geestelijk onafhankelijk dankzij mental coach al dagen met zijn hoofd bij de Amstel Gold Race SPORT 49 Kerkhove speelt kwalificaties Tennisster Lesley Kerkhove probeert zich in de Marok kaanse stad Marrakech te kwalificeren voor haar der de WTA-toernooi. De Zierik- zeese speelt vandaag haar eerste partij in de voorron des. Kerkhove lootte de Italiaan se Gaia Sanesi. Zij staat 370e op de wereldranglijst. De Zeeuwse is nummer 254. Ze moet drie rondes overleven om toegelaten te worden tot het hoofdschema. Schweertmann bereikt finale Squasher Piëdro Schweert- man heeft in Johannesburg de finale bereikt van het As- sore Central Gauteng Open. De uit Koudekerke afkomsti ge Schweertman won in de halve finale van de Brit Oli ver Pett met 3-1 (7-11,11-6, 11-3,11-9)- In de finale moet de Walche- naar het opnemen tegen de als derde geplaatste Brit Tom Ford. Koploper Atletico verslaat Elche Atletico Madrid heeft weer een belangrijke stap gezet naar de Spaanse landstitel. De koploper van de Primera Division boekte gisteren voor eigen publiek een moei zame zege op Elche (2-0). Joao Miranda zorgde in de 72e minuut voor opluchting in Estadio Vicente Calderón. Diego Costa benutte in bles suretijd een penalty. Vlak na rust miste David Vil la vanaf 11 meter. Brian van Coethem derde in Frankrijk Brian van Goethem is derde geworden in de derde etap pe van de Tour du Loir et Cher. De 23-jarige wielren ner uit Sluiskil maakte in de Franse etappekoers deel uit van een kopgroep van elf, van wie er in de finale nog drie overbleven. Een uitloop poging mislukte, waarna de renner van Metec als derde over de streep kwam. De zege ging naar de Brit Briggs. Turners halen zeven finaleplaatsen De afvaardiging van Neder landse turners heeft tijdens de Challenge Cup in Ljublja na zeven finales gehaald. Epke Zonderland gaat op brug als derde de finale in en op rek is hij als eerste ge plaatst. Bart Deurloo plaats te zich als tweede op dit on derdeel. Casimir Schmidt haalde haalde op vloer en sprong als zesde de finale. Yuri van Gelder gaat als eer ste de finale in op ringen en Michel Bletterman plaatste zich als zevende op voltige. kend mag worden, geeft zijn stem extra kracht. In niets lijkt hij meer op de voetballer die van streek raakte door reacties van het publiek na een verkeerde pass. In de periode dat het allemaal wat minder ging, besloot Blind op aan raden van een vriend de hulp in te schakelen van sportpsycholoog Wim Keizer. „Een paar korte gesprekken", zegt hij. „Maar ik heb er veel aan ge had" Blind leerde van de man te breken met zijn routines. „Ik weet nog dat toen ik bij het eerste kwam, iedereen met koptelefoons rondliep. Jongens sloten zich vol ledig af. Ik nam dat over, al was dat niet mijn manier om me voor te bereiden. Daardoor legde ik me zelf te veel druk op. Ik gedij beter bij een relaxte werkwijze. Dat doe ik nu. Ik geniet op het veld eerst van de sfeer, zoek spelers op die dat ook doen en zet dan de knop om." Over het bezoek aan de mental coach hoeft wat hem betreft niet schimmig gedaan te worden. „Mis schien rust er nog een taboe op, maar iedereen moet doen waar hij zich lekker bij voelt. Ik ben er blij om en zou iedereen willen aanraden hetzelfde te doen als je problemen hebt." Blind, inmiddels een favoriet van de fans, toont zich even relaxt over de bekerfinale. „Als het moet staan we er. En voor zo'n duel hoefje niemand op te peppen." een goede uitslag gereden. Ik hou van die rottige ldimmetjes in het Heuvelland. Kort en steil ligt me wel. Ik heb liever een heel steile klim van twee kilometer dan een loper van vijf kilometer. Ze du ren allebei zo'n tien minuten, maar mentaal verwerk ik zo'n kort, steil ding veel makkelijker", zegt Dumoulin, die de afgelopen weken heeft aangetoond in vorm te zijn. „In de slottijdrit van de Ronde van Baskenland werd ik zesde. In het eerste deel verloor ik veertig seconden op