En zomaar opeens heb ik een goede conditie FTTTilt 66 Hulpverlening heeft schromelijk gefaald, anders had Hassan nog kunnen leven 32 ZEEUWS-VLAANDEREN NOODLOT Steeds meer mensen lijken aan lager wal te raken, overlijden zelfs voortijdig, zoals Hassan (43) in Axel. Scheldehappening net over de grens Hey Ray, Terwijl ik me het snot voor ogen fiets, boks, roei, bergje op loop en mezelf op dieet houd, teneinde de weegschaal te vriend te hou den, is er zomaar in tussentijd een klein wondertje geschied: ik heb conditie gekregen! Heel stiekem is mijn uithoudings vermogen met sprongen vooruit gegaan. Eigen schuld ook wel, ik train nog steeds op hetzelfde weerstandsniveau als in januari, gewoon omdat ik me daar lekker bij voel. En ook de duur van het sporten is niet veranderd. Edoch ben ik in vier maanden tijd van een conditie van niveautje min tien naar een voor mijn leeftijd (bijna 38 alweer) en gewicht (zeg ik lekker niet) acceptabele klasse gegaan. Al zeg ik het zelf. Ik zie me een paar jaar geleden nog met mijn lief in Parijs. Gin gen we naar de Sacré Coeur. Daar kom je dus via de Rue Foyatier. Ja, niks 'rue', dat is die trap van dik tweehonderd treden steil om hoog. Ik was nog niet eens halver wege en ik stond, ernstige hart kloppingen ondergaand, gebukt naar adem te happen. Heel roman tisch... Hoe anders was het afgelopen week, toen ik met huidig lief naar het gloednieuwe strandpaviljoen 't Schor in Paal ging. Om daar te komen, moesten we de dijk over. Nou echt Ray, ik vlóóg over die trap, alsof het niks was. Op hak ken van twaalf centimeter zelfs. In mijn hoofd klonk het nummer Gonna Fly Now, uit Rocky, je weet wel, die beroemde scène waarin Rocky Balboa de trappen van het Philadelphia Museum of Art op rent, in zijn grijze joggingpakje. Mijn lief, sportman nog wel, kwam achter me aan gehaast en hoorde ik (ver, haha) achter me hijgen dat-ie verdorie ook wel eens een traininkje kon gebrui ken. Jammer dat hij tegen mijn rug aankeek en zodoende de enor me grijns op mijn gezicht niet kon zien. Bovenaan de dijk heb ik triomfantelijk in de rondte staan springen. Ga ik in mei bovenaan de Alpe d'Huez ook doen. Met mijn loop tempo heb ik berekend dat ik mi nimaal 4,5 uur bezig ben voor ik de top bereik... Hopelijk zonder naar adem te moeten happen. Jij relativeerde het zo leuk: 'Ach Sheil, dat is maar een ochtendje!' Doei! Sheila KRUIBEKE - Vlaanderen is weer trots op de Schelde. En die trots vertaalt zich Paasmaandag in een groots opgezette Scheldehappe- ning, van Kruibeke, Temse, Den- dermonde tot in Wetteren. Tal van activiteiten staan op het programma, gratis of tegen spot prijzen. Vanuit Kruibeke vinden bijvoorbeeld van 11.30 tot 17.30 uur zeven muzikale rondvaarten plaats over de Schelde, naar het enkele kilometers ten zuiden van Kruibeke gelegen Hemiksem. Deelname kost per persoon één euro, de flets mag voor hetzelfde bedragje mee. Een fietstocht van 25 kilometer is aan de vaartocht gekoppeld. Zo zijn er op 21 plaatsen geleide fietstochten, wandelingen, rond vaarten en/of attracties. Alle acti viteiten zijn terug te vinden op de website: AXEL - Peter Ummenthum, eige naar van café The Prince of Wales aan de Lange Nieuwstraat in - Hulst, belt deze week naar de re dactie. 