Wachtlijst voor complex Rietzanger 1 E PAASDAG: PAASMARKT Minder klagers gemeente Goes, maar informeren blijft probleem s I Tineke Schouten bij Nummer 9 44 Die mensen van het dorp moeten me gewoon eindelijk eens met rust laten 1 32 BEVELANDEN en THOLEN BURENRUZIE Rotterdammer Jan 't Hooft voelt zich gepest en geïntimideerd door inwoners 's-Heerenhoek. BOULEVARD VLISSINCJ&N IO.OO- 1 7.00 UUR EF Voor de 28 huurappartementen is een wachtlijst van 120 belangstel lenden. „Het is ook een mooie lo catie. Alle voorzieningen zijn op loopafstand en de zorg is dicht bij", zegt directeur Peter Bevers van R&B Wonen. Bevers is best trots op Rietzanger, zei hij deze week. Daar gingen immers aller lei ingewikkelde procedures aan vooraf Vooral de woning van 'Cappon' was een 'sta in de weg'. De eigenaresse wilde deze wo ning niet verkopen zodat de archi tect het complex als het ware om deze woning heen moest ontwer pen. „Hij heeft dat knap gedaan. Deze woning is helemaal in het zicht van Rietzanger opgenomen. Dat is echt knap." De oplevering van Rietzanger is tegen het einde van het eerste kwartaal van 2015. Eind deze maand worden vier nieuwe woningen aan de Nieuwe- weg in Baarland opgeleverd. In mei is de sleuteloverdracht. VERRASSING 'S-HEERENHOEK - Even overwoog hij deze week stennis te schoppen in de Burgemeester van Hor- sighstraat in 's-Heerenhoek. „Ik voel me helemaal in het nauw gedreven door de vele pesterijen die al jaren duren. Ik ben ten ein de raad. Het is puur treitergedrag om mij te provoceren. Laat ons toch met rust. Als niemand helpt, kom ik zelf in actie. Dan ga ik maar zitten in Torentijd. Heb toch tijd zat." Aan het woord is Rotterdammer Jan 't Hooft die met zijn partner Ria en een aantal herdershonden al een paar jaar in een huurwo ning van R&B Wonen aan de Bur gemeester van Horsighstraat in 's-Heerenhoek woont. Het echt paar zegt zich al jaren het slachtof fer te voelen van pesterijen van buurtgenoten. Die variëren van autobanden leeg laten lopen tot het doen van valse aangiftes bij de politie wegens be dreiging, mishandeling, drugshan del of verboden wapenbezit. En deze week is zijn auto bekrast. „Elke keer worden aangiften van buurtbewoners geseponeerd om dat ze gewoon niet kloppen. Een buurvrouw klopt regelmatig hard op mijn schutting om de honden aan de gang te krijgen. Dan kan ze weer aangifte doen. De buurt probeert ons gewoon weg te pes ten. Waarom? Ik zou het echt niet weten." Jan geeft toe dat hij zelf geen lie verdje is. Zat dertig jaar geleden vast en ging uit zijn vorige woon plaats Numansdorp weg wegens problemen met de buurt vanwege zijn honden. „Ik heb mijn uiterlijk ook niet mee. Twee meter lang en honderd veertig kilo zwaar. Als ik in de deuropening sta is het gelijk don ker. Maar je moet mijn verleden er niet constant bijhalen. Dat is niet eerlijk. Die mensen van 's-Heerenhoek motten gewoon geen butendiekers. Het is een gro te kliek. Ik heb daar geen goed woord voor over. Die mensen dur ven me gewoon niet aan te kij ken. Je voelt de spanning in de straat." Hij laat twee dreigbrieven zien waarin hem te verstaan wordt ge geven dat hij als butendieker op moet hoepelen en dat er alles aan wordt gedaan hem weg te krijgen. R&B Wonen roept bewoners van de straat in een brief op niet meer van dit soort dreigbrieven te stu ren. Ze dragen namelijk niet bij aan een oplossing voor de situa tie, stelt R&B in de brief. De problemen draaien vooral om zijn honden, zeggen buurtgeno ten. Veel mensen zijn bang voor deze beesten die wel eens agres sief overkomen. „Natuurlijk mag hij zijn honden los laten lopen in het park. Maar lijn ze dan aan in de straat. Dat doet hij niet. Die man is op oorlogspad." Buurtgenoten geven toe dat ze zelf wel eens kinderachtig bezig zijn. „Dan rijdt Jan weg met zijn auto en worden andere auto's ver zet zodat Jan niet meer kan parke ren op die plek als hij terugkomt. Dat is inderdaad best kinderach tig, ja." De problemen in de straat komen ook door Jan 't Hooft zelf, zeggen buurtbewoners. Door zijn gedrag vooral, maar ook door zijn manier van spreken. Zo was er laatst weer ruzie op het voetbalveld. Jan 't Hooft geeft toe dat hij op oorlogspad is. „Die mensen blij ven me gewoon dwars zitten. Het maakt niet uit wat ik doe. Kijk, mijn honden hebben een elektro nische correctieband. Ik stuur ze met een afstandsbediening aan. Dat is wettelijk toegestaan maar dat interesseert de mensen niet." Is een buurtfeest wellicht verstan dig om de lucht te klaren? „Hij komt toch niet", zeggen buurtgenoten. „Ik word toch niet uitgenodigd", zegt Jan zelf. Dat blijkt uit het verslag over 2013 van de klachtencommissie. In to taal kwamen er 79 klachten bin nen. Hiervan werden er negen doorgestuurd, hetzij intern aan de betreffende vakafdeling, hetzij aan de bevoegde externe instan tie. Zeventig klachten zijn dus door de commissie behandeld, dat zijn er elf minder dan in 2012. Veruit de meeste klachten, 52, zijn uiteindelijk minnelijk opge lost door middel van een 'verhel derend gesprek' met de betrokken ambtenaar of leidinggevende of een informatieve brief. De meeste klachten gingen over de afdelingen Openbare Ruimte en Activering Inkomensvoorzie ning (beide 17 stuks). De afgelo pen twee jaar stond Vergunnin gen en Handhaving (onder meer parkeercontroles) steevast boven aan. Die afdeling is nu goede tweede met 16 klachten, maar het aantal klachten neemt wel voor het derde achtereenvolgende jaar af. Bij de andere twee afdelingen is dat juist andersom. Wat betreft de genoemde afdelingen werd, net als in 2012, het meest geklaagd over de aspecten 'informatievoor ziening', 'goede organisatie' en 'fatsoenlijke bejegening'. Organi satiebreed is aandacht nodig voor de informatieverstrekking, luidt dan ook de aanbeveling van klachtecoördinator Annemarie Vleugel. Tegelijkertijd geeft zij aan dat er geen structurele oor zaak is voor het grootste deel van de vorig jaar binnengekomen klachten, vanwege het 'incidente le karakter'. Dat er in 2013 minder klachten waren dan in 2012 bete kent nog niet dat er een structure le daling is ingezet, aldus Vleugel. A Automotions-JÉ EP door Frank van Cooten heinkenszand - De belangstelling voor het wooncomplex Rietzanger op de hoek van de Eendvogelstraat en Dorpsstraat in Heinkenszand is groot. 'Butendieker' voelt zich niet thuis in dorp door Frank van Cooten GOES - Cabaretière Tineke Schouten (r) bracht donderdag, voorafgaand aan haar show in Terneuzen, een verrassingsbezoek aan Nummer 9 in Goes. De ka- doshop annex lunchroom, die wordt gedreven door cliënten van zorginstelling Gors, viert deze week het 20-jarig bestaan. Nummer 9 was destijds het derde integratieproject in Nederland voor mensen met een verstandelijke beperking. Jan 't Hooft door Luc Oggel GOES - Na een 'piek' in 2012 is er vorig jaar minder geklaagd over ge dragingen van medewerkers van de gemeente Goes. Auto Mondo OLOV' AutoTeam Vriens Opel PTAPeugeot IRIKS Peugeot Van 10.00 -17.00 uur staat onze hele voorraad op z'n paasbest voor u klaar! Kijk voor alle acties op: wvrw.automotions.nl/2epaasdag Van Oeveren Sturm Auto Groep /MÊ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 156