En zomaar opeens heb ik een goede conditie 'Kunstspeuren in de Zak' O Vrijwilligerspunt Goes 1 E PAASDAG: PAASMARKT ié Maar waarom ik daar maandag niet gelijk terecht kon, is me een raadsel 34 BEVELANDEN en THOLEN K3 op Kidsboom Brouwersdam Presentatie boek Job Fraanje over leven Lewedorp Het kostte Groedenaar Rini Bouwens, aan een rolstoel gekluisterd, ruim vijf dagen om een gebroken tand te laten trekken. BOULEVARD VLISSIN^ 10.00- 1 7.00 UUR DJ Michel de Hey op Southpark in Middelburg Hey Ray, Terwijl ik me het snot voor ogen fiets, boks, roei, bergje op loop en mezelf op dieet houd, teneinde de weegschaal te vriend te hou den, is er zomaar in tussentijd een klein wondertje geschied: ik heb conditie gekregen! Heel stiekem is mijn uithoudings vermogen inet sprongen vooruit gegaan. Eigen schuld ook wel, ik train nog steeds op hetzelfde weerstandsniveau als in januari, gewoon omdat ik me daar lekker bij voel. En ook de duur van,het sporten is niet veranderd. Edoch ben ik in vier maanden tijd van een conditie van niveautje min tien naar een voor mijn leeftijd (bijna 38 alweer) en gewicht (zeg ik lekker niet) acceptabele klasse gegaan. Al zeg ik het zelf. Ik zie me een paar jaar geleden nog met mijn lief in Parijs. Gin gen we naar de Sacré Coeur. Daar kom je dus via de Rue Foyatier. Ja, niks 'rue', dat is die trap van dik tweehonderd treden steil om hoog. Ik was nog niet eens halver wege en ik stond, ernstige hart kloppingen ondergaand, gehukt naar adem te happen. Heel roman- tisch... Hoe anders was het afgelopen SCHARENDIJKE - De organisatoren van Beachboom wilden al langer een kinderuitgave van hun dance- feest op touw zetten. Dat is nu ge lukt. Dinsdag 5 augustus wordt aan de Brouwersdam 'Kidsboom' gehouden met de Vlaamse meidengroep K3 als hoofdattrac tie. Kaartverkoop en informatie op: www.kidsboom.nl. week, toen ik met huidig lief naar het gloednieuwe strandpaviljoen 't Schor in Paal ging. Om daar te komen, moesten we de dijk over. Nou echt Ray, ik vlóóg over die trap, alsof het niks was. Op hak ken van twaalf centimeter zelfs. In mijn hoofd klonk het nummer Gonna Fly Now, uit Rocky, je weet wel, die beroemde scène waarin Rocky Balboa de trappen van het Philadelphia Museum of Art op rent, in zijn grijze joggingpakje. Mijn lief, sportman nog wel, kwam achter me aan gehaast en hoorde ik (ver, haha) achter me hijgen dat -ie verdorie ook wel eens een traininkje kon gebrui ken. Jammer dat hij tegen mijn rug aankeek en zodoende de enor me grijns op mijn gezicht niet kon zien. Bovenaan de dijk heb ik triomfantelijk in de rondte staan springen. Ga ik in mei bovenaan de Alpe d'Huez ook doen. Met mijn loop tempo heb ik berekend dat ik mi nimaal 4,5 uur bezig ben voor ik de top bereik... Hopelijk zonder naar adem te moeten happen. Jij relativeerde het zo leuk: 'Ach Sheil, dat is maar een ochtendje!' Doei! -T Sheila CROEDE - Hoera! Toch nog paas eitjes voor Rini Bouwens de ko mende dagen. Een chirurg van ZorgSaam trok op Witte Donder dag een afgebroken tand, waarvan de aan een rolstoel gekluisterde Groedenaar al sinds afgelopen weekeinde last had. Sinds Bouwens negen jaar gele den door de ziekte MS in een rol stoel belandde, was hij niet meer naar de tandarts geweest. Met zijn grote rolstoel, waar Rini niet 'even' uit kan stappen, paste hij niet in de behandelkamer, stelde de tandtechnieker. Mocht hij last van een zeurende tand of kies krij gen, dan kon hij altijd bellen om in het ziekenhuis de kwaal te la ten behandelen. Maar toen Bouwens - na al die tijd geen tandarts te hebben ge zien - last kreeg van tandpijn kon hij nergens terecht. Zijn oude tandarts gaf niet thuis toen Rini hem herinnerde aan de belofte hem buiten zijn praktijk te behan delen. Een ander, met een rolstoel- vriendelijker praktijk, wilde of mocht 'geen nieuwe patiënten aannemen'. Ook zorgverzekeraar CZ had niet direct een oplossing voorhanden. Rini moest maar naar een specia le praktijk in Rotterdam. Tandart sen in Vlaanderen met dezelfde kennis en apparatuur zitten niet in het verzekeringspakket. Maar de specialist in Rotterdam kan slechts na afspraak worden be zocht en is maar twee dagen per week bereikbaar. Met hulp. van vrienden mocht Bouwens donderdag naar Oost burg komen, waar het Antonius- ziekenhuis een speciale behandel kamer heeft voor onder andere verstandelijk gehandicapte én ex treem angstige patiënten. Een Vlaamse chirurg hielp hem daar 'snel en vriendelijk' van de zeu rende pijn af. „Maar waarom ik daar maandag niet gelijk terecht kon, is me een raadsel." Woordvoerder René Maas van ZorgSaam kan een paar uur na de 'operatie' ook geen uitsluitsel ge ven. De behandelend chirurge is net op paasreces en hoe de voor schriften voor het gebruik van de voorzieningen