ZEELAND Vrouw steekt echtgenoot neer Luchtsteun almanak 17 De Zeeuwse kust stroomde in het paasweekend vol met toeristen. Spitsuur bij het VW-kantoor in Domburg. Exclusief voorproefje Aznavour grandeur van de verfijnde eenvoud DOMBURG - Een tweepersoonska- mer in Domburg of omstreken is zaterdag nauwelijks meer te vin den. De meeste hotels, pensions en bed&breakfasts aan de Zeeuw se kust zijn met Pasen afgeladen met toeristen. Markus Woehrl en Katharina Renz uit Krefeld in Duitsland pro beren het toch. Ze informeren bij het VW-kantoor in Domburg of er nog iets vrij is. „We hadden zin in een spontaan weekendje Zee land", vertellen ze. Nancy Scholten, medewerkster van het VW-kantoor in Dom burg, waagt er een stuk of tien te lefoontjes aan. Helaas, alles zit vol. Alleen als de Duitse gasten drie nachten willen blijven of ac commodatie met halfpension wil len, is er nog een slaapplek be schikbaar. Markus en Katharina moeten uitwijken naar Middel burg. Geen nood. „Alles is hier mooi." Ze zijn niet de enige toeristen die tevergeefs een slaapplek zoeken. „Vanochtend belde iemand vanaf het vliegveld in Duitsland", ver telt Nancy. „Of we nog een vakan tiehuis voor acht personen kon den regelen. Dat gaat nu gewoon niet meer. Alle huizen aan de kust zitten vol." Nancy en haar collega's Lisette de Smit en Carmen Stadhouders heb ben het zaterdag razend druk. „Ik vind het heerlijk", zegt Nancy. „Het seizoen is echt weer begon nen." Toeristen komen af en aan het kantoor binnen en vragen de VW-medewerksters de oren van het hoofd. 'Waar kan ik hier asper ges kopen?', 'hoe kom ik met de bus naar Middelburg?', 'kan ik een tennisbaan reserveren?', 'zijn de winkels in Domburg met Pasen geopend?' Een Duitse dame infor meert naar de mogelijkheden om met 26 personen per openbaar ver voer naar Brugge te reizen. „We krijgen de gekste vragen hier", zegt Carmen. „Afgelopen maan dag vroeg een toerist of ik een kapper wilde regelen, want haar tante had een krulborstel vastge draaid in haar haar en durfde niet over straat. Maar ja, op maandag zijn bijna alle kappers dicht. Uit eindelijk hebben we er eentje ge vonden, in Middelburg. Ze kon er pas om drie uur 's middags te recht." De plattegronden met fietsknoop- punten gaan als warme broodjes over de toonbank. De familie Klein uit Duitsland gebruikt de fietskaart om een mooie route via Oostkapelle uit te stippelen. Ze zijn een week in Zeeland op va kantie. „We houden van de zee, de schone lucht en de mooie res taurants", zegt Vanessa Klein. „We zijn hier al voor de vierde of vijfde keer en komen in de zomer weer terug." De ruzie is volgens de politie ver moedelijk ontstaan doordat de echtelieden onder invloed van al cohol waren. Het geschil liep ken nelijk zo hoog op dat de vrouw haar echtgenoot op een gegeven moment in diens zij stak. Toen de ambulance arriveerde bij de woning, een voormalig café dat dienst doet als opvanghuis voor Oost-Europese arbeiders, hadden andere bewoners de man al eerste hulp verleend. Het slacht offer is voor nadere medische con trole naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Over de ernst van de verwonding(en) is nog niets be kend. De vrouw is door de politie yoor verhoor meegenomen naar het politiecellencomplex Toren- tijd in Middelburg. Zij moest daar maandag met behulp van een tolk een verklaring afleggen aan de re cherche. De plannen van de gemeente Mid delburg om een bedrijventerrein aan te leggen aan de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland kunnen daar op zwaar verzet rekenen. Het dorp ligt al ingeklemd tussen A58 en Vlissingen-Oost en dat vin den ze meer dan genoeg in het dorp. Op de barricades dus. Intussen krij gen de Nieuwlanders luchtsteun bij hun verzet. Een agressieve buizerd valt voorbijgangers aan bij de dijk. Het is onbekend of dit toevallig is, of dat de dorpsvereniging erachter zit. Het laatste zou zo maar kunnen en gezien het onverzettelijke karakter van de dorpelingen kunnen de ge meentebestuurders hun borst nat maken voor wat er nog komt. DINSDAG 22 april 2014 Het seizoen is weer begonnen door Cornelleke Blok Markus Woehrl en Katharina Rens uit Duitsland zijn op de bonnefooi naar Zeeland gekomen en zoeken accommodatie. Ze worden geholpen door Nancy Scholten van WV Domburg. De familie Klein uit Duitsland heeft een fietsknooppuntenkaart aangeschaft. Ze maken een rondje via Oostkapelle. foto's Ruben Oreel HOEDEKENSKERKE - Een 59-jarige man is zondagavond gewond ge raakt bij een uit de hand gelopen echtelijke ruzie in een huis aan de Havenstraat in Hoedekenskerke. Zijn vrouw (51) wordt ervan ver dacht hem te hebben gestoken en is aangehouden. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17