Kritische noot bij start wethouders Beperking Technopark Schoondijke losgelaten ZEEUWS-VLAANDEREN 33 Bibliotheek in Kloosterzande gaat verhuizen Niet harder dan 30 kilometer per uur in Sint Anna niet is afgerond. Maar verder wil len we dit feestje niet bederven. Wij zien het vooral als een valse start", aldus Ten Hengel. Lonink liet daarop weten dat een Verklaring Omtrent Gedrag geen verplichting is. „Na de gesprek ken die ik heb gevoerd, zie ik geen enkele belemmering om de ze kandidaten te benoemen. We hebben ons alleen miskeken op de snelheid van de procedure om de verklaringen aan te vragen. Al le wethouders hebben die aange vraagd. Dat ze nog niet binnen zijn, is jammer, maar ook niet meer dan dat." De 29 aanwezige raadsleden brachten daarna hun stem uit. Van Hulle kreeg 28 streepjes achter zijn naam, Deij 25. Begijn en Liefting verwierven allebei unanieme steun. Ten Hengel kwam daarna nog even terug op zijn kritiek. „Ik wens het college alle sterkte en succes. Ik zal het jullie lastig ma ken, maar wel altijd netjes." Kaartclub Ons Vermaak uit Os- senisse houdt aanstaande maandag, tweede paasdag, een vleeskaarting in verenigingsge bouw Hof ter Nesse aan de Kip straat. Kaartliefhebbers kunnen kie zen uit de spelsoorten bieden zonder roem en jokeren. 14.00 uur. slaafde, was afgesloten van water, gas en elektriciteit. Hij stookte houten pallets om zijn woning te verwarmen. Omwonenden zagen het, wisten het, lieten waarschu wingen horen, tot het schijnbaar onvermijdelijke gebeurde; een brand waarbij de 69-jarige tijdelij ke bewoner omkwam. Nog een voorval: Sas van Gent af gelopen week, de Tramstraat. Een 43-jarige man die al enkele jaren voor overlast zorgt, krijgt de poli tie aan de deur. Hem wacht ge dwongen opname in een instel ling. Hij weigert mee te gaan, klimt op het dak van zijn woning en dreigt naar beneden te sprin gen. Een speciale eenheid van de politie, het Regionale Ondersteu ningsteam (ROG), moet in twee luxe wagens van 'de overkant' door de tunnel komen om in te grijpen. ROG-leden dringen de woning binnen en weten de man te overmeesteren. Onder politie begeleiding wordt hij in een am bulance afgevoerd. De rust keert weer in de buurt. Of en wanneer de man zal terugkeren, is onge wis. Het wordt dinsdagmiddag steeds drukker in Hassans woning aan de Julianastraat in Axel. Acht men sen zitten er op een gegeven mo ment in de woonkamer. Zij zijn op één of andere manier bij zijn (nood)lot betrokken. De sfeer is ingetogen. Buiten is een buurman zijn auto aan het inladen. Hij vertelt dat de politie heel vaak 'op bezoek' kwam bij de nu bijna leeggeruim de woning. Hoe dan ook, het blijft een triest verhaal hoe Hassan aan zijn einde is gekomen. En vooral, hoeveel volgen er nog? Schrijfworkshop voor mantelzorgers Schrijfdocente Marjon Sarneel houdt donderdag 24 april een schrijf- en vertelworkshop tij dens het mantelzorgcafé van Aan Z. Sarneel legt uit hoe je dingen waar je mee te maken krijgt, van je afkan schrijven. De workshop is in De Halle in Axel, aanvang 19.00 uur. Aan melden via 0115-563015. Boeddhistisch centrum Metta Vihara aan de Hengstdijkse Kerkstraat in Hengstdijk houdt maandag open dag. Elk uur is er een workshop over het boeddhisme en over meditatie, er zijn rondleidin gen en er wordt tweedehands kleding verkocht. Inlopen kan tussen 11.00 uur en 17.00 uur. Ad van Liempt te gast bij Porgy Bess Journalist Ad van Liempt geeft dinsdag een lezing bij Porgy Bess in de Noordstraat in Ter- neuzen. Van Liempt, ook historicus, was hoofdredacteur bij Nova en bedacht het historische tv- programma Andere Tijden. Hij schrijft ook boeken. Aanvang 20.00 uur, entree kost 10 euro. Metta Vihara zet de deuren open De kritiek kwam uit de mond van D66-fractievoorzitter Charles ten Hengel, die toelichtte waarom de zeven oppositiepartijen samen een brief over een integriteitson- derzoek aan burgemeester Jan Lo nink hadden geschreven. „Wij twijfelen niet aan de