Van den Broeke is snel op 3000 meter Spanning neemt toe in driebandentoernooi Zeeuws expert voor kalkvrij water bij Fries familiebedrijf AQUACëlI 50 SPORT Hoofdklassers Kloetinge en Goes wacht belangrijke zaterdag in de strijd om lijfsbehoud. Aquacpmbi gespecialiseerd in apparaten voor kalkvrij water Aquacombi - Johnny de Jonge tel. 088 9899100 www.aquacell.nl email info@aquacombi.nl HOEK - Hakim Boucheta en Gilles Pottie mogen vertrekken bij Hoek. Beide spelers komen niet voor in de plannen van de Zeeuws-Vlaamse ploeg voor vol gend voetbalseizoen. Boucheta kwam aan het begin van dit seizoen naar Hoek. Daar voor speelde de Belg bij Een dracht Zele en Deinze. De naam van de 23-jarige Belg gaat inmid dels rond bij Groene Ster. De Vlis- singse zaalvoetbalclub is nog op zoek naar versterking voor vol gend seizoen en Boucheta zou een mogelijkheid zijn. Aanvaller Gilles Pottie kwam in de winter stop over van het Belgische Ron- se. „Als trainer had ik beide spe lers graag gehouden", zegt trainer Kenny Verhoene, „maar we moe ten ook keuzes maken. Ik wil uit eindelijk naar een kern van 20 a 21 spelers toe." De technische leiding van Hoek sprak donderdagavond ook met Guillaume Clinckemaillie. De klei ne aanvaller mag blijven, maar heeft het aanbod van Hoek nog in beraad. Hoek, dat vorige week de titel in de hoofdklasse B bemachtigde, speelt vandaag de uitwedstrijd te gen Jodan Boys. „Terug naar de realiteit", stelt Verhoene, die alle festiviteiten achter zich heeft gela ten. „We spelen nog drie mooie wedstrijden en we willen de com petitie goed afsluiten. Het is ook een mooie gelegenheid om met het oog op volgend seizoen jon gens eens op een andere plek te la ten voetballen." Aaron de Witte ontbreekt in de selectie wegens fa milie-omstandigheden Kloetinge wacht vandaag een nieuwe strijd op leven en dood. De Bevelandse ploeg moet in ei gen huis van XerxesDZB winnen om zicht te houden op direct lijfs behoud. Bij elk ander resultaat komt de nacompetitie weer iets dichterbij, „We zullen effectiever met de kansen moeten omsprin gen dan vorige week", beseft trai ner Diederik Hiensch. Toen ging Kloetinge met 3-2 onderuit tegen Jodan Boys. „De kansenverhou ding was 7-4 in ons voordeel, maar daar win je dus geen wed strijden mee", stelt Hiensch. Bij Kloetinge ontbreekt Jaap Esser. Hij viel vorige week met een heupblessure uit. Goes komt in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal zaterdag avond al in actie. De formatie van trainer Gérard de Nooijer speelt om 19.00 uur in Rotterdam tegen de Volharding-Olympia-Combina- tie (VOC). „Dat gebeurt op een moment dat de meeste andere uit slagen in onze klasse al bekend zijn", zegt Gérard de Nooijer. „Dat kan een prettige bijkomstig heid zijn." Goes, dat voor lijfsbehoud strijdt, moet het stellen zonder Thijs van den Dries, Rick de Punder, Roycel James en Steven Fitsch. Gert-Jan Tierie en Menancio Weeda zijn na langdurig blessureleed weer in zetbaar. Frits Paap keert terug na een schorsing. BARENDRECHT - Bij wedstrijden voor het Runnersworld baancir- cuit in Barendrecht verbeterden enkele Zeeuwse atleten hun per soonlijk record. A-junior Tim van den Broeke (Dynamica) liep op de 3000 meter naar een tijd van 8.46,74 minuten. Dat was elf se conden sneller dan vorig jaar in Vilvoorde. Ook Robert Meeuwse (AV'56) was sneller en en realiseerde een tijd van 9.31.16, Joop Aantjes (AV56) liep 9.37.00 en Danny de Leeuw (AV'56) noteerde 10.16.52. Marijke de Visser (Phoenix) kwam met 9.35.63 drie seconden te kort voor een nieuw persoon lijk record. Ze verbeterde bij de vrouwen wel het baanrecord van de Spiritatletiekbaan in Baren drecht. Het Runnersworldcircuit bestaat uit zes wedstrijden. De tweede ra ce is de 1500 meter in Middelhar- nis. COLIJNSPLAAT - Het Gust Boonen driebandentoernooi is gevorderd tot de kwartfinale en oud-winnaar Rob van Linden en Joop de Fouw hebben zich