'Medisch gezien is het allemaal prima verlopen' Van den Hengel wil WK marathon in Zeeland MARATHON VAN ZEEUWS-VLAANDEREN 34 SPORT Buurtschap loopt uit voor de doorkomst van de marathon. Ook in Hulst en Terneuzen is het een drukte van belang. Dat van den Hengel de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen zou gaan winnen stond eigenlijk op voor hand al vast, de vraag Was vooral in welke tijd ze dat zou gaan doen. „Of er hadden nog een paar snelle Belgische dames aan de start moeten staan, maar dat was niet het geval." Met 3-04-35 uur verpulverde de Nijkerkse het parkoersrecord, dat tot zaterdag in handen was van Leonie Ton, de enige andere da me die zowel de Kustmarathon als Zeeuws-Vlaanderen op haar palmares heeft staan. „Ik vond het jammer dat er zo weinig tegen stand was", zei Van den Hengel na afloop. „Het is leuk om te win- nen, maar ik had gehoopt op iets meer strijd." Van den Hengel werd in 2011 al ge vraagd om een keer mee te lopen in Zeeuws-Vlaanderen. „Ik heb dat toen beloofd en nu was het eindelijk zover." Haar titel zal ze volgend jaar waar schijnlijk niet verdedigen. „Ik wil graag de Boston Marathon een keer lopen en die is in dezelfde pe riode. Ik moet echter nog wel in geloot worden." Deelname aan die andere Zeeuwse marathon, die ze al twee keer won, sloot ze niet uit. „Het zou zomaar kun nen." Op bijna twintig minuten achter stand legde Rianne Kremers uit Gorinchem beslag op plek twee, Ingrid IJsebaert was op plek drie de beste Zeeuwse. Rian Flikweert uit Middelburg werd vierde en was tevens snelste bij de Vrou wen 50. Daarnee was ze zeer te vreden. „Ik heb niet naar andere dames gekeken, ik wilde rond de 3.30 en 3.35 uur lopen en dat is bijna gelukt. Ik ben zeer tevre den." Aan de Eglantiersweg in Magrette loopt te gen de klok van één uur de spanning op. „Ze komen er zo aan hoor", roept de voorfietser, ter wijl hij door de Zeeuws-Vlaamse buurtschap sjeest. De bewoners trekken snel een flesje bier open, het opgetrommelde dweilorkest Termenieke uit Hulst zet een vro lijk deuntje in en er wordt nog even geposeerd voor een foto in de krant. In misschien wel het kleinste plaatsje van de marathon route houden ze wel van een groots feestje. „We helpen elke deelnemer naar de finish", vertelt Marjolein de Fe- ijter wijzend naar twee rollators die opgesteld staan aan het begin van de buurtschap. De begeleiden de tekst is veelzeggend. „Als je niet meer kan, pak deze dan." In Magrette gaat het op deze zonni ge zaterdagmiddag niet over snel le tijden of parkoersrecords. „Ie dereen is hier even belangrijk, we juichen voor iedereen die langs komt." Sébastièn Schletterer is de eerste die passeert. Daarna volgt Huub van Noorden. Als de toe schouwers zijn naam krijgen inge fluisterd, wordt een massaal „hup Huuuuuuuuub" ingezet. „Waar beginnen ze aan hé?", vraagt De Feijter zich af „Je moet er maar zin in hebben, 42 kilometer. Ik loop zelf ook wel eens een rondje maar kom nooit verder dan Scha penbout." Het is alweer het derde jaar dat de marathon Magrette aandoet en dat zullen de deelnemers weten. Er is een speciale boog opge bouwd, met stiekem een beetje re clame, en overal hangen spandoe ken en vlaggen. „We zijn gistera vond al begonnen met feesten", vertelt De Feijter lachend, die. voor deze gelegenheid met de kof fie rondgaat en alle marathonkij kers in de buurtschap een bakkie aanbiedt. De relaxte sfeer in Magrette staat symbool voor de hele marathon. In Hulst is dat eerder op de dag niet anders. In tegenstelling tot een jaar eerder moet het vesting stadje het dit jaar met de start doen in plaats van de finish. Aan de publieke belangstelling is dat nauwelijks te merken. Het pu bliek, naar schatting zo'n tweedui zend man, staat rijen dik opge steld als 650 lopers op punt van „Die deelneemster was vergeten een pilletje in te nemen, waar door haar hartslag wat onregelma tig werd", legde ronde-arts Joost Warringa uit. „We hebben haar even bekeken en ze heeft alsnog haar medicijn genomen. Daarna kon ze gewoon vertrekken. Het viel wel mee." De tien-kilometerloopster was niet de enige bezoeker van de EH- BO-tent. Een deelnemer aan de marathon lag ruim een half uur onder een warmhouddeken. „Hij had wat onderkoelingsverschijnse- len. We hebben hem wat laten drinken en op temperatuur laten komen. Alle vitale functies werk ten nog goed, dus dan is er verder niets aan de hand. Die man kon daarna ook zijn dag vervolgen", al dus Warringa. Toch werd na een uur of drie in de middag de hulppost vaker door lopers bezocht. „Er waren wat lopers met krampen, en hier of daar hadden mensen een blaar tje. Verder was er nog een deelne mer gevallen en één persoon had een enkelblessure." De dienstdoende arts was tevre den. „Medisch gezien is het alle maal prima verlopen, er waren niet echt veel problemen." TEjyZ* SjpH* 'i~~ j door Maurice Steketee TERNEUZEN - Drie op drie. Drie keer stond llonka van den Hengel aan de start van een Zeeuwse ma rathon en drie keer won ze. Het bracht haar op het volgende idee: „Kunnen ze in Zeeland niet het WK marathon een keer houden?", zei ze na afloop met een knipoog. Magrette door Maurice Steketee door Willem Adriaansens TERNEUZEN - Kort voor de binnen komst van winnaar Sébastièn Schletterer komt een deelneem ster aan de tien kilometer onder luid gejuich over de streep. De vrouw heeft haar handen nog niet naar beneden gedaan of ze wordt door twee EHBO'ers 'ontvoerd' naar de eerstehulptent. 'Hartrit- mestoornissen', zeggen de hulpver leners, en daar gaat de loopster. *.Het winnende team van de estafettemarathon, RKHAV, van links naar rechts: slotloper Rik van Laarhoven, starter Jos de Feijter, Liam de Mee (derde stuk) en Edwin de la Ruelle, die als tweede liep. foto Camile Schelstraete i® llonka van den Hengel boekt haar derde Zeeuwse zege. foto Camile Schelstraete In Magrette is het twee dagen feest voor de marathon, foto Maurice Steketee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34