VS: Mogelijk gifgas gebruikt in Syrië ■■ÜMi Kras Kortingsdagen Toeristen trokken in paasweekend massaal naar de Zeeuwse kust Zoeken tussen de as Gezond Vrouwelijke religieuzen maken vaak maar één slachtoffer. Zaak bewijzen blijkt daardoor moeilijk. Yvonne Kroonenberg duikt in de mantelzorg Walcheren 256e jaargang nr. 94 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Stevige buien mogelijk 17° DINSDAG 22 april 2014 Lichaam is coach van Schletterer VERWOESTEND VUUR Oe wereld is Kras korting p.p door Paul Bots UTRECHT - Klachten over seksueel misbruik door nonnen worden veel minder vaak erkend dan aan tijgingen van misbruik door een priester. Dat blijkt uit cijfers die het Meldpunt Seksueel Misbruik Katholieke Kerk op verzoek van deze krant op een rij heeft gezet. Bij klachten over vrouwelijke reli gieuzen ging het in de meeste ge val len om mishandeling. Vrouwe lijke daders waren vaak veel sadis- tischer. Bij mannelijke ging het puur om de seks, stelt arts Theo Kroon, die de uitspraken van de commissie heeft geanalyseerd. In totaal kreeg de commissie 59 misbruikzaken binnen waarin met naam en toenaam een vrou welijke dader wordt aangewezen, meldt meldpunt-woordvoerder Ben Spekman. Inmiddels zijn 22 van die zaken afgerond. Slechts Korting op alle reizen met vertrek t/m okt. 2014 p Kras.nl/kortingsdagen of bet 0900-9697^ MIDDELBURG - Toeristen uit Duits land, Nederland en België kwamen in het afgelopen weekend massaal naar Zeeland. Hotels en vakantiewoningen aan de kust zaten bijna allemaal vol, meldt VW Zeeland. „Het was een hele goede start van het sei zoen", zegt VW-directeur Pa trick Polie. Ook de campings wa ren druk bezocht: tachtig procent van de kampeerplaatsen aan de kust was bezet. „Dat is een stuk beter dan vorig jaar", zegt Polie. „Toen was het heel koud en was maar 55 procent van de camping plaatsen vol." Meer dan de helft van de bezoekers was Duits. Tien procent kwam uit België. Op de N57 richting Rotterdam en de N59 richting Zierikzee ston den maandagmiddag lange files. O pagina 17: Het seizoen is weer begonnen DESTELLING Ik ben tevreden over de vorming van de nieuwe colleges Reageeroppzc.nl Zie pag. 18 en 19 627 reacties Trouwen is de beste manier om te laten zien datje van elkaar houdt ONEENS 58% acht klagers (36 procent) werden in het gelijk gesteld. Ter vergelij king: bij mannelijke aangeklaag den kreeg het slachtoffer in 68 procent van de gevallen gelijk. „Een verrassend beeld", erkent Spekman. Hij schat dat vrouwelij ke daders vaak maar één slachtof fer hadden. Het bewijs is dan veel moeilijker te vinden. Als meerde re slachtoffers dezelfde dader aan wijzen, verklaart de klachtencom missie de zaak sneller gegrond. Spekman noemt het opvallend dat nonnen in de helft van de ge vallen een mannelijk slachtoffer kozen. Dat moeten erg jonge jon getjes zijn geweest, stelt voorzit ter Guido Klabbers van slachtof ferorganisatie Klokk. Oudere jon gens werden meestal uit preuts heid weggehaald bij de nonnen. In totaal kwamen er de voorbije jaren bijna drieduizend meldin gen binnen van seksueel mis bruik binnen de Rooms-Katholie- ke Kerk. Dat er slechts 59 meldin gen over zusters kwamen, toont volgens Spekman aan dat vrouwe lijke religieuzen niet substantieel veel slachtoffers hebben gemaakt. „Zeker als je dit ook nog eens rela teert aan het aantal religieuzen en het aantal kinderen dat aan hun zorg was toevertrouwd." ©pagina 4 en 5: Jongen moest drie keer per week zuster bevredigen CALOOCAN CITY - Inwoners van de Filipijnse stad Caloocan City zoeken in de as naar wat er over is van hun bezittingen. Een grote brand op paaszondag ver woestte een groot deel van de bebouwing. Het vuur kostte aan één persoon het leven, meer dan duizend families werden gedupeerd, foto HH WASHINGTON - De Verenigde Sta ten hebben aanwijzingen dat in Sy rië giftige chemicaliën zijn ingezet als wapen. Het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken heeft dat maandag bekendgemaakt. Bij de plaats Kfar Zeita in de pro vincie Hama werd deze maand een aanval met chloorgas gemeld. Volgens de Syrische oppositie werd het gas uit helikopters ge gooid. De VS vermoeden dat het inderdaad gaat om chloor, dat in de industrie wordt gebruikt. Vorig jaar augustus kwamen hon derden mensen om het leven bij aanvallen met chemische wapens in de stad Damascus. Editie: vrijuit na klacht Non vaker 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1