II weer dichter bij titel Jupiler League pEC Zwq\\q ]^an Van der Vleuten zevende na eerste onderdeel Daley Blind, Dumoulin is 48 SPORT Langzaam tikken de uren weg voor de bekerfinale en de gelegenheid voor PEC Zwolle om historie te schrijven. 22 Nederlanders in Gold Race De zege van Willem II was goed voor de titel van de vierde perio de. De supporters zongen echter vooral over het naderende kam pioenschap. In theorie kan de for matie maandag de titel al veilig stellen. De Tilburgers moeten daarvoor niet alleen de thuiswed strijd tegen Telstar winnen. FC Dordrecht moet ook nog punten verliezen op bezoek bij FC Den Bosch. Gebeurt dat niet, dan valt de beslissing in de titelrace op de laatste speeldag. Scenario's van wedstrijden in de Jupiler League laten zich ook dit seizoen niet voorspellen. Zo keek Willem II na negen minuten te gen een achterstand aan van o-i, na een treffer van Tim Siekman. Jonas Heymans (26e minuut) en Ruud Boymans (28e minuut) maakten de achterstand goed (2-1). Maar na 31 minuten zorgde Kevin Görtz voor de gelijkmaker (2-2). Willem II stelde na rust or de op zaken. Robbie Flaemhouts bracht zijn ploeg met de 3-2 wel heel dicht bij de titel. In het eerste half uur van het duel tussen Telstar en FC Dordrecht vielen zelfs vijf doelpunten. Ilias Haddad zette FC Dordrecht op voorsprong (0-1). Vervolgens sloeg Kevin Brands tweemaal toe voor de thuisclub (2-1). Na 26 mi nuten leidde FC Dordrecht weer, na treffers van Javier Vet en Jef frey Fortes (2-3). Vlak voor rust te kende Giovanni Korte voor 2-4. Hij bepaalde in de slotfase even eens de eindstand. Jong Ajax ging op de Toekomst ten onder tegen Excelsior (0-2). Helmond Sport versloeg Jong FC Twente (5-1). Dean Koolhof be zorgde De Graafschap een thuisze ge op Sparta (1-0), Georginio Wijnaldum maakte de winnende treffer voor Jong PSV tegen Achil- les'29 (2-1). De duels MW Maastricht-Fortu- na Sittard (3-3), VW-Venlo-Alme- re City (3-3), FC Eindhoven-FC Den Bosch (0-0) en FC Oss-FC Volendam (2-2) leverden geen winnaar op. LYON - Tevreden en bijna opge lucht liet Maikel van der Vleuten zich gisteravond van de rug van zijn paard VDL Groep Verdi NOP glijden in Lyon. De uiteindelijke zevende plek van wat hij het min ste onderdeel van zijn paard noemt, het jachtspringen, gaf hem veel voldoening. „Ik sta er goed bij." Hij zei het niet met zoveel woor den maar stiekem had hij toch wel een beetje opgezien tegen het eerste onderdeel van de wereldbe- kerfinale. Zijn hengst Verdi is niet zo van het racen door een niet al te hoge en niet al te technisch ge bouwde piste. „Hij wordt beter naarmate het lastiger en een tand je hoger wordt. Dat krijgen we de komende dagen, dus het kan in principe alleen maar beter wor den voor hem." Maar om niet met een op een fikse achterstand te worden gezet in het veld van veer tig deelnemers, had hij toch maar de stoute schoenen aangetrokken. „Met bondscoach Rob Ehrens en mijn vader hebben we besloten toch maar brutaal te rijden." ZWOLLE - Voor even is Zwolle het middelpunt van de wereld. Nou ja, van de voetbalwereld althans. Wie staat er niet bij de voorlaat ste training langs de lijn, twee da gen voor de bekerfinale tegen Ajax in De Kuip. Wie is er al niet opgetrommeld om zijn zegje te doen over de Zwolse kansen? De coryfeëen zijn bijna op. „Ik associeer de bekerfinale altijd met mooi weer", zegt Jesper Drost. „Ik kijk er echt naar uit." Dezer dagen zijn Ben Hendriks en Klaas Drost gewild. Mannen van vroeger, helden uit de finale van 1977. Maar ook rapper Sticks, met zijn bekerlied. Nick Runhaar, bedenker van de PECMAN-shirts. Peter Vader, de speaker van de club die in De Kuip op het hoogte punt afscheid zal nemen. En tij dens de training loopt burgemees ter Henk-Jan Meijer door het sta dion. Ambassadeur van de stad, er bovenop nog eens oud-voetbal ler. De media tuimelen over el kaar heen, van serieus tot wat minder serieus. Iedereen mag wat roepen. De spelers kunnen het spreek woordelijke gekkenhuis vandaag ontvluchten, als na de laatste trai- Normaal gesproken kijk je de finale thuis, met een bordje eten op schoot ning de bus naar Rotterdam ver trekt. Dat wordt nog een pande monium, met enthousiaste fans langs de weg. Daarna is het 24 uur