En zomaar opeens heb ik een goede conditie 1 E PAASDAG: Bierproeverij in La Strada Southpark Festival strikt technoheld Michel de Hey Rotterdammer Jan 't Hooft voelt zich gepest en geïntimideerd door inwoners 's-Heerenhoek. 34 WALCHEREN BURENRUZIE BOULEVARD VLIS$IN<£fcl IO.OO- 1 7.00 UUR jA Hulp jongeren gevraagd voor beleid jeugdzorg ff PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Hey Ray, Terwijl ik me het snot voor ogen fiets, boks, roei, bergje op loop en mezelf op dieet houd, teneinde de weegschaal te vriend te hou den, is er zomaar in tussentijd een klein wondertje geschied: ik heb conditie gekregen! Heel stiekem is mijn uithoudings vermogen met sprongen vooruit gegaan. Eigen schuld ook wel, ik train nog steeds op hetzelfde weerstandsniveau als in januari, gewoon omdat ik me daar lekker bij voel.'En ook de duur van het sporten is niet veranderd. Edoch ben ik in vier maanden tijd van een conditie van niveautje min tien naar een voor mijn leeftijd (bijna 38 alweer) en gewicht (zeg ik lekker niet) acceptabele klasse gegaan. Al zeg ik het zelf. Ik zie me een paar jaar geleden nog met mijn lief in Parijs. Gin gen we naar de Sacré Coeur. Daar kom je dus via de Rue Foyatier. Ja, niks 'rue', dat is die trap van dik tweehonderd treden steil om hoog. Ik was nog niet eens halver wege en ik stond, ernstige hart kloppingen ondergaand, gebukt naar adem te happen. Heel roman tisch... Hoe anders was het afgelopen week, toen ik met huidig lief naar het gloednieuwe strandpaviljoen 't Schor in Paal ging. Om daar te komen, moesten we de dijk over. Nou echt Ray, ik vlóóg over die trap, alsof het niks was. Op hak ken van twaalf centimeter zelfs. In mijn hoofd klonk het nummer Gonna Fly Now, uit Rocky, je weet wel, die beroemde scène waarin Rocky Balboa de trappen van het Philadelphia Museum of Art op rent, in zijn grijze joggingpakje. Mijn lief, sportman nog wel, kwam achter me aan gehaast en hoorde ik (ver, haha) achter me hijgen dat -ie verdorie ook wel eens een traininkje kon gebrui ken. Jammer dat hij tegen mijn rug aankeek en zodoende de enor me grijns op mijn gezicht niet kon zien. Bovenaan de dijk heb ik triomfantelijk in de rondte staan springen. Ga ik in mei bovenaan de Alpe d'Huez ook doen. Met mijn loop tempo heb ik berekend dat ik mi nimaal 4,5 uur (I!) bezig ben voor ik de top bereik... Hopelijk zonder naar adem te moeten happen. Jij relativeerde het zo leuk: 'Ach Sheil, dat is maar een ochtendje!' Doei! Sheila 'S-HEERENHOEK - Even overwoog hij deze week stennis te schoppen in de Burgemeester van Hor- sighstraat in 's-Heerenhoek. „Ik voel me helemaal in het nauw gedreven door de vele pesterijen die al jaren duren. Ik ben ten ein de raad. Het is puur treitergedrag om mij te provoceren. Laat ons toch met rust. Als niemand helpt, kom ik zeifin actie. Dan ga ik maar zitten in Torentijd. Heb toch tijd zat." Aan het woord is Rotterdammer Jan 't Hooft die met zijn partner Ria en een aantal herdershonden al een paar jaar in een huurwo ning van R&B Wonen aan de Bur gemeester van Horsighstraat in 's-Heerenhoek woont. Het echt paar zegt zich al jaren het slachtof fer te voelen van pesterijen van buurtgenoten. Die variëren vart autobanden leeg laten lopen tot het doen van valse aangiftes bij de politie wegens be dreiging, mishandeling, drugshan del of verboden wapenbezit. En deze week is zijn auto bekrast. „Elke keer worden aangiften van buurtbewoners geseponeerd om dat ze gewoon niet kloppen. Een buurvrouw klopt regelmatig hard op mijn schutting om de honden aan de gang te krijgen. Dan kan ze weer aangifte doen. De buurt probeert ons gewoon weg te pes ten. Waarom? Ik zou het echt niet weten." Jan geeft toe dat hij zelf geen lie verdje is. Zat dertig jaar geleden vast en ging uit zijn vorige woon plaats Numansdorp weg wegens problemen met de buurt vanwege zijn honden. „Ik heb mijn uiterlijk ook niet mee. Twee meter lang en honderd veertig kilo zwaar. Als ik in de deuropening sta is het gelijk don ker. Maar je moet mijn verleden er niet constant bijhalen. Dat is niet eerlijk. Die mensen van 's-Heerenhoek motten gewoon geen butendiekers. Het is een gro te kliek. Ik heb daar geen goed woord voor over. Die