(fe SPOT-goedkopebusreizen 659 489 1.049 p cl.059 52 SPORT Novitas houdt Van Poucke nu al groot toernooi weg bij IJzendijke 1 9 OGK www.pelikaanreizen.nl/busreizen of bel: i '88 4 PELIKAANBIEDINGE L Met Marco van Basten haalt AZ opnieuw een grote naam binnen. De trainer komt volgend seizoen over van Heerenveen. 1 I HEERENVEEN - Op de van hem be kende wijze gaf Marco van Basten gisteren rustig uitleg over zijn aan staande verhuizing van Heeren veen naar AZ. „Een goede club, goed georganiseerd, een 'top-zes speler'. De club voelt stevig aan. Ik ben blij met de mogelijkheid die AZ me biedt en hoop er goed werk te leveren. Dat zou ik mooi vinden", aldus Van Basten, die voor twee jaar gaat tekenen in Alk maar. De 49-jarige Van Basten heeft met AZ een mondeling akkoord over een tweejarig contract. Over som mige details moet nog gesproken worden. Zo is nog niet bekend wie, naast Dennis Haar, assistent van Van Basten wordt. Die wordt in overleg met Van Basten be noemd. Martin Haar, de laatste ja ren een van de assistent-trainers van AZ, heeft een andere functie binnen de technische staf aangeho den gekregen. Hij heeft die aanbie ding nog in beraad. AZ is vanzelfsprekend blij met de komst van Van Basten. „Hij heeft als speler en als trainer op het hoogste niveau gewerkt. Daarbij heeft hij oog voor de jeugd. Ook dat was voor ons belangrijk", zegt Earnest Stewart, directeur voetbal zaken bij AZ. Van Basten was vier jaar bondscoach (2004-2008), één jaar trainer van Ajax (2008-2009) en twee jaar trainer van Heeren veen (2012-2014). Met de Friese club werd hij vorig seizoen acht ste, waarna in de play-offs FC Utrecht te sterk was. Op dit mo ment staat de club zesde, één plaats hoger dan AZ. Van Basten had in januari al aange kondigd dat hij Heerenveen zou verlaten. Hij zag voor volgend sei zoen onvoldoende perspectief, on der meer omdat Heerenveen pas versterkingen kan halen nadat er spelers zijn verkocht. In Alkmaar is dat anders. AZ heeft voldoende reserves om komende zomer spe lers aan te trekken. Een speler die AZ graag zou willen halen is Ha- kim Ziyech van Heerenveen. Na het ontslag van Gertjan Ver beek, eind september, polste AZ in eerste instantie Fred Rutten. Die wilde destijds nog niet aan de slag. AZ stelde vervolgens Dick Advo caat aan als interim-trainer. Toen duidelijk was geworden dat Advo caat na dit seizoen vertrekt, ging AZ opnieuw rondkijken. AZ ging voor Van Basten en beide partijen waren er naar eigen zeggen snel uit. Schletterer heeft nog wat last van zijn liezen, maar hoopt daar van daag geen last meer van te heb ben. Hij krijgt een wildcard van de organisatie omdat hij de Mara thon Zeeuws-Vlaanderen vorig jaar won. Hij deed dat in een tijd van 2.35.27. Het parkoersrecord werd in 2010 door Schletterer gelo pen: 2.27.40. De marathon gaat vandaag om 11.00 uur van start op de markt in Hulst. Er doen 650 atleten mee. Ook verschijnen er 127 estafette teams aan de start en zijn er lo pen over 5 en 10 kilometer. TERNEUZEN - De handbalvereni ging Novitas houdt maandag (tweede paasdag) in Terneuzen een handbaltoernooi. In het sport complex De Vliegende Hollander komen de vrouwen en de D-E en F-jeugd in actie. „Vorig jaar zijn we begonnen met twaalf ploegen. Nu hebben we 29 teams. We zijn trots dat het toernooi zo snel was volgeboekt", vertelt Patricia Bel van de organiserende vereniging uit Hulst. De vrouwen van Novi tas nemen het op tegen HVSV, Olympus en de Belgische tegen standers HC 't Noorden, Evergem en Dendermonde. In de drie jeugdcategorieën strijden 22 teams om de hoofdprijs. De aan vang is 10.00 uur. IJZENDIJKE - Ronny van Poucke is per direct opgestapt bij het vrou wenteam van de voetbalvereni ging IJzendijke. De trainer werd zaterdag met de ploeg nog kam pioen in de tweede klasse B. „Ik ben teleurgesteld in de respectlo ze houding van enkele speelsters en in wat zich de afgelopen twee weken achter mijn rug heeft afge speeld", zegt Van Poucke. Speel ster Rosanne Lammers: „Het ont brak dit jaar nogal aan motivatie bij de trainer. Er heerste ook on vrede over zijn trainingen en hij stond niet open voor kritiek." Henk Ottens zit de laatste drie duels als coach op de bank. (luust van de Velde is volgend seizoen de trainer van IJzendijke. reizen SPBm voor u geselecteerd Veelzijdig Fjord en Fjell Ierland, a la carte Kent-Sussex-Londen 7 daagse busreis Istrië/Opatija AZ kan investeren, 2SES& Heerenveen niet door Theo Brinkman ld Marco van Basten MIDDELBURG - Sébastièn Schlette- rer doet vandaag mee aan de Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen. De Middelburger, die zondag in de ma rathon van Rotterdam een persoon lijk record van 2.20.38 liep, acht zich fit genoeg om te starten. 12-daagse rondreis Noorwegen HoogtepuntenTrollstigveien, Geirangerfjord, Briksdalgletsjer, Stavkirke Borgund, Bergen en Oslo, Hardangervidda, Voringfossen waterval Ontdek de vele gezichten van Noorwegen. Een heerlijk, veelzijdig vakantieland met overweldigende natuur, pittoreske dorpjes en culturele hoogtepunten. Inclusief: Vervoer per luxe Comfort Class touringcar - Overtocht Kiel-Götenborg met Stena Lihe, overnachting 2p binnenhut obv logies - Hotelovernachtingen, 2p kamer met bad/douche toilet - Halfpension - Stadsrondrit Oslo en Bergen - Excursies excl. entreegelden - Koffie, gebak en koffietafel heen- en terugreis. VERTREKDATA EN AANBIEDINGEN: 9 juni van 1.399,- nu voor 1.189,- 30 juni 1.229,-GEGARANDEERD VERTREK 14,21 28 juli 1.229,- Hotelovernachtingen - Halfpension. Vertrek 19 mei, 9 30 juni, 28 juli, 4 aug, 1,15 29 sept, 13okt iöÉS 7-16 daagse rondreis Hotelovernachtingen - Overtochten - Halfpension. Vertrek 11 juni, 16 juli, 6 27 aug Hotelovernachtingen - Dagovertocht Calais/Dover - Halfpension. Vertrek 2 30 juni, Isept Hotelovernachtingen - Overtochten - Halfpension. Vertrek 16 juni, 28 juli, 8 sept, 6 okt Hotelovernachtingen - Dagovertocht Calais/Dover - Halfpension. Vertrek 230 juni, Isept 10 daagse busreis Hotelovernachtingen - Halfpension. Vertrek 19 mei, 9 juni, 28 juli, 1,15 29 sept, 13 okt Hotelovernachtingen - Halfpension - Stadswandelingen. Vertrek 9 juni, 28 juli, 8 sept, 6 okt Hotelovernachtingen - Overtochten - Halfpension. Vertrek 14 juni, 12 juli, 9 aug, 6 sept Bi Vcbfï&f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56