZLM tour in Goes. „Dit is mijn mooiste zege op de weg tot nu toe", sprak hij na afloop. „Vol gend jaar wil ik prof worden, dit is een goede stap in de juiste rich ting." Boudat profiteerde tijdens de der de race van de UCI Nations Cup, een serie wedstrijden voor ren ners onder 23 jaar, van de Franse overmacht in de kopgroep. Drie renners uit dat land maakten deel uit van de kopgroep van tien. De wereldkampioen omnium ver wees de Deen Mads Würtz Schmidt naar plaats twee. Mare Sarreau, landgenoot van Boudat, werd derde. Exact vier uur daarvoor vertrok de meute op de Grote Markt in Goes voor een race over ruim 177 kilometer. Onder invloed van de wind scheurde het peloton al snel in stukken, maar telkens kwam het ook weer bij elkaar. Pas op de Philipsdam werd het echt uiteen getrokken. Een groep van 21 man kwam voorop, met ondermeer de Nederlanders Cees Bol, Ricardo van Dongen en Taco van der Hoorn. Op zo'n 85 kilometer voor de fi nish, ter hoogte van de kasseien- strook bij de Hoogerwaardpolder, sloten 23 man aan en werd het was rustiger. Vijf man maakten gebruik van deze 'status quo' en slopen er van tussen, onder hen de Fransman Loic Chetout. Het vijftal werkte echter niet goed samen en werd bij het bin nenrijden van Wemeldinge, op zo'n veertig kilometer van de fi nish, gegrepen. Maar meteen diende zich daar een nieuwe ontsnapping aan. Een groep van tien coureurs reed weg. Chetout was daar andermaal bij. Hij kreeg gezelschap van zijn land genoten Boudat en Sarreau. Ook de Deen Schmidt en de Rus Evge- nii Shalunov waren onderdeel van de nieuwe kopgroep. De tien draaiden goed rond en pakten al snel een halve minuut op het peloton. Onder impuls van onder meer de Nederlandse ploeg, die de slag gemist had, pro beerde het peloton dichterbij te komen, maar daar slaagde het niet in. Al gauw werd duidelijk dat de winnaar vooraan zat. In de laatste kilometers bestook ten de koplopers elkaar met de marrages. Niemand slaagde erin om weg te rijden, totdat de Deen Schmidt het in de slotkilometer solo probeerde. De voormalig we reldkampioen tijdrijden bij de ju nioren (2011) rook de zege, maar in de achtervolging haalde Sarreau alles uit de kast om zijn landgenoot Boudat bij Schmidt te brengen. Metertje voor metertje kwam het Franse duo dichterbij en in de slotmeters passeerde Bou dat Schmidt alsnog. Tot zijn eigen verbazing zo bleek later. „Ik dacht dat Schmidt het zou halen, maar hij viel stil. We zaten met drie man voorin en daarmee was de si- Fransen heersen door Arwin Willemsen I Savannah Poppe namens het Middelburgse MTV in actie op de brug. foto Ruben Oreel door Len Wolters VLISSINGEN - Op het Zeeuws kam pioenschap turnen in Vlissingen werd een aardig beeld geschetst van het niveau van de tyrnsport in de provincie. Er werd een meer dan behoorlijk niveau aangetikt, maar de eredivisie is vooralsnog on grijpbaar. De Fransman Thomas Baudet heeft de Deen Mads Würtz Schmidt achterhaald Taco van der Hoorn (midden) trotseert de wind op de Kattendijksedijk. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42