REIZEN 11 De tieners Jildou en Evelyne testen Movie Park en Bobbejaanland. Waar moet je zijn voor de coolste achtbanen en de vetste wildwaterbanen? En welk park scoort op het gebied van veiligheid? De strijd tussen Duitsland en België gaat lang gelijk op... DUITSLAND Gelukkig maar, het is vandaag be wolkt. Pardon? Zijn Jildou (11) en Evelyne (12) dan geen zon- aanbidders? Jazeker wel. Maar zo'n ietwat donkere, verder na genoeg droge dag heeft nu een maal zo zijn voordelen als je een pretpark bezoekt. Het is mede door het weer namelijk relatief rustig in dit sei- zoensopeningsweekeinde in Movie Park. Daardoor hoeven de twee hartsvriendin nen nu nergens langer dan een kwartier te wachten. Sterker nog, in menig attractie kan het duo na de 'finish' gewoon blijven zitten. Voor nóg een speersnelle ronde over het traject, waar afhankelijk van het aantal loopings het gegil van de (vrouwelijke) inzittenden niet van de lucht is. Een bevoorrechte posi tie, beseffen de twee meiden als ze bij een van de achtbanen het bordje passeren met de tekst: vanaf hier 90 minuten wachttijd! Het geeft ze niet alleen de kans op één dag zo veel en zo vaak mogelijk in de schier on eindige reeks van attracties te stappen, ze hebben nu ook mooi de ruimte en de gele genheid op te treden als ervaringsdeskundi ge jury. Jildou en Evelyne formuleren in de auto op weg naar Duitsland zelf gezamen lijk de eisen die ze zullen stellen aan Mo vie Park in Duitsland. Die zullen een dag la ter ook gelden voor het Belgische pretpark Bobbejaanland. De hulp van de twee mee gereisde volwassenen is daarbij goedbe doeld, maar wordt beleefd, doch gedeci deerd afgewimpeld. „Beoordelen of de at tracties spannend zijn? Pfïff... wij vinden er niks spannends aan." Nou vooruit dan, in één achtbaan kregen ze, vanwege de enorm hoge snelheid, wel wat kriebels in de buik. Maar verder? Ach, ze zijn niet zo snel meer van hun stuk te brengen, zijn tenslotte ook al 11 en 12. En dat is ontegenzeggelijk ook een voordeel voor pa en ma. Niet de hele dag meer leu ren met kleine koters die je simpelweg geen moment uit het oog kunt verliezen, maar je regelmatig neervleien op een terras je. Met de afspraak dat het duo dames zich na zo'n drie kwartier, een uur wel weer eens zal melden. Doei, tot straks! I-dé-aal! Intussen bekommeren die tieners zich niet alleen om de vraag in welke attractie nu weer te stappen, maar ook om - jawel - vei ligheid: het eerste en zelfbedachte te beoor delen punt. Movie Park komt er daarbij iets minder goed af dan Bobbejaanland. Waar de Belgen een 9 scoren, moeten de ooster buren het met een 8 doen. „Ze controleren prima", luidt het weloverwogen en deskun dige jurycommentaar. „Maar ze zouden wat meer op lengte moeten letten." Het tweede rapportonderdeel wekt bij het volwassen deel van de delegatie ook al lich te verbazing. Je zou het aan de hand van hun eigen slaapkamers niet bevroeden, maar ze letten dit weekeinde ook op... net heid! En daar slaat het land van Ordnung muÊ sein ongenadig hard terug: een 10, te gen een 8 voor Bobbejaanland. „In Movie Park ruimen steeds veel mensen op. In Bob bejaanland wordt ook opgeruimd en er ligt niet echt veel rommel, maar bijvoorbeeld wel aan de grond vastgeplakte kauwgom." Op vriendelijkheid en klantgerichtheid van de medewerkers scoren beide pretpar ken nagenoeg gelijk: „Een enkeling is wel chagrijnig, maar over het algemeen is ieder een erg aardig." Op het punt 'aantrekkelijk heid en diversiteit van de attracties' ontlo pen Movie Park en Bobbejaanland elkaar ook weinig. Allemaal dikke voldoendes. Omdat twee dagen serieus beoordelen geen sinecure is, willen Jildou en Evelyne zo vlak voor sluitingstijd het hoofd nog even leegmaken in die ene, geweldige at tractie. Mag dat? Dat mag. En vooral: het kan. Want de rijen zijn vandaag niet zo lang. Tja, maar goed dat het bewolkt is... HET JURYRAPPORT 9 9 veer 15 minu ten duurt. www.moviepark- germany.de KRACHT METING Bottrop-Kirchhellen Movie Park ligt in de Duit se plaats Bot trop-Kirchhel len, zo'n 90 ki lometer (uur rijden) vanaf Arnhem. In de loop van dit sei zoen opent in Movie Park een nieuwe at tractie: The lost temple. Het is een avontuurlijke, onderaardse ZATERDAG 19 APRIL 2014 door Bauke Boersma foto's PR Lichtaart Movie Park Veiligheid 8 Netheid 10 Medewerkers 8,5 Attracties Gemiddeld 8,9 Bobbejaanland Veiligheid 9,5 Netheid 8 Medewerkers Attracties 8,5 Gemiddeld 8,75 Bobbejaanland ligt in de Belgische plaats Lichtaart, zo'n 140 kilo meter (1,5 uur rijden) vanaf Arnhem. Bobbejaanland mag zich vanaf dit seizoen de thuishaven van de Smurfen noemen. Daar toe sloot het pretpark een overeenkomst www.bobbejaanland.be met IMPS, dat alle ex ploitatierechten van de Smurfen controleert. „Maar we blijven Bob bejaanland, het is niet de bedoeling dat we Smurfenland worden", zegt algemeen direc teur Roland Kleve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 99