voor de bijzondere doelgroep luiden, is niet direct te achterhalen. Het hoofdkantoor van CZ is op Goede Vrijdag geslo ten, zodat ook daar niemand een verklaring kon geven. Bouwens hoopt dat zorgverzekeraars, tand artsen en ziekenhuizen - al dan niet gedwongen door politici - snel betere afspraken maken. LEWEDORP - In dorpshuis De Zandlööper in Lewedorp is don derdag om 19.30 uur de presenta tie van het boek Het Meestersuus van oud-Lewedorper |ob Fraanje. De auteur schetst een tijdsbeeld van de jaren 1940-1960. Fraanje vertelt het verhaal van zijn jeugd aan de hand van talloze herinne ringen aan het meêstersuus, de school, het dorp en de omgeving van Lewedorp. Maar het boek gaat niet alleen over de auteur zelf, het handelt ook over mensen die in dezelfde tijd zijn opge groeid, mensen die ook de oorlog en de ramp hebben meegemaakt, die ook de maatschappelijke gevol gen daarvan aan den lijve hebben ondervonden. Het boek ver schijnt eind deze maand bij uitge verij' De Drukkery/Schrijverspodium. HOEDEKENSKERKE - In het weekend van 26 en 27 april is er weer de open atelierroute 'Kunstspeuren in de Zak'. Borselse kunstenaars met zeer ge varieerd werk openen beide da gen van 11.00 tot 17.00 uur de deu ren van hun ateliers. Dit jaar kan het publiek zestien ateliers bezoeken, die verpreid lig gen over de gemeente Borsele. Over alle deelnemende kunste naars is uitgebreide informatie te vinden op www.kunstspeurenin- dezak.nl. Extra aan deze kunstroute is dat op elke locatie een nieuw werk van de kunstenaar is te zien dat speciaal is gemaakt voor deze kunstroute, rondom een thema en bijbehorend voorwerp. De rode draad is dit jaar 'Staal- spons en Pannendraad'. Op som mige locaties kunt mensen genie ten van muziek, een workshop, demonstraties en van het werk van gastexposanten. Er is ook een overzichtstentoon stelling, waar van alle deelnemen de kunstenaars één werk is te zien. Dat is bij 'Theetuin en soep- erf Pleisterplaats Boerhaave' aan de Kerkstraat 38 in Hoedekensker- GOES - Welzijnsorganisatie SMWO zal de dienstverlening op het ge bied van vrijwilligerswerk en man telzorgondersteuning anders orga niseren. Volgende week woensdag opent de nieuwe afdeling Vrijwilli gerspunt Goes. Helemaal nieuw is het Vrijwilli gerspunt overigens niet, het is de opvolger van het Steunpunt Man telzorg en Vrijwilligerswerk. De nieuwe naam is daar het gevolg van. In de dienstverlening op het gebied van vrijwilligerswerk vindt een verschuiving plaats van de individuele trajecten naar een aanbod voor proepen. Het Vrijwil ligerspunt kri,gt daarmee een gro ter bereik. De verandering is ook een wens van de gemeente Goes, die een versterking wil van zowel de organisaties als de vrijwilli gers. Er zijn al volop ideeën voor cursussen, trainingen en thema bijeenkomsten. Vanaf volgende week woensdag is ook de nieuwe website www.vrij- willigerspuntgoes.nl actief. Onder deel van deze website is de vacatu rebank. Organisaties kunnen zelf hun vrijwilligersvacatures plaat sen en beheren. Bezoekers nemen dan direct contact op met de orga- - nisatie, zonder tussenkomst van een medewerker van het Vrijwilli gerspunt. Later dit jaar krijgt Vrijwilligers punt Goes nog een fysiek inloop- punt op de begane grond van het kantoor van SMWO aan de 's-Heer Elsdorpweg in Goes. ke. Daar is ook een informatiefol der met onder meer een route kaartje te vinden. De ateliers zijn te herkennen aan een wimpel die buiten bij het ate lier hangt. De deelnemende kunstenaars za melen tijdens de openstelling van hun ateliers ook geld in voor een goed doel. Dat is Stichting Wees huis Nyamekye in Akwakwaa in Ghana. Meer informatie over dit project is ook te vinden op de webstite van kunstspeuren in de zak. Folders zijn onder meer te krijgen bij deelnemers, VW en bibliotheken. Downloaden vanaf de website kan ook. MIDDELBURG - Michel de Hey treedt op 5 juli op tijdens het Southpark Festival in Middelburg. De organisatie meldt trots dat 'de ze Rotterdamse grootmeester van de techno' zal draaien in de Hou se Kamer. Behalve dj is De Hey ook produ cent van techno-muziek en eige naar van meerdere muzieklabels. Andere dj's die in de House Ka mer optreden, zijn de vaste Hou se Kamer crew Ot 8c Steef en Lan ce 8c Donny. Verder zal de win naar van de Kunstbende Zeeland een dj-set komen verzorgen en wordt aan het programma nog een mystery guest toegevoegd. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Rolstoeler kan niet bij tandarts terecht door René Hoonhorst Rini Bouwens door Frank van Cooten www.delta-mstgfas.nl I info@delta-kunstgras.nl I Spoorstraat 11, 4431 NK 's-Gravenpolder (bezoek showroom alleen op afspraak) Tel.: 0113 313166 06 21881 191

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 158