winnaar Tony Mar tin, maar in het tweede deel pak te ik twee seconden terug. Oké, de indeling was niet goed, maar ik heb daar wel hard gereden." In de week van de Gold Race is weinig trainen het devies. „Ik ben vorige week teruggekomen uit het Baskenland en in de week voor een grote klassieker moet ik er alleen maar voor zorgen dat mijn lichaam niet in slaap valt. Dus hard trainen is er niet bij." Toch werkte de geboren en geto gen Maastrichtenaar vier dagen voor de wedstrijd een training van zes uur af. „Drie uurtjes rus tig en daarna de laatste negentig kilometer verkennen. Echt ver kennen is niet nodig natuurlijk, ik ken het hele parcours uit mijn hoofd, maar het is toch leuk om ermee bezig te zijn. Als ik een paar dagen niets of weinig doe, voel ik me heel fit, maar dan krijg ik vaak in de finale van een koers last van krampen. Bij mij begin nen krampen meestal aan de bin nenkant van mijn bovenbenen, net boven de knie. Ik heb het no dig, die prikkels in de dagen voor Tom Dumoulin deelt mor gen met Simon Ceschke en Dries Devenyns het kopman schap van Giant-Shimano. een wedstrijd. Marathonlopers kunnen dagen op bed liggen voor een marathon, maar dat werkt niet voor mij." Dumoulin, die samen met de Duitser Simon Geschke en de Belg Dries Devenyns het kopman schap deelt, is realistisch over zijn winstkansen morgen. „Ik ga dit jaar de Gold Race niet win nen, dat weet ik ook wel. Mijn doel is om de finale te rijden, top tien is misschien haalbaar. Vorig jaar hing ik vanaf de Kruisberg met mijn tong op mijn frame. Dat was geen koersen meer, dat was volgen en harken. Er kwam geen denkwerk aan te pas. Als je een finale rijdt, ben je bezig met tactiek, wanneer je moet drin ken, welke renner je in de gaten moet houden, hoe je je moer posi tioneren. Daar wil ik aan mee doen." Dumoulin probeert zich zo wei nig mogelijk af te laten leiden door randzaken. Zoals de hype op sociale media vorig jaar rond een foto van hem met James Dean-achtige uitstraling, totaal uitgeput, hangend in de hekken: veel vrouwen, onder wie wereld kampioene Marianne Vos, gingen helemaal los. „Ik kan daar wel om lachen, maar ik probeer me er zo weinig mogelijk mee bezig te houden. Ik merk dat vandaag ook. De fotograaf, dit interview, het gaat allemaal een beetje langs me heen." Heeft Dumoulin dan het afgelo pen uur halfslachtige antwoor den gegeven? „Nee, dat niet, ik ga wel serieus op de vragen in. Maar in de week voor de belangrijkste eendagskoers van het jaar ben ik er onbewust niet helemaal bij. Normaal maak ik me nog wel eens druk over hoe iets in de krant komt, of denk ik achteraf: dat had ik niet zo moeten zeggen. Maar nu laat ik het allemaal gaan. Ik zit met mijn hoofd bij de koers." sproken kijk je de finale thuis, met een bordje eten op schoot. Nu gaan we dat heel anders bele ven. We zullen er zeker van genie ten. Maar als je eenmaal op dat veld staat is de focus helemaal ge richt op de wedstrijd." Drost heeft het met de persoonlij ke kaartjes rustig gehouden, hij weet zich gesteund door vijftien familieleden en vrienden. Bram van Polen pakte het grootser aan, zijn 55 volgers zijn in De Kuip vast niet te missen. Tussen de aan hangers zitten ook de selectiespe lers Sainsbury, Labylle, Ter Wie len, Hiwat en Mahmudov, die niet tot de groep van 18 uitverko renen behoren. Daar heeft Jans al lastige keuzes moeten maken, maar dat hoort erbij. De draaiboeken zijn klaar, het feest kan beginnen. Op weg naar de badjassen en de huldiging van maandag. Een kleintje of een on vergetelijke grote. Want dat is ge past als PEC de eerste echte hoofd prijs ooit heeft veroverd. ZATERDAG 19 APRIL 2014 ■ate.. SjMfifc ■r' MARRAKECH JOHANNESBURG MADRID VENDOME LJUBLJANA m Jesper Drost kan morgen met PEC Zwolle geschiedenis schrijven door voor de eerste keer een grote prijs te pakken, foto Pedro Sluiter/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53