66 Ik zie top)sport dan ook als een goede basis voor een loopbaan in de zakenwereld. ZEELAND 37 i i ging versterken tot en met de tijd die ik voor de sport - ik loop halve marathons- vrij wil maken. Na een jaar wachten, waarin ik een studie Finance en Spaans deed, werd ik aange nomen. Ik was de eerste voor wie ze deze uit zondering maakten. Tjonge, ik moest op mijn tenen lopen. Ik was de jongste student met de minste bagage. Maar je moet je kansen pak ken. En ik ben er enorm zelfredzaam door ge worden. Je komt als een completer mens te rug." De inkt op haar diploma is in mei 2013 nog niet droog of ze jogt het familiebedrijf al bin nen. „Mijn vader moest tot dan alles alleen doen. Versterking in de verkoop was welkom. Hij heeft me in drie maanden alle ins en outs uitgelegd. Daarna gaf hij de bedrijfstelefoon aan mij en ging hij een maand met vakantie. We zijn de grootste uienhandel ter wereld, we exporteren elk jaar 140.000 ton uien naar 85 landen. Hij kan het echter makkelijk uit han den geven." „Naast mijn vader werken ook mijn moeder en mijn zus in het bedrijf. Mijn moeder doet de administratie, Elze-Sophie de inkoopadmi nistratie en ondersteuning van de verkoop. Zij heeft een andere ambitie dan ik. Zij kiest er bewust voor meer tijd te besteden aan het ge zin en haar hobby's. Zij haalt me af en toe uit de dagelijkse rush, wat ook wel eens goed is. Het is trouwens absoluut geen nadeel om in een familiebedrijf te werken. De jaren waarin je samen de schouders onder het bedrijf kunt zetten, zijn veruit de mooiste. Of ik een even goede onderhandelaar ben als mijn vader? Nee, maar net zo hard. Je moet wel altijd één lijn naar de klant trekken. Een goede onderne mer is transparant en levert de beloofde kwali teit." 1 f aar dagen verlopen volgens een vast I stramien. In haar nieuwbouwhuis op A het veerplein in Kruiningen rinkelt 's ochtends om half zes de wekker. „Je moet er vroeg bij zijn om de oosterse markt te bedie nen. Je leert vanzelf je rust te pakken. Rond de middag ga ik hardlopen. Mijn doel is om de grote marathons te gaan lopen. Misschien ook wel die van New York. 's Middags ben ik weer op kantoor en dat kan vanwege de westerse markt doorlopen tot 's avonds." Het zijn stee vast lange dagen, die nooit saai worden omdat de verkoopmanager van Wiskerke Onions heel wat afreist. Naar klanten in alle hoeken van de wereld, of naar Frankrijk waar het be drijf zaaigebieden voor sjalotten heeft. Zelden kookt ze dan ook voor zichzelf, ze schuift lie ver aan bij moeder Lenny voor een kostelijke hachee. „Dat is gezelliger en je praat dan dikwijls ook over andere dingen." In het drukke leventje van de jonge zaken vrouw is weinig ruimte voor glitter en gla mour, laat staan voor een man. „Ja, het is waar, ik ben een carrièrevrouw en een control freak, ik plan mijn leven. Ik stel mijn doelen en dat is nu het bedrijf verder uitbouwen en succesvol houden. Ik leef in een uienbubble, ik adem het bedrijf. Laatst was ik bij een vrien din in Wenen. Dan loop ik toch even een su permarkt binnen om te zien welke uien ze hebben en wat ze kosten. Fanatiek? Absoluut. Een baan in de agrofood is toch supermooi? Wij helpen de wereld te voeden. En die man? Die komt vanzelf wel een keer langs." SF ep ZATERDAG 19 APRIL 2014 Chayenne Wiskerke (24), salesma nager in het familiebedrijf Wisker ke Onions in Kruiningen, mondiaal marktleider in de uienhandel. foto Mechteld Jansen Chayenne Wiskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41