De gestolen kerk maaskant Balletschool in Nieuwe Kerk Roadtrip met 100-jarige staat bol van avonturen WflSSSSSS^M Jabula brengt exotische show 22 ZEELAND reizen Sr Maakt er meer vakantie van. zeeland in de vorige eeuw maaskantreizen.nl VLISSINGEN - In Film by the Sea door het jaar draait maandag 21 april aanvang 20.00 uur in Cineci- ty Terneuzen de '100-jarige man die uit het raam klom en ver dween'. Een dag later wordt de film om 14.00 en 19.30 uur in Cinecity Vlissingen vertoond. Het is een film naar de gelijknamige bestseller van Jonas Jonasson. De hoofdrolspeler Allan geeft zijn le ven een wending tijdens het feest voor zijn honderdste verjaardag. Hij klimt uit het raam en begint aan een roadtrip, waarbij hij van het ene in het andere avontuur te recht komt. De regie is in handen van Felix Herngren. ZIERIKZEE - In de Nieuwe Kerk in Zierikzee geeft Balletschool Prélu de donderdag 24 april een optre den. Het is een voorstelling ter ere van de opening van de Nieu we Kerk. De balletschool heeft een breed repertoire, van klassiek ballet, his torische dans tot 'caractère dans'. Gitarist Dik de Koning begeleidt de dansers. Het optreden begint donderdag om 19.30 uur en duurt ongeveer een uur. Voorafgaand en aanslui tend aan Prélude zal Dansschool Kramer een demonstratie Street- dance, Jazzdance en stijldansen ge ven. VLISSINGEN - De Afrikaanse groep Jabula doet Vlissingen aan. Jabula is een mix van acrobaten, jongleurs, percussionisten, dan sers en zangers. De 28 artiesten worden begeleid door een band. Africa on Tour verbindt een aan tal elementen van de Afrikaanse cultuur met elkaar. Het is een exo tische en ergieke show. Jabula treedt op in de Oude Ma chinefabriek op het Scheldeter- rein in Vissingen. Jabula treedt op van woensdag 30 april tot en met zaterdag 3 mei, tel kens om 20.00 uur. De hal is een uur voor de voorstelling geopend. Zie www.jabula-africa.nl Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lin- denbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De raadkaart van vorige week was een hele moeilijke. Zo blijkt uit het aantal goede inzendingen. Slechts een handvol mensen herkenden de Nieuwe Dorpsstraat - later de Vinkenissestraat - in Rilland. Bram Maljaars uit Middelburg is een van hen. „In het eerste huis links woonde de familie Nieu- wenhuijse; Marien de timmer man. Dan heb ik het over de ja ren vanaf 1970 en later. Hier woonden namelijk mijn schoon ouders! De personen op de foto kunnen we niet herkennen", zegt hij. „De foto is genomen vóór mijn toekomstige vrouw daar vertoefde." Kees Stevense uit Middelburg heeft meer ontdekt over de men sen op de raadkaart. „Op de foto uit circa 1920 staat onder andere gemeenteveldwachter E. Tange. Hij werd in 1913 benoemd tot on bezoldigd rijksveldwachter en kreeg in 1939 eervol ontslag." Nog wat geschiedenis dan: het dorp is gesticht eind 18e eeuw in de Reigersbergsche polder. Ste vense doceert dat het dorp zijn naam ontleent aan het in 1530 verdronken dorp met dezelfde naam, dat ook wel Rietland werd genoemd. Rilland bestond vroeger uit twee delen: Rilland-Maire en Fort Bath. In 1878 zijn ze samenge voegd tot Rilland-Bath. „Het dorp is een echt polderdorp met een opmerkelijk vierkant grondplan", aldus Stevense. „De kerk dateert uit 1928 en kwam in de plaats van de in 1927 gesloopte kerk, die in 1880 van Fort Bath naar Rilland was overgebracht. De Bathsenaren noemden dit de gestolen kerk." Later was deze straat een bedrijvige buurt met onder meer slagerij Poleij, agent schap Erres Radio Lobbezoo en fritesbakker Ots, zegt Stevense. Ook was er een aannemer geves tigd en op het eind van de straat een garage met benzinepomp. Londen Rondreis Bulgarije, Hart van de Balkan Kvarner Rivièra - Opatija/Lovran Rondreis Griekenland Corfu Gegarandeerde busvakanties info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 Nieuwe Dorpstraat - Rilland 011 'a rrH RILLAND - Zo'n 450 mensen vermaakten zich zaterdag bij Dijkrock in Rilland VJC jlddi^LL onder meer met Van Halen Tribute (foto). De blues-Goede Vrijdag trok weinig WzYCycAl bezoek, maar 150 man chillde Eerste Paasdag op de Afterparty. De inschrij- lVIJKlUvlV vjng voor het Open Podium op Dijkrock 2016 is sinds gisteren weer mogelijk op de website www.dijkrock.nl. foto Marcelle Davidse De winnaars van deze week zijn: T. Traas, Rilland; H.M. de Leeuw, Rilland; A. Maljaars, Middelburg. 4 dagen vanaf €199 4-daagse reis per Tpurist-Ciass touringcar, met o.a Windsor en stadstour. Verblijf in hotel nabij centrum op basis van logies met ontbijt, U reist Tourist-Class, Gegarandeerd op: 1 mei e.a. 12 dagen vanaf 799 12-daagSe rondreis per Comfort-Class touring car. met oa. Zagreb, Sofia, Plovdiv. Boedapest en Rila! Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 10 mei e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Moscenice, Poreg, Rovinj. Postojna Krkl Verblijf in hotel op basis van "half- 1 reist Cornfort-Class Gegarandeerd op: 12 mei, 2,16 juni e.a. 15 dagen vanaf 999 15-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met aa. Olympia. Athene. Delphi. Epidaurus. Kalambaka Corfu. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Gegarandeerd op: 17 mei e.a. k Maaskant Reizen organiseert al bijna BOjaar verzorgde busvakanties. ANVR QS/l) /A excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bitna alle reizen ziin «SE SSrt ritS-3 excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22