Bouwput kómt vol zand, maar vraag niet wanneer 1 E PAA5DAC: PAA5MARKT Enorme groei behoefte vakanties voor minima U De opgave is groot, je kunt niet alles voor de komende vier jaar dichttimmeren 32 WALCHEREN BOULEVARD VLISSIN^£fel 10.00- 1 7.00 UUR COLLEGE VLISSINGEN De nieuwe coalitie in Vlissingen nodigt anderen uit om mee te denken over oplossingen. EP J 'Zo snel mogelijk' is nog steeds het uitgangspunt, maar termijnen noemen doet Szarafinski niet meer. Het blijft wachten op de on dertekening van een contract door de gemeente en Heijmans. „We hebben op korte termijn overleg over wat er moet gebeu ren als de put eenmaal vol zand zit en er een nieuw plan is om er toch huizen op te gaan böuwen. We willen op de put een park ma ken en de plek zo teruggeven aan de openbaarheid. Maar Heijmans wil van ons weten wat er nodig is om de put weer te onttrekken aan de openbaarheid als er een ont- wikkelplan komt. Daarna pas wordt het contract ondertekend." Dat de put wordt volgestort met zand, staat wel vast. In antwoor den op schriftelijke vragen van D66 wijst het college van B en W erop dat dat nodig is uit veilig heidsoverwegingen. De construc tie van de bouwput is slecht, daar om staat e; ook water in. Het bes te is om de put nu te vullen met zand. D66 wilde weten of dat uit gesteld kan worden om af te wach ten of er toch nog andere inves teerders zijn die daar iets willen bouwen. Omdat het ontwikkelen van een nieuw plan al snel een paar jaar zal duren, is uitstel vol gens het college niet mogelijk. Intussen probeert de gemeente wel andere investeerders te inte resseren voor de bouw van hui zen aan de Koningstraat, langs de bouwput Woongoed Middelburg zou daar huizen bouwen, maar de corporatie is gestopt met nieuw bouwprojecten en ziet daarvan dus af. Volgens Szarafinski is de gemeente in gesprek met 'een geïnteresseerde particuliere inves teerder' over de bouw van 'meer dere huizen'. „Maar eerst moet de put klaar zijn, daarna kan de om geving worden aangepakt." Bij de inschrijfdagen die afgelo pen maandag en dinsdag plaats vonden, meldden zich 170 gezin nen en alleenstaande ouders met kinderen. Terwijl de stichting maar plaats en geld heeft voor ze ventig gezinnen. De stichting is overrompeld door de grote vraag. „Jarenlang maak ten zo'n veertig gezinnen gebruik van deze mogelijkheid. Vorig jaar verdubbelde dat al ruim tot zeven tig. Toen moesten we ook al meer sponsors zoeken. Dat is toen ge lukt. Maar nu is het echt enorm", zegt secretaris los Vaessen van SVMW. Hij vermoedt dat het enerzijds te maken heeft met de economische crisis, en anderzijds met mond- tot-mondreclame, waardoor meer minima bekend zijn met de moge lijkheid voor een goedkope vakan tie. Ook het bericht in de PZC over de inschrijfdagen heeft vol gens hem geleid tot de toestroom van inschrijvingen. Mensen moesten zich persoonlijk komen inschrijven. Velen hadden hun kinderen bij zich. „Ze zijn blij dat ze eindelijk weer eens op vakantie kunnen. Om dan 'nee' te moeten zeggen, dat is heel zuur", zegt Vaessen. Daarom zegt de stichting ook nog geen nee tegen die honderd men sen, maar doet zij extra inspannin gen om alle 170 gezinnen een week vakantie in Limburg te kun nen bieden. Daarvoor wordt ge sproken met de eigenaar van het vakantiepark in Arcen, Roompot Vakanties. Die zou dan extra hui zen beschikbaar moeten stellen. Verder wordt contact gezocht met huidige en nieuwe sponsors. Vaes sen: „We komen nu in totaal 8000 euro te kort om alle 170 men sen een vakantie te bieden." Ook winkels op Walcheren die produc ten in natura leveren voor de va kantieweek, zoals voedsel, krijgen de vraag of ze meer kunnen leve ren. Als het niet lukt voldoende geld en huizen erbij te krijgen, vallen als eerste de mensen af die vorig jaar al via de Stichting Vakanties Minima Walcheren weg zijn ge weest. Daarna wordt eventueel nog geloot. De vakanties zijn niet helemaal gratis. De gezinnen beta len ook een eigen bijdrage. VLISSINGEN - De eerste slag om het vertrouwen van de kiezer is gewonnen: de grootste winnaars van de verkiezingen doen in Vlis singen in ieder geval wél mee in het nieuwe college van B en W. Het lijkt op het eerste gezicht een onmogelijke combinatie: de Vlis- singse en Souburgse lokalen sa men met D66 en de SP - een