integriteit van de wethouders, maar vinden dat de procedures onvoldoende zijn gevolgd. Van drie wethouders (Jack Begijn heeft er al wel een ge kregen, red.) is nog geen Verkla ring Omtrent Gedrag beschik baar. Het verbaast ons dat het col lege wordt geïnstalleerd terwijl het integriteitsonderzoek nog Ons Vermaak houdt vleeskaarting KLOOSTERZANDE - De bibliotheek in Kloosterzande is met ingang van volgende week voor twee we ken gesloten. In die tijd verhuist de bibliotheek naar het nieuwe onderkomen in de nieuwe brede school 't Getij. Daar gaan maan dag 5 mei de deuren van de biblio theek weer open. Klanten kun nen overigens ook buiten de ope ningstijden gebruik maken van bi bliotheekdiensten. Via www.biblio- theekzeeuwsvlaanderen.nl kunnen lezers in de online catalogus 24 uur per dag titels opzoeken, bestel len en/of verlengen. Materialen ophalen en inleveren kan bij elke bibliotheek naar keuze. Dat staat in het ontwerpbestem- mingsplan voor bedrijventerrei nen, dat het Sluise B en W heeft laten maken. Dat nlan heeft be trekking op twaalf .erreinen in de gemeente Sluis. Het cqllege richt zich niet alleen op nieuwe bedrijven, maar wil na drukkelijk ook verplaatsing bin nen de gemeente mogelijk ma ken. De vaak grote terreinen die dan vrijkomen, moeten gemakke lijk worden opgedeeld, zodat ze geschikt worden voor kleine on dernemers zoals internet- en zorg- bedrijfjes en sportscholen. Wie vragen heeft over de plan nen, kan dinsdag tussen 14.00 en 16.00 uur terecht in de kantine van het gemeentehuis in Oost burg (onder het Porthosgebouw). Het plan ligt ter inzage: iedereen kan er op reageren. Later stelt de Sluise gemeenteraad het definitie ve plan vast. SINT ANNA TER MUIDEN - Alle stra ten in Sint Anna ter Muiden, met uitzondering van de doorgaande Sint Annastraat, worden 30-kilo- meterwegen. Daarmee komt een einde aan de huidige, onduidelij ke situatie. Die spreekt zichzelf, door het ontbreken van een aan tal borden, hier en daar tegen. Eerder wilde het Sluise gemeente bestuur de bestaande borden juist weghalen en alleen een advies snelheid van dertig invoeren in het dorp, maar in overleg met be woners is nu toch gekozen voor een verplichte maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. Er ko men nieuwe borden en belijning. ZATERDAG 19 APRIL 2014 Portret van Hassan Saanaoui met klokkenluider Peter Ummenthum op de achtergrond, foto Peter Nicolai Aanvang van de kaarting is om AXEL TERNEUZEN HENGSTDIJK door Raymond de Frel TERNEUZEN - Na een kritische noot van de oppositiepartijen zijn don derdagavond Frank van Hulle en Frank Deij (beiden TOP/GB), Jack Begijn (CDA) en Cees Liefting (PvdA) benoemd tot wethouders van de gemeente Terneuzen. OSSENISSE Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 15 april 2014, is op verzoek van de burgerlijke maatschap DRV ACCOUNTANTS ADVISEURS, gevestigd te Rotterdam, mede kantoorhoudende te Terneuzen, gedagvaard BASTIAAN VAN RIJSWIJK (geboren op 29/04/1946), zonder bekende woon- en verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op woensdag 23 juli 2014 om 10.00 uur te verschijnen in persoon, of bij gemachtigde ter terechtzitting van de kantonrechter van de rechtbank Zeeland- West-Brabant, zittingsplaats Middelburg, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, teneinde te doen horen eisen en concluderen als in die dagvaarding nader omschreven. Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrijgen op onderstaand adres. DIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1,4538 AA Terneuzen. T 0115 612797 F 011S 694824 E info@dielengerechtsdeurwaarders.nl door Martijn de Koning OOSTBURC - Op het bedrijventer rein in Schoondijke - het Techno park - mogen zich voortaan ook niet-technologische bedrijven vesti gen. En andersom mogen onderne mers uit die sector zich ook op an dere bedrijventerreinen in Sluis ves tigen dan alleen in Schoondijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 169