tl i li II ZEELAND 23 Drie finalisten in competitie FilmstarZ 2014 Jekkers na reces weer op podium met Van Merwijk Marijn Brouwers werkt in studio Zeelandia aan 'Bon Anniversaire'. MIDDELBURG - Kleinkunstzanger Martijn Brouwers werkt deze week in de studio van Theaterproductiehuis Zeelandia in Middelburg aan zijn gloednieuwe pro gramma Bon Anniversaire. Hij gunt het publiek daar vrijdagavond een uniek voorproefje van wat zo'n inspira tie-week heeft opgeleverd. Na afloop kan in informele sfeer worden nage praat. Brouwers leidde vorig jaar het Na zomerzingen op het Abdijplein en deed met zijn succesvolle voorstelling Beste meneer Halsema meerdere malen deze provincie aan. Zijn nieuwe programma is gewijd aan Charles Aznavour die op 22 mei 90 jaar wordt. „Hij koketteerde al tijd een beetje met het feit dat hij in zes talen zong, maar deed dat dus nooit in het Nederlands", /egt Brouwers. Hij heeft nu bekende nummers van deze le gendarische chansonnier in het Neder lands vertaald en gebundeld op de cd La Bohème die op 16 mei verschijnt met een releaseconcert in het Van Gogh Museum in Amsterdam. „Die cd is net naar de drukker en nu ben ik dus echt toe aan het maken van het theaterprogramma. Het is ontzettend fijn dat ik de kans krijg bij Zeelandia het raamwerk daarvoor te ontwikkelen", zegt Brouwers. Vandaag en morgen doet hij dat volledig in z'n eentje, donderdag komt pianist Marc-Peter van Dijk erbij om samen verder te werken. „Pas nadat we vrijdag het eerste resul taat aan het publiek hebben getoond, gaan we er mee naar Ruut Weissman, de regisseur. Hij filtert het materiaal en zorgt ervoor dat ik dicht bij mezelf blijf. Voorafgaand hebben we natuurlijk al wel overleg gehad over de opzet van het programma. Hij bevraagt me wat het uit gangspunt is en bewaakt het proces." Anders dan bij 'Halsema' gaan bij dit Aznavour-project cd en theatervoorstel ling minder hand-in-hand. Vandaar ook de keus voor twee verschillende titels. Het oorspronkelijke idee voor Bon Anni versaire is dat Aznavour de Nederlandse versie van zijn repertoire voor zijn ver jaardag krijgt aangeboden. Het bekende La Bohème is bewust geko zen als titel voor de cd. „Dit chanson geldt als homage aan de kunst in het al gemeen en vooral aan de belle epoque, en daarin dus ook de jaren dat Vincent van Gogh in Parijs verbleef', vertelt Brouwers en hij legt daarmee meteen de link met de plek waar het album wordt gepresenteerd. Bovendien sponsorde het Van Gogh Museum deze cd voor een be langrijk deel. Met dit 'gastproject' van Marijn Brou wers zet Zeelandia een nieuw initiatief in. Onregelmatig zullen ook andere thea termakers de kans krijgen in de studio een aantal dagen te werken en aanslui tend een voorproefje aan een beperkt pu bliek te laten zien. Na Brouwers zal Car- la Hardy te gast zijn met de voorstelling Bach stress op 17 en 18 mei. MIDDELBURG - Stichting Cavak geeft drie amateur-filmmakers de kans deze zomer hun eigen korte film te maken in het kader van de competitie FilmstarZ 2014. De finalisten zijn: Ines den Hol lander met de film Ballenjongens, Elke Verplanke met De Drempel en Lennart Gosman met Ijskoud. De jury bestaande uit Rieks Soe penberg, Escha Tanihatu en Vera en Raimond van Soest roemt de creatieve visie van de regisseurs en de volwassen thema's van hun script. De finalisten krijgen bij het maken van hun films een uitg- beide professionele coaching. De drie korte films gaan begin no vember in Cinecity in Vlissingen gezamenlijk op feestelijke wijze in première. VLISSINGEN - Cabaretier Harrie lek kers heeft na een reces van 12 jaar weer zin het podium op te gaan. Hij doet dat samen met Jeroen van Merwijk, die na 25 jaar optre den geen zin meer heeft om solo verder te gaan. Het tweetal begint voorzichtig in het nieuwe theaterseizoen met een try-out tour langs twintig kleinere theaters verspreid over de provincies op zekere afstand van de Randstad. In die try-out tour doen Jekkers en Van Mer wijk op zaterdag 14 februari 2015 ook het Arsenaaltheater in Vlissin gen aan. Ze zullen met nieuwe liedjes, verhalen en dialogen laten zien wat ze gemeenschappelijk hebben, maar ook waardoor ze zich van elkaar onderscheiden. Het tweetal is lang goed bevriend en koesterde al langer het plan sa men een programma te maken. Revolutionair: traplift met herbruikbare rail! Gratis brochure? 0800-27 40 400 IV' Ja, stuur mij de gratis brochure over trapliften Vrijblijvend thuisadvies? DINSDAG 22 APRIL 2014 Exclusief voorproefje Aznavour door Ali Pankow Vrijdag 25 april, Studio Zeelandia, Hoogstraat 18-20, Middelburg, 20.30 uur. Marijn Brouwers foto Jeroen Luiten Herbruikbare trapliFt Hebt u snel een traplift nodig? Haal dan de Modul in huis en geniet van uw bewegingsvrijheid! De Modul heeft een modulair railsysteem en is daardoor toepasbaar op iedere trap. Hierdoor heeft de Modul de kortste levertijd van alle types, in sommige gevallen kan het al binnen 1 dag! De montage duurt slechts een paar uur. De Modul is door dit unieke railsysteem volledig herbruikbaar. Dat is prettig voor het milieu maarookvoor uw portemonnee. Uw volledige traplift, inclusief rail, heeft immers nog een restwaarde. Molenaar verkoopt als enige leverancier in Nederland dit unieke systeem. De voordelen van een Molenaar traplift Uniek Modulair railsysteem Montage op de trap; geen hakr en breekwerk Korte levertijd, herplaatsing mogelijk Zeer.eenvoudig te bedienen Volledig herbruikbare rail QMevr Dhr Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk17_M1_pzc Wij komen graag bij u thuis langs voor gratis onafhankelijk en vrijblijvend advies. - Bel gratis 0800-27 40 400 en maak een afspraak! Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23