'Een goede vriend' is vol gens hem onder verdachte om standigheden gestorven. Hij woonde aan de Julianastraat bij het centrum in Axel. De politie heeft vrijdag 4 april na de vondst van de bewoner uitge breid onderzoek gedaan. De con clusie: er is geen sprake van een misdrijf, de bewoner is overleden door een dodelijke cocktail van al cohol en harddrugs. Peter kan hier niet mee leven. Hij zegt meer te weten, meer te vermoeden, vooral. Over vermeende 'verkeer de vrienden', over falende hulp verlening. Peter vraagt op bezoek te komen in de woning van het slachtoffer. Het is er druk, afgelopen dinsdag middag. Twee vrouwen zijn de woning aan het schoonmaken. Veel is al opgeruimd. Een andere vrouw zit op de bank en luistert naar Peters verhaal. Ze heeft Has san Saanaoui (43) die vrijdag dood aangetroffen in zijn bed. Ze kijkt triest voor zich uit. Peter laat allerlei documenten zien, van de gemeente Hulst, van Emergis verslavingszorg, van wo ningcorporatie Woongoed. Het is een bonte verzameling aan papie ren die een beeld schetsen van Hassans leven. Hassan kwam in 1999/2000 uit Marokko naar Nederland, naar Roosendaal. Met zijn neven die al in Roosendaal woonden, begon hij shoarmazaak Sphinx in Hulst naast het café van Peter. Hassan opende later nog een shoarma zaak in Sas van Gent. Politie kwam er vaak over de vloer, want er zouden niet alleen shoarma- broodjes worden verkocht. Has san raakte verslaafd, vooral aan al cohol. En daar begint het voor Peter te wringen. De hulpverle ning heeft volgens hem schrome lijk gefaald. Hassan woonde bij Peter in, tot Hassan volgens Peter te horen kreeg dat hij daar weg moest, weg van het café waar altijd alco- Automotions^ hol voorradig is. Hij verhuisde naar het huurhuis aan de Julia nastraat in Axel, waar hij is gestor ven. „Was hij bij mij gebleven, dan was dat niet gebeurd", stelt Peter. De vrouw op de bank schudt haar hoofd. Eén van de vrouwen die aan het schoonma ken is, komt er ook bij zitten. „Hassan was een goeie jongen die slecht voor zichzelf zorgde", zegt ze. Volgens beide vrouwen wilde hij geen (officiële) hulp. „Maar dan nog", beweert Peter, „dan had er toch wel ingegrepen kunnen wor den..." Was het maar zo simpel. Te veel mensen hebben haast onoplosba re problemen. In Nederland moet je dan zelf bereid zijn mee te wer ken aan het oplossen van die pro blemen, of bewijsbaar zo veel overlast veroorzaken dat er wordt ingegrepen. Neem het oudere echtpaar dat be gin dit jaar noodgedwongen in een garagebox in Westdorpe bi vakkeerde. Waarschijnlijk valt er wel het één en ander op af te din gen hoe zij in die situatie terecht zijn gekomen. Hoe dan ook, ze zijn erin verzeild geraakt. Het blijkt dan voor officiële instanties haast onmogelijk hen te helpen. Maar, ze moeten de hulp ook voor al zelf willen. En dan - vergelijkingen gaan al tijd mank - de brand 21 maart dit jaar in een woning aan de Axelse- straat in Terneuzen, waarbij een bewoner (69) om het leven komt. Verschrikkelijk. Omwonenden hadden het noodlot aan zien ko men. Ze wisten dat de hoofdbewo ner, een 54-jarige, in Terneuzen bekende (afgekickte) drugsver- =1 cp PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. 'Goede jongen die slecht voor zichzelf zorgde' www.scheldehappening.be door Harmen van der Werf Peter Ummenthum Auto Mondo OLOV AutoTeam Vriens Opel PTA Peugeot IRIKS Peugeot Van ÏO.OO -17.00 uur staat onze hele voorraad op z'n paasbest voor u klaar! Kijk voor alle acties op: www.automotions.nl/2epaasdag Van Oeveren Sturm Auto Groep www.jori.com COMFORTABEL TAFELEN MET 6, VOORDE PRIJS VAN 5! Ongetwijfeld het interessantste aan bod aan stijlvolle tafels en super- comfortabele stoelen staat voor u klaar. Kom even kennismaken tussen april en 30 juni 2014 en ontdek hoe u het verlengstuk van de Rialto-tafel of de 6* stoel* Mikono, Perla of Piuro gratis aangeboden krijgt. 'koopt u verschillende versies van de stoelen, dan is de goedkoopste stoel gratis. Uw JORI-partner ®Du Fossé Meubelen en Woninginrichting Oude Kerkstraat 19 Kapeltestraat 22 4524 CZ Sluis 4524 CZ Stuis dufosse@zeelandnet.nl www.dufosse.nl f 0117 - 461389 - F. 0117 - 462125 II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 168