ItS ■nates MMl SPECTRUM 7 tien jaar volgt een benoeming in in een andere, veel volksere wijk. Een pastoor in Parijs doet niet aan huisbe zoeken. „Je wordt vaak uitgenodigd en dat is altijd voor het eten. Dikwijls is het een puur beleefd treffen, maar je ontmoet allerlei mensen. Dat kun nen eenvoudige families van immi granten zijn, maar net zo goed ie mand die net een internationale busi ness heeft gekocht." In Parijs krijgt een pastoor een benoe ming voor zes jaar met de mogelijk heid van verlenging tot negen jaar. „Ach, als je niks koddigs hebt uitge haald, krijg je die verlenging wel." In Batignolles, aan de noordkant, was zijn parochie zo groot dat de kerk elke week vol zat. Stikkelbroeck: „Je doet er alles. Je staat niet alleen met het wierookvat te zwaaien, maar zit ook op het dak om een lek te vinden. En je moet op zoek naar geld om de boel draaiende te houden." De pater is een kritisch volger van het Franse nieuws. „Zo'n president Hol- lande die op zijn scooter zijn maïtres- se bezoekt. Typisch Frans. Daarvoor hebben ze daar een zekere tolerantie. Een beetje lamentabel is het wel. En al die aandacht voor de presidents vrouw. Die is toch niet gekozen door het volk? Die krijgen ze er gewoon bij. Meneer Merkel is toch ook nergens in beeld?" In 2012 viert hij zijn vijftigjarig pries terschap in Parijs, om daarna vanwege zijn pensioen te verkassen naar Eind hoven waar hij werd geboren. „Na je 75e krijg je geen benoeming meer. Ik heb geopteerd voor het klooster in Eindhoven en ik ben blij met die over stap. De kwaliteit van leven in Parijs is niet te versmaden, maar daar liep ik toch vooral achter de tijd aan. Het ur gente had altijd voorrang. Hier heb ik meer tijd, en ook voor cultuur. Het Van Abbe Museum ligt hier om de hoek, het Parktheater en het Muziek centrum ook. In Parijs verlies je veel tijd aan vervoer, zonder te spreken van de lange wachttijden om ergens binnen te komen. Nee, dit bevalt me goed." Heeft hij al hobby's? Lachend: „Een of twee keer in de week pak ik de eerste de beste bus, rijd naar het eindpunt en wandel terug naar het klooster. Je ziet zo veel onderweg en zo leer je de stad kennen." foto V ZATERDAG 19 APRIL 2014 reageren? spectrum@depersdienst.nl Vincent van den Hoogen HH De kerk van Sint Germain l'Auxerrois. foto Charles Marville/Wikimedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71