par tij die toch regelmatig de hakken in het zand zette - maar er lijkt binnen de ploeg zowaar een soort chemie te zijn ontstaan tijdens de weken durende onderhandelin gen over het nieuwe coalitieak koord. „En er is niet eens gelekt", zei formateur Pim Kraan (LPV) donderdagavond triomfantelijk. In het akkoord zijn duidelijk de passages van D66 (bescherming van privacy, particulier opdracht geversschap bij woningbouw) en die van de SP (beschermen van de minima) terug te vinden. Het akkoord dat is bereikt is open, en dat was ook de bedoe ling, lichtten formateurs Kraan en Alex Achterhuis (PSR) toe: het idee is om zo veel mogelijk idee ën - van andere fracties en mis schien zelfs wel van andere Vlis- singers - op te nemen. Een gebrek aan visie of onvermogen om een richting te bepalen kun je ook zeg gen, maar het is een bewuste keu- ze om niet alles vooraf vast te leg gen, aldus Kraan. „De opgave is zo groot, je kunt niet alles voor vier jaar dichttimmeren." Agenda voor Herstel, heet het ak koord: Vlissingen zit diep in de problemen en moet er rap uit, is de boodschap. En het wordt niet leuk: er wordt geschrapt en fors ook. De SP is er trots op dat is af gesproken dat de zwaksten finan cieel worden ontzien, maar dat heeft zijn prijs: „Niets is onaan raakbaar", is het devies. De artikel-12-status, die de SP vóór de verkiezingen nog als uit komst voor de hoge schuldenlast zag, is losgelaten: het tekent het politiek pragmatisme van de socia listen: er is simpelweg geen meer derheid voor. De grote vraag is hoe de stad dan wél uit de finan ciële penarie komt: belastingver hogingen voor de Vlissingers wor- den niet uitgesloten, ook al is nu afgesproken dat de belastingen voorlopig alleen stijgen met een inflatiecorrectie. Om de kas te spekken wordt zo veel mogelijk onroerend goed verkocht; er wordt een lijst gemaakt van 'stille reserves', simpel gezegd de over waarde op bezittingen. Vlissingen moet zijn tanden laten zien, vinden Achterhuis en Kraan. Vlissingers moeten niet langer opdraaien voor de lasten van buurgemeenten: de jarenlan ge opvang van mensen die psy chisch of op een andere manier in de problemen zitten, heeft een prijs gehad en die is veel hoger dan alleen de kosten voor de op vang. „Vlissingen heeft altijd geze ten in de hoek waar de klappen vallen", zei Kraan. „We moeten agressiever worden." Op het stadhuis zet men zich schrap: de nieuwe coalitie wil dat de gemeente klantvriendelijker wordt, maar vooral dat die zich met veel minder dingen bemoeit: de inwoners moeten meer zelf doen, de gemeente wordt meer re gisseur dan regelneef. Dat zal ge volgen hebben voor de manier waarop én met hoeveel mensen er wordt gewerkt. Herstel is niet alleen financieel no dig: de politiek heeft na de be- stuurscrises van de afgelopen ja ren wat goed te maken met de ei gen inwoners. „Het vertrouwen van de mensen was laag", zei Sem Stroosnijder donderdag. „En de opkomst was lager dan ooit." Het samenspel tussen politiek, be stuur en ambtenaren wordt 'door alle betrokkenen als voor verbete ring vatbaar gezien', staat in het akkoord. i 9 door Maurits Sep MIDDELBURG - Bij herhaling is aan gekondigd dat de bouwput in Mid delburg 'binnenkort' vol zand ge stort zou worden. Zover is het nog steeds niet en dat gebeurt ook pas nadat de gemeente en put-eige- naar Heijmans het eens zijn over ook de laatste details. En wanneer dat is, durft wethouder Saskia Sza- rafinski echt niet meer te zeggen. door Maurits Sep VLISSINGEN - De behoefte aan goed kope vakanties voor mensen met een uitkering of een minimuminko men is enorm gegroeid. In twee jaar tijd is het aantal aanvragen bij de Stichting Vakanties Minima Wal cheren voor gezinnen met kinde ren verviervoudigd. Bewuste keuze om nog veel open te laten www.stichtingvmw.nl door Nadia Berkelder - Dé nummer 1 in overkappingen! Pim Kraan, LPV Auto Mondo OLOV" AutoTeam Vriens Opel PTA Peugeot IRIKS Peugeot waar design en kwaliteit hand in hand gaan Moriierebüutevard >10 Middelburg ;Ö158-441 944 irsfo^asco^eiand.»! www.ascQzeeiand.ni Van 10.00 -17.00 uur staat onze hele voorraad op z'n paasbest voor u klaar! Kijk voor alle acties op: www.automotions.nl/2epaasdag Van Oeveren Sturm Auto Automotions^ Groep /MÊ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36