ZEEUWS-VLAANDEREN Opnieuw drugsactie in binnenstad van Hulst Jaloers Nlog R/aKs/Ir/ p VANAVOND i HET POS almanak KA Virij! 36 en 37 51 Het kostte Groedenaar Rini Bouwens, aan een rolstoel gekluisterd, ruim vijf dagen om een gebroken tand te laten trekken. Chayenne Wiskerke leeft In een uienbubble I Kurt van Dessel zag de ledematen vliegen bij marathon Boston CROEDE - Hoera! Toch nog paas eitjes voor Rini Bouwens de ko mende dagen. Een chirurg van ZorgSaam trok op Witte Donder dag een afgebroken tand, waarvan de aan een rolstoel gekluisterde Groedenaar al sinds afgelopen weekeinde last had. Sinds Bouwens negen jaar gele den door de ziekte MS in een rol stoel belandde, was hij niet meer naar de tandarts geweest. Met zijn grote rolstoel, waar Rini niet 'even' uit kan stappen, paste hij niet in de behandelkamer, stelde de tandtechnieker. Mocht hij last van een zeurende tand of kies krij gen, dan kon hij altijd bellen om in het ziekenhuis de kwaal te la ten behandelen. Maar toen Bouwens - na al die tijd geen tandarts te hebben ge zien - last kreeg van tandpijn, kon hij nergens terecht. Zijn oude tandarts gaf niet thuis toen Rini hem herinnerde aan de belofte hem buiten zijn praktijk te behan delen. Een ander, met een rolstoel- vriendelijker praktijk, wilde of mocht 'geen nieuwe patiënten aannemen'. Ook zorgverzekeraar CZ had niet direct een oplossing voorhan den. Rini moest maar naar een speciale praktijk in Rotterdam. Tandartsen in Vlaanderen met de zelfde kennis en apparatuur zit ten niet in het verze keringspakket. Maar de specia list in Rotterdam kan slechts na afspraak worden bezocht en is maar twee dagen per week bereik baar. Met hulp van politieke - Rini is een bekend PvdA-lid in de streek - en andere vrienden mocht Bou wens donderdag naar Oostburg komen, waar het Antoniuszieken- huis een speciale behandelkamer heeft voor onder andere verstan delijk gehandicapte én extreem angstige patiënten. Een Vlaamse chirurge hielp hem daar 'snel en vriendelijk' van de zeurende pijn af. „Maar waarom ik daar maan dag niet gelijk terecht kon, is me een raadsel." Woordvoerder René Maas van ZorgSaam kan een paar uur na de'operatie' ook geen uitsluit sel geven. De behandelend chirur ge is net op paasreces en hoe de voorschriften voor het gebruik van de voorzieningen voor de bijzondere doelgroep luiden, is niet direct te achterhalen. Het hoofdkantoor van CZ is op Goede Vrijdag gesloten, zodat ook daar niemand een verklaring kan ge ven. Bouwens hoopt dat zorgverzeke raars, tandartsen en ziekenhuizen - al dan niet gedwongen door lo kale en landelijke politici - snel betere afspraken maken. Middelburg Arneville 0118638456 Kamperland De Kamperduinen 0113370000 Ulissingen Arion 0118410502 f I Live Muziek 4? Paots clown H Beren Versieren In het pand in de Grote Bagij nestraat is een grote hoeveelheid hard- en softdrugs en wapens (met name messen) in beslag ge nomen. De verdachte is vastgezet inTorentijd in Middelburg. De politie had eerder op de avond al vier andere personen opgepakt op de Grote Kreekweg en de Gla- cisweg. Twee mannen (25 en 31) uit de gemeente Hulst en twee vrouwen (allebei 22) uit Sint-Ni- klaas en Dendermonde hadden een gebruikershoeveelheid hard drugs bij zich. Politie-onderzoek wees al snel uit waar drugs was gekocht, waarna de inval volgde. Eind maart vond ook een drugsac tie plaats in de Grote en Kleine Bagijnestraat in de Hulster bin nenstad. Toen werden acht men sen aangehouden. De arrestatie van donderdag was niet in hetzelf de pand in de Grote Bagijnestraat als destijds. Ook op het notariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen zorgde de jaar lijkse Nationale Secretaressedag voor de nodige beroering. De kandi daat-notarissen belden, zoals ze dat elk jaar doen, een plaatselijke bloe mist om een mooie tuil te laten be zorgen. De oude klerk kocht op de weekmarkt een fraaie potplant, want hij weet dat de oudste secreta resse dol is op sanseveria's, ook wel bekend als vrouwentongen. De nota ris zelf dacht zich er mooi vanaf te maken. Hij belde zijn vrouw met het verzoek een leuke bos bloemen te kopen voor zijn privésecretaresse. Het antwoord klonk bits: „Je ziet haar vaker dan ik. Koop eerst maar eens een bloemetje voor mij!" ZATERDAG 19 april 2014 29 Rolstoeler geweerd bij tandarts door René Hoonhorst Rini Bouwens wist al dat de zorgsector 'bezuinigingen vaak op verkeerde plaatsen zoekt, terwijl ze geld elders zo over de balk gooit'. Hij is voorlopig al blij dat hij gewoon op een paaseitje kan knabbelen, foto Peter Nicolai HOTELS RESTAURANTS ZEELAND GroteMirhtÏ4fCoes 0113232322 door Bob Maes HULST - Vijf mensen zijn donder dagmiddag- en avond aangehou den tijdens een drugsactie van de politie. Een 32-jarige Hulstenaar is gearresteerd in een pand in de Gro te Bagijnestraat, op verdenking van dealen in harddrugs. Dat gebeurde na klachten van buurtbewoners. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 165