mensen dur ven me gewoon niet aan te kij ken. Je voelt de spanning in de straat." Hij laat twee dreigbrieven zien waarin hem te verstaan wordt ge geven dat hij als butendieker op moet hoepelen en dat er alles aan wordt gedaan hem weg te krijgen. R&B Wonen roept bewoners van de straat in een brief op niet meer van dit soort dreigbrieven te stu ren. Ze dragen namelijk niet bij aan een oplossing voor de situa tie, stelt R&B in de brief. De problemen draaien vooral om zijn honden, zeggen buurtgeno ten. Veel mensen zijn bang voor deze beesten die wel eens agres sief overkomen. „Natuurlijk mag hij zijn honden los laten lopen in het park. Maar lijn ze dan aan in de straat. Dat doet hij niet. Die man is op oorlogspad." Buurtgenoten geven toe dat ze zelf wel eens kinderachtig bezig zijn. „Dan rijdt Jan weg met zijn auto en worden andere auto's ver zet zodat Jan niet meer kan parke ren als hij terugkomt Dat is inder daad best kinderachtig, ja." De problemen in de straat komen ook door Jan 't Hooft zelf, zeggen buurtbewoners. Door zijn gedrag vooral, maar ook door zijn manier van spreken. Zo was er laatst weer ruzie op het voetbalveld. Jan 't Hooft geeft toe dat hij op oorlogspad is. „Die mensen blij ven me gewoon dwars zitten. Het maakt niet uit wat ik doe. Kijk, mijn honden hebben een elektro nische correctieband. Ik stuur ze met een afstandsbediening aan. Dat is wettelijk toegestaan maar dat interesseert de mensen niet." Is een buurtfeest wellicht verstan dig om de lucht te klaren? „Hij komt toch niet", zeggen buurtgenoten. „Ik word toch niet uitgenodigd", zegt Jan zelf. GOES - In café La Strada aan de Sint Jacobstraat in Goes wordt morgen, eerste paasdag, weer een bierproeverij gehouden. Deze keer wordt de proeverij be van Stee van Bad Hair Brewing. Er worden zes bieren blind ge proefd en beoordeeld. De bierproeverij begint om 15.00 uur. geleid door biersommelier Jens De toegang is gratis. door Maurits Sep MIDDELBURG - Michel de Hey treedt op 5 juli op tijdens het Southpark Festival in Middelburg. De organisatie meldt trots dat 'de ze Rotterdamse grootmeester van de techno' zal draaien in de House Kamer. De House Kamer is één van de po dia op het Southpark Festival. Vo rig jaar was dit house-podium er voor het eerst en dit jaar wordt het weer opgebouwd. Met als grootste publiekstrekker dus dj Michel de Hey. Behalve dj is De Hey ook produ cent van techno-muziek en heeft hij meerdere labels waarop mu ziek wordt uitgebracht. Andere dj's die in de House Ka mer optreden, zijn de vaste Hou se Kamer crew Ot Steef - met hun mix van deephouse, funk, soul en jazz - en Lance Donny - die hun muziek ook invloeden van jazz en funk meegeven. Ver der zal de winnaar van de Kunst bende Zeeland een dj-set komen verzorgen en wordt aan het pro gramma nog een mystery guest toegevoegd. Het Southpark Festival vindt plaats op zaterdag 5 juli in het Meiveldpark in Middelburg-Zuid. Er zijn meerdere podia en allerlei kraampjes met eten en drinken en sport- en spelactiviteiten voor kinderen en jongeren. Ook is er een-seniorenhangplek. Het festival is gratis toegankelijk en begint om 12.00 uur. In de Hou se Kamer wordt vanaf 16.00 uur gedraaid. Meer informatie is te vinden op www.southparkfestival.nl MIDDELBURG - De Walcherse ge meenten bereiden zich voor op hun nieuwe taak om vanaf janua ri het beleid voor de jeugdzorg vorm te geven. Bij die voorberei ding zoeken zij de hulp van jonge ren zelf. Middelburg, Veere en Vlissingen zoeken vijf jong-volwassenen die op 20 mei in een groepsgesprek willen meepraten over hun erva ringen met zorg of hulp voor jeugd. Hun opmerkingen worden gebruikt voor het nieuwe jeugd- zorgbeleid. Het gaat over onder meer jeugdzorg, pleegzorg, be schermd wonen, dagbehandeling, kinderpsychiatrie en jeugdreclas sering. Wie wil meepraten, kan zich tot 7 mei aanmelden op www.walcherenvoorelkaar.nl. Als je niet wilt meedoen, maar wel een reactie wilt achterlaten, dan kan dat ook via die website. VOÖV pp V<svsre xmele opvmg AP-en-ree-opv^ng BwFevtSchöölse opvowg PeuFev-speelz-Aod OiUJtP. jnameéfuSSertjeS 'Butendieker' voelt zich niet thuis in dorp door Frank van Cooten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38