relatief rustig. Met een avond je ter vrije invulling in Rotter dam, een gezamenlijke brunch op zondagmorgen, de wedstrijdbe spreking. En dan het tochtje naar De Kuip, tien minuten verderop. „Zaterdagavond? Gaan we gezellig de stad in", grijnst Drost stout. Hij laat 't echt wel uit zijn hoofd, een dag voor de wedstrijd. „Dat wordt een filmpje kijken denk ik." De PlayStation gaat mee, en bij PEC zijn er altijd nog wel een paar die klaverjassen. „Van de ze nuwen heb ik nog geen last", stelt Drost. „Je moet goed slapen en dat lukt wel. De kriebels zijn er al wel en dat zal toenemen naarma te de wedstrijd dichterbij komt." De voetballers kunnen op de wed strijddag een beetje uitslapen, de brunch staat voor half elf op het schema. „Prima", vindt Drost. „Thuis sta je ook niet heel vroeg op als je moet spelen. Zo'n wed strijddag is lang genoeg." Voetbal lers in trainingskamp willen op de dag van het duel nog wel eens een wandelingetje maken. Maar dat is in het centrum van Rotter dam op Eerste Paasdag geen aanra der. Trainer Ron Jans heeft de spe lers beelden laten zien van Ajax, en daar komen er voor de finale vast nog een paar bij. „De wedstrijdbespreking? Die duurt een kwartiertje, twintig mi nuten. Bij de bijzondere dingen hebben we nog wat beelden." En dan heeft Jans in de aanloop nog iets extra's in petto. Niet Brave- heart, zoals Steve McLaren zijn groep voorschotelde voor een cru ciaal duel. „Het zou natuurlijk gek zijn als ik nu al ga zeggen wat er gaat komen", glimlacht Jans. Hou het er maar op dat het iets per soonlijks is, om iedereen in de juiste sfeer te krijgen voor de fina le. Drost twijfelt er niet aan dat het goed gaat komen. „Normaal ge- AMSTERDAM - Zijn open blik, zelf verzekerde houding en gave men sen direct van repliek te dienen, maken Dalëy Blind tot een na tuurlijke leider in het veld. Dat zijn niveau met de week stijgt en hij aan de bal tot de meest be trouwbare spelers van Ajax gere MAASTRICHT - Aan de Amstel Gold Race van morgen nemen vooralsnog 22 Nederlandse wiel renners deel. Op de voorlopige startlijst zijn Belkin en Giant-Shi- mano de hofleveranciers. Voor Belkin komen Bauke Mollema, Jos van Emden, Bram Tankink en Laurens ten Dam in actie. Giant-Shimano vertrekt met Roy Curvers, Koen de Kort, Tom Du moulin en Albert Timmer. Gar- min-Sharp is met Thomas Dek ker, Sebastian Langeveld en Tom-Jelte Slagter behoorlijk Ne derlands geörienteerd. Net als het Belgische Wanty: Marco Min- naard, Michel en Wesley Kreder. De andere Nederlanders zijn Kar- sten Kroon (Tinkoff-Saxo), Lieu- we Westra (Astana), Pim Ligthart (Lotto-Belisol), Wout Poels (Ome ga Pharma), Pieter Weening (Ori- ca), Boy van Poppel (Trek), John ny Hoogerland, en Kenny van Morgen is een erg belangrijke dag voor hem. „Deze koers-geeft een heel speciaal gevoel, zo dwars door mijn achtertuin. Specialer dan alle andere koersen, zelfs de Tour." Het is een koers die per fect bij hem past, vindt Dumou lin. „Ook al heb ik hier nog nooit historie schrijven TILBURG - Willem II komt steeds dichter bij een snelle terugkeer naar de eredivisie. De club uit Til burg knokte zich gisteravond voor een enthousiast thuispubliek voor bij FC Emmen (3-2). De formatie handhaafde een voorsprong van twee punten op FC Dordrecht, dat op bezoek bij Telstar geen fout maakte (5-2). door René Banierink door Herman Nijman jesper Drost Het Zwolse T-shirt dat voor de be kerfinale ontworpen werd, ge toond door burgemeester van Zwolle Henk Jan Meijer. door Geert Langendorff door Robin van der Kloor Hummel (beiden Androni). «Tom Dumoulin: „Mijn doel is om de finale te rijden, top tien is misschien haalbaar, foto Clemens Rikken/VI Images MAASTRICHT - Deze week zat Tom Dumoulin bij tv-programma De Wereld Draait Door in verband met een documentaire over zijn ploeg Giant-Shimano en daarna moest hij naar Utrecht voor de pre mière. Uiteindelijk was hij om twee uur 's nachts thuis en de volgende avond opende hij een fietsenzaak van ploegsponsor Giant, in Sittard. „Allemaal leuke dingen, maar niet ideaal in voorbereiding op de Am- stel Gold Race", stelt de 23-jarige coureur vast aan de keukentafel van zijn huis in de Maastrichtse wijk Biesland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52