SPORT Middelburger loopt twee marathons in zes dagen. In Zeeuws-Vlaanderen wint hij in een nieuw parkoersrecord. Fransen heersen in ZLM tour Vuurwerk schudt PEC Zwolle wakker TERNEUZEN - Een trainer heeft hij niet, er is maar één ding waar Sé bastièn Schletterer tijdens het hardlopen naar luistert: zijn eigen lichaam. „Ik weet zelf precies wat mijn lijf aan kan", zei de 41-jarige Middelburger zaterdagmiddag na zijn overwinning in de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Zes da gen na zijn imponerende mara thonrace in Rotterdam verbeterde Schletterer op de markt van Ter- neuzen ook nog even zijn eigen parkoersrecord naar 2.25.14 uur. „Ja, dit doet me wel wat." Veelzeg gend was dat Schletterer sneller was dan het eerste estafetteteam, met geen kleine jongens van RK- HAV in de gelederen. Schletterer spotte zaterdag met al le hardloopwetten. Waar voor de gemiddelde atleet het afleggen van een marathon al een hele prestatie is en weken herstel voor staat, zo eenvoudig liep de 41-jari- ge Middelburger twee keer de klassieke afstand van 42 kilome ter in zes dagen. Wie dacht dat hij 'Zeeuws-Vlaanderen' op 't gemak je zou afleggen, had het mis. „Ik kon het toch niet laten", zei Schletterer vlak voor de start. „Ik heb wel last van m'n liezen, maar het lichaam is wel gewend aan dit soort afstanden. Ik train daar op." Toch moest de Middelburger na afloop toegeven dat twee mara thons binnen een week niet echt ideaal is. „Het is natuurlijk geen voordeel dat ik vorige week in Rot terdam heb gelopen, want dat is toch een aanslag op je lichaam. Verstandig is het misschien niet, want hier moet ik wel even van herstellen. Ie moet dit niet iedere week doen, maar een keer per jaar kan wel. Ik heb ook de Kustmara- thon en Amsterdam wel eens ach ter elkaar gelopen, maar daar zat dan een paar weken tussen en dat is beter te doen." In de schaduw van Schletterer leverde Erwin Har mes eveneens een opmerkelijke prestatie. Ook hij voltooide zes da gen eerder de marathon van Rot terdam. Op Zeeuws-Vlaamse bo dem zat de Middelburger maar ze ventien seconden boven de tijd die hij daar liep. Of het gezond is om twee marathons te lopen in een week? Harmes hoefde er niet lang over na te denken. „Ik lijk wel gek", was zijn eerste reactie. „Op 't werk ben ik door verschil lende mensen gewaarschuwd. Ook vrienden zeiden dat het slecht voor me zou zijn." De at leet van Dynamica zag het zelf echter anders. „Het zou wel eens een voordeel kunnen zijn dat ik vorige week ook 42 kilometer heb gelopen." Harmes kreeg bijval van Huub van Noorden, de num mer drie van de wedstrijd en Remy Vasseur, die zesde werd. „Het kan makkelijk hoor", zei Van Noorden na afloop. „Wij lo pen maar zo'n tweeënhalf uur hé. Kijk maar eens naar wielrenners, die leveren veel langer een inspan ning en zitten uren op de fiets." Vasseur: „Deze jongens hebben een bepaalde hardheid. Je moet niet vergeten dat ze soms ook veertig kilometer lopen tijdens een training. Alleen in een wed strijd gaat het wel wat harder." Voor Van Noorden zijn wedstrij den over 42 kilometer eigenlijk maar kinderspel. Over drie weken loopt de Goesenaar de Transvulca- niatrail over 83 kilometer op La Palma. „Maar dat kun je niet ver gelijken met deze marathon. In die trail haal je misschien een snelheid van twaalf kilometer per uur, vandaag ging het allemaal een stuk harder." Van Noorden verbeterde zaterdag zijn persoon lijk record op de marathon en lag bijna twee derde van de race een zaam op kop. Voor die inspanning moest hij in de slotfase de tol be talen. Op de vraag van speaker Fred Rabout bij de finish hoe hij zich voelde was het antwoord veelzeggend: „Kl*te." Van Noor den, die eigenlijk van plan was om heen en weer van Hulst naar Terneuzen te lopen, maakte de wedstrijd vanaf de eerste kilome ter hard en vloog er vol in. Op zijn schoen had hij zijn gedroom de eindtijd geschreven: 2.30 uur. De eerste 25 kilometer legde de Goesenaar solo af, maar daarna kroop Schletterer als een sluip moordenaar naar zijn prooi toe om niet veel later toe te happen. Ook Harmes liep Van Noorden in de slotfase van de race nog voor bij. Voor Harmes betekende de tweede plek een enorme opluch ting. „Het is bijzonder dat Sébas tièn en ik één en twee zijn gewor den, terwijl we vorige week al zo diep zijn gegaan. Ik ben twee keer vierde geweest in een Zeeuwse marathon en nu sta ik eindelijk op het podium. Ik ben supertrots. Dit belooft wat voor de toe komst." Waar de toekomst van Schletterer eindigt blijft de grote vraag. De Middelburger lijkt in de vorm van z'n leven. Al te ver vooruitkijken doet hij liever niet, wel wil hij zich weer wat meer focussen op de baanatletiek. Zijn coach, zijn lichaam dus, bepaalt uiteindelijk wat hij wel en niet aankan. DINSDAG 22 april 2014 Sébastièn Schletterer komt als eerste aan op de rode loper op de markt van Terneuzen. foto Camile Schelstraete Lichaam is coach van Schletterer door Maurice Steketee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33