als kanshebbers opge worpen. Beide spelers uit Colijns- plaat wonnen overtuigend. Nico van de Graaf uit Haamstede ligt echter op de loer. Hij won ook met overmacht. Verrassend is de door tocht van Steve Lembrechts (Co- lijnsplaat), Johnny de Witte (Goes) en Hans Stols (Zierikzee) die zich net als Wim Sandee als beste verliezer kwalificeerde. Garantie Comfort Hoek laat Pottie en Boucheta gaan door Jan Dagevos Gust Boonentoernooi vierde ronde. Hans Stols-Gerrit van Garsel 1 -2 (5-11, 8-10, 5-11Toon Klaassen-Rob van Linden 0-2 (3-17, 7-17); Cees Ros- sen-Johnny de Witte 0-2 (4-9, 3-9); Steve Lembrechts-Wim Sandee 2-1 (3-10, 9-7, 9-3); Nico de Graaf-Jan Be- ije 2-0 (9-3, 9-2); Joop de Fouw-Daan Weststrate 2-0 (12-6,12-9). 's Lands Welvaren 2-Lamp Ledermo de 2-6: Wim Walraven-Bakkers 26-30,47; André Schouwenaar-Bras- penning 25-15, 66; Wim Smid-Ligt- voet 16-25, 67; Wytske van Hui zen-Van Rossum 16-20, 67. MIDDELBURG - Een waterontharder van Aqu^combi ts klein en zo gemonteerd en dan heeft u een levenlang plezier van kalkvrij water in huis. U heeft geen last meer van kalkaanslag in badkamer en keuken, dus dat scheelt een hoop schoonmaakwerk. Daarnaast slijten apparaten als wasmachines en vaatwassers niet meer door kalkaanslag, dus ze gaan langer mee. En douchen met kalkvrij water is ook nog eens veel prettiger: uw huid en haar worden er veel zachter van. Zo goed als ieder huishouden, en ook de zakelij ke markt, kan zijn voordeel doen met deze uitvin ding. De waterontharders zijn klein genoeg om in de meeste huizen in de meterkast te passen. "En na de montage heeft u er geen omkijken meer naar, want het apparaat is geheel onderhoudsvrij", vertelt Joh nny de Jonge. Hij is vertegenwoordiger van Aqua- combi in Zeeland. "U hoeft alleen het zout af en toe bij te vullen." Dat is nodig voor de reiniging van de waterontharder. Het apparaat wordt zo kort mogelijk na de watermeter aangesloten. Zo kan het al het binnenkomende water in uw woning ontharden met behulp van de twee harscilinders. Hier in blijft de kalk achter en het zout zorgt ervoor dat de filters weer schoon worden. "Het reinigen gebeurt automatisch, dus ook daarvoor hoeft u niets te doen." En wanneer de ene cilinder gereinigd wordt, doet de andere het werk, waardoor u altijd over schoon water beschikt. U kunt de waterontharder zelf monteren, maar u kunt ook vragen of een monteur van Aquacombi het voor u doet. Deze klus is in tweeënhalf uur geklaard. Een wa terontharder aanschaffen levert dus slechts een beetje werk op, maar daarna kunt u jaren genieten. "Het ap paraat bevat geen elektronica, dus dat kan ook niet ka pot gaan en het verbruikt geen stroom, want het werkt puur op de waterdruk", legt De Jonge uit. Bij aankoop van een waterontharder krijgt u vijf jaar garantie op alles. Daarnaast biedt Aquacombi tien jaar garantie op de onderdelen en dertig jaar garantie op de harscilinders. "Dat kunnen we doen, omdat we voor honderd procent achter ons product staan", vertelt de Zeeuw. De Jonge kwam in aanraking met Aquacombi toen hij zelf een waterontharder wilde aanschaffen. Hij weet daardoor als geen ander hoeveel comfort het apparaat oplevert. "Je hoeft veel minder schoon te maken, want bijvoorbeeld kranen blijven mooi door ze alleen even af te wrijven met een doekje. Om kalkaanslag weg te krij gen, moet je agressieve producten gebruiken, waardoor de beschermlaag van de kraan ook verdwijnt. Daardoor wordt de kraan weer sneller vies." Met een wateront harder is dat probleem verleden tijd. "En bij wasmachi nes en vaatwassers isoleert de kalk, waardoor je steeds meer energie nodig hebt voor hetzelfde rendement." Daardoor is een waterontharder ook goed voor het mi lieu en uw energierekening. Voor meer informatie kunt u telefonisch of per mail een afspraak maken met Johnny de Jonge. Zacht